ملت ایران: سران باشگاه لیورپول اولین گام را برای تمدید قرارداد لوئیس سوارس برداشته اند.
یان آیر، یکی از مدیران ارشد لیورپول روز سه شنبه برای دیدار با پره گواردیولا، مدیربرنامه های سوارس به بارسلونا سفر کرد و دراین سفر با وجودی که پیشنهاد جدیدی برای تمدیدقرارداد ستاره اروگوئه ای ارائه نکرده ولی این دیدار نشانی از تمایل قرمزها برای اجتناب از جنجال های تابستانی درمورد سوارس است
این طور به نظر می رسد که سران این باشگاه درنظر دارند تا با افزایش دستمزد سوارس و رساندن دستمزد سوارس به هفته ای ۱۵۴ هزار یورو قصد دارند تا او را برای مدتی طولانی در آنفیلد نگاه دارند.
این درحالی است که سران باشگاه لیورپول در طول این فصل تردیدهای زیادی برای آغاز مذاکره برای تمدید قرارداد سوارس داشتند ولی گویا حالا آنها با اطمینان بیشتری دراین مسیر گام برمی دارند. قرارداد کنونی سوارس تا سال ۲۰۱۶ اعتبار دارد.
این ستاره ۲۶ ساله و اروگوئه ای فصلی رویایی را پشت سرمی گذارد و بعد از بازگشت به میادین ورزشی پس از سپری کردن محرومیت ۱۰ جلسه ای اش به دلیل گاز گرفتن بازوی برانیسلاو ایوانوویچ، عملکرد خارق العاده ای داشته ودر ۱۱ بازی ۱۷ گل برای تیمش زده. با این گلهای ارزشمند حالا لیورپول با ۲ امتیاز فاصله نسبت به آرسنال صدرنشین در رده دوم جدول لیگ برتر قرار دارد.
گل دات کام درگزارشی یادآوری کرده که رئالی ها قصد دارند تا با پیشنهادی ۷۰ میلیون یورویی برای خرید سوارس در بازار زمستانی دست به کار شوند ولی احتمال تلاش آنها برای جذب سوارس در بازار تابستانی پررنگ تر است.
تابستان گذشته ابهامات زیادی در مورد آینده سوارس مطرح شده بود و شنیده می شد که در صورت ناکامی لیورپول در کسب سهمیه حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، سوارس ازاین تیم جدا خواهد شد و در طول تابستان صحبتهای متعددی را از زبان خود سوارس، مدیربرنامه هایش و سران لیورپول شنیدیم.
او درنهایت در لیورپول ماند و به نظر می رسد که سران این باشگاه ایمدهای زیادی دارند تا بتوانند او را در تیمشان حفظ کنند.
سوارس بعد از کسب عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۳ به انتخاب فدراسیون هواداران فوتبال گفت: «بعد از لحظاتی سخت، من توانستم تا نظر مثبت هواداران را به خود جلب کنم و وقتی به میادین ورزشی بازگشتم، انجام چنین کاری باورنکردنی به نظر می رسید.»