ملت ایران:هر چند امیرقلعه نویی و پرویز مظلومی بر خلاف ۶-۵ سال قبل از هم فاصله گرفته اند و بعضا سایه همدیگر را با تیر می زنند اما هنوز می توان مشابهت هایی را بین این دو مربی استقلالی پیدا کرد.

امیر قلعه نویی در ترکیب تیم خود با گماردن ۳ هافبک دفاعی در ارنج اصلی استقلال را تبدیل به تیمی کرده که خیلی اقتصادی حمله می کند و خیلی هم اقتصادی گل می زند و می برد. آنها چند برد اخیر خود را با اختلاف یک گل به دست آورده اند و شاید بتوان این نوع بازی و بردن را با حضور توامان سه هافبک دفاعی در زمین یعنی آندو، نکونام و پژمان نوری یا در مواقعی ساموئل توجیه کرد.
اما در کمال تعجب پرویز مظلومی هم در تیم بحران زده مس از سه هافبک تدافعی همزمان استفاده می کند که البته این مورد در بازی آخر تیم کرمانی جواب داد و نزدیک بود پرویز از یکی از مدعیان سه امتیاز کامل را بگیرد. مظلومی در این بازی از فرزاد حسین خانی، محمد آبشک و کیانوش رحمتی در ارنج اصلی بهره برد که دو تا از آنها در نیم فصل دوم مسی شده اند اما باید دید این کار را در بازی های آینده هم تکرار خواهد کرد یا نه.
البته ظاهرا یک مشکل بزرگ و مشترک باعثشده تا این دو مربی استقلالی دست به چنین کار عجیبی بزنند؛ فقدان هافبک پاسور، خلاق و بازیساز.
در استقلال بعد از رفتن جباری، لاوه خریدی ناموفق بود و جمشیدیان هم که اکثر اوقات مصدوم بوده. حالا ایمان باصفا تنها هافبک بازیساز آبی هاست که تازه به این تیم پیوسته و جوان است ضمن اینکه قلعه نویی به پژمان نوری که در این پست در ملوان می درخشید هرگز اعتماد نکرد.
در مس کرمان هم بعد ز رفتن مصطفی سیفی هافبک میانی خلاقی در این تیم دیده نمی شود ضمن اینکه چند هفته بعد از روی کار آمدن مظلومی در مس، سمیر بکریچ هم در نیم فصل جدا شد و به فجر پیوست. البته اینکه چرا مظلومی در نیم فصل هافبک پاسور و بازیساز جذب نکرد هم در نوع خود سوال بزرگی است.