ملت ایران: حالا در پرسپولیس همه نگاه ها به مثلثتهاجمی کوتاه قد، سریع و تکنیکی این تیم است که در هر بازی کلید پیروزی این تیم هستند و در بازی های نزدیک و سخت سه امتیاز را برای دایی و هواداران پرسپولیس به ارمغان می آورند. بدون شک بعد از باخت به تراکتورسازی مثلثصادقیان – خلعتبری – مسلمان نقش بسیار پررنگی در ثبت چهار برد پپاپی برای پرسپولیس داشته اند تا این تیم را تبدیل به جدی ترین مدعی قهرمانی این فصل تبدیل کنند.
جالب اینجاست که هر سه بازیکن از ذوب آهن به جمع سرخ ها پیوسته اند و خصوصیات فنی و اخلاقی مشابه هم دارند. هر سه نفر تکنیک، هوش، سرعت بالا، قدرت بازیخوانی و گلزنی و گلسازی را در فوتبال شان دارند و البته کمی پرخاشگر و عصبی هستند به طوری که گاهی اوقات رفتارهای عجیب و غریبی در حین بازی ها از خود نشان می دهند و خیلی زود هم از رفتارشان پشیمان می شوند.
اما آمار این سه بازیکن در نوع خود جالب است. محمدرضا خلعتبری که چند هفته بعد از شروع فصل و از دربی به ترکیب سرخ ها پیوست تاکنون در ۸۶۸ دقیقه بازی برای پرسپولیس ۶ گل زده، یک پاس گل داده و دو اخطار هم گرفته است. خلعتبری که امسال به تنهایی عامل برد پرسپولیس در ۴ بازی بوده و با گل هایش ۱۲ امتیاز برای این تیم جمع کرده فصل قبل در سپاهان با ساختن ۹ گل بهترین سازنده گل در لیگ بود.
پیام صادقیان ستاره این روزهای پرسپولیس هم در ۱۳۴۶ دقیقه بازی برای این تیم دو گل زده، ۶ پاس گل داده(البته اگر پاس او به خلعتبری در گل اول به ذوب آهن را هم به حساب بیاوریم) و ۴ اخطار گرفته است. نکته اینجاست که ۴ پاس او گل های سه امتیازی برای پرسپولیس به هماهر داشته و اینکه می توان گفت او ۴ بازی را برای پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، فجر، سایپا و ملوان در آورده است. محسن مسلمان هم که در ذوب آهن یک گل برای تیمش به ثمر رسانده بود در ۴۲۳ دقیقه بازی برای پرسپولیس دو گل به ثمر رسانده است.
بدین ترتیب این سه بازیکن تا کنون ۱۰ گل به ثمر رسانده و ۷ پاس گل داده اند اما باید در نظر داشت که آنها تازه ۵-۴ هفته است که کنار هم قرار گرفته اند و باید منتظر هنرنمایی شان در هفته های آتی و بهبود این رکورد تا اخر فصل بود. رکوردی که می تواند منجر به قهرمانی پرسپولیس بعد از ۶ فصل در لیگ برتر شود.