ملت ایران: جان دردن فوتبال نویس معروف فوتبال قاره آسیا در گزارشی برای سایت espnfc دهبازیکنبرتر فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ را انتخاب کرده که فوتبال ایران دو نماینده در این فهرست دارد. رضا قوچان نژاد و جواد نکونام

دردن در مورد قوچان نژاد نوشته:مهاجمسریع ایران تازه سال گذشته بهترکیبتیم ملی کشورش اضافه شد اما خیلی زود خودش را به عنوان یکی از بازیکنان کلیدی ای تیم مطرح کرد. مشکلات مربوط به ویزا، حضور بازیکن سابق تیم های پایه هلند در ترکیب تیم کی روش را به تاخیر انداخت اما این انتظار ارزشش را داشت چرا که گوچی در سال ۲۰۱۳،۸ گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رساند. گلهایی که حساسیت بسیار زیادی داشتند. اگر قوچان نژاد زمان بیشتری برای استاندارد لیژ بازی می کرد، قطعا سال بهتری را پشت سر می گذاشت.

نویسنده espn درباره نکونام هم به این نکته اشاره کرده که او امسال نتوانست عنوان بهترین بازیکن سال آسیا را از آن خود کند اما مهم این است که او سال خوبی را پشت سر گذاشت.نکونام۳۳ ساله اگر چه دیگر آن بازیکن جنگنده اوساسونا نیست اما تاثیر زیادی در صعود تیم ملی به جام جهانی داشت. بازی او در دیدار برگشت تیمهای ایران و کره در مرحله انتخابی جام جهانی قدرت رهبری نکونام را نشان داد ضمن آنکه او در رسیدن استقلال به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم نقش داشت.