ملت ایران: او کمی پیش از امضای قرارداد در جلسه معارفه با طرفداران رئال مادرید حضور یافت و گفت این انتقال رویایی است که به حقیقت پیوسته است.
این پایانی بود بر تابستان طولانی بیل. گروه استلار که نماینده او بود در ماه می مجوز این انتقال را دریافت کرد و در نهایت خودش هم ۱۱.۵ میلیون یورو نصیبش شد.
علاقه رئال به بیل طولانی بود. آنها در سال ۲۰۱۱ تلاش کردند با قیمتی بیش از ۳۰ میلیون یورو او را بخرند. فلورنتینو پرس پس از آن که نبرد بر سر نیمار را به بارسلونا واگذار کرد تلاش کرد بیل، که دو بار بهترین بازیکن سال انگلیس شده بود را بخرد.
هرچند که بیل بارها گفته بود دوست دارد روزگاری در اسپانیا بازی کند، تاتنهامی ها در طول تابستان مطمئن بودند که ستاره شان را نگاه می دارند و انتظار داشتند او پس از آن که در فصل ۱۳-۲۰۱۲ برایشان ۲۶ گل زد قراردادش را تمدید کند.
بیل چه اثری بر رئال می گذارد؟

استیو کالسادا، کارشناس بازاریابی و مدیر ارشد اجراییPrime Time Sport:

خرید گرثبیل به رئال مادرید کمک می کند که وجهه رسانه ای اش را حفظ کند؛ البته این خرید باعثبهبود پروفایل این باشگاه نخواهد شد. فروش پیراهن رئال در انگلیس افزایش می یابد اما نه در حدی که بتواند توجیهی برای سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی رئال باشد.

بازیکنانی با توانایی های هجومی مانند بیل از نظر اقتصادی درآمدزاتر هستند. او از نظر فنی خوب است، فیزیک قابل توجهی دارد و از بریتانیا می آید که هنوز بزرگ ترین قدرت اقتصادی در دنیای فوتبال است. او بازیکن بسیار محبوبی در لیگ برتر بود و در آسیا و دیگر نقاط دنیا هم به او بسیار توجه خواهد شد.

رئال خرج بسیاری کرد اما آنها اگر نمی توانستند مبلغ قرارداد بیل را بپردازند آن را تقبل نمی کردند. رئال می تواند این پول را درآورد. اما تنها زمان خواهد گفت که بیل خرید گرانی بود یا این که حتی با این قیمت هم ارزان خریداری شد.

دنیل لوی، رییس هیات مدیره تاتنهام بسیار می خواست بیل را نگه دارد، حتی با آن که تاتنهام به لیگ قهرمانان نرسیده بود. او دستمزدی رویایی به بیل پیشنهاد داده بود که تقریبا معادل حقوق فعلی بیل در مادرید است؛ یعنی ۱۸ میلیون یورو در سال، قبل از کسر مالیات.

اما در وایت هارت لین ابروها به تدریج بالا رفت. روزنامه های اسپانیایی ماجراهای مختلفی منتشر می کردند و زین الدین زیدان، اسطوره رئال مادرید که فصل پیش مرتبا به ورزشگاه تاتنهام می رفت هم در این باره صحبت هایی داشت. جاناتان بارنت، رییس گروه استلار هم روز به روز بیشتر در مارکا تی وی حضور می یافت.

اما تنها در ملاقات رودرروی لوی و بیل در جام بارکلیز آسیا در هنگ کنگ در جولای بود که تاتنهامی ها دریافتند که نگه داشتن بیل برایشان نبرد بزرگی است.

لوی به کله شق بودن و سرسخت بودن شهرت دارد و بیل با این حال با او مبارزه کرد. مادرید ضرب الاجلی داد: «یا حالا یا هیچ وقت». این آخرین بخت او برای انتقال به مادرید و بازی در کنار بازیکن محبوبش، کریستیانو رونالدو بود.

بیل در نتیجه پشت سر هم ادعا کرد که مصدوم شده و حاضر نشد در تمرینات پیش فصل تاتناهم حاضر شود تا این انتقال به خطر بیفتد. او خودش جدا از دیگران تمرین می کرد و در نهایت در اواخر آگوست عملا وارد اعتصاب شد و دیگر در تمرینات حاضر نمی شد.

لوی دیگر پذیرفته بود که بیل رفتنی است. اما به پرس گفت که ۱۰۰ میلیون یورو برایش می خواهد.

رئال مادرید البته خودش حاضر بود تقریبا ۱۲۰ میلیون یورو برای بیل بپردازد، اما مقامات باشگاه به حدی از تاکتیک های مذاکره ای لوی ناراحت شده بودند – از جمله این که او چند بازیکن رئال را در ازای بیل می خواست – که حاضر نشدند بیش از ۱۰۰ میلیون یورو بدهند. با این حال رکورد گران ترین بازیکن دنیا به بیل رسید. رکوردی که در سال ۲۰۰۹ از آن رونالدو شده بود.

از سوی دیگر پاری سن ژرمن و از آن مهم تر، منچستریونایتد به دنبال خرید بیل بودند و این موضع باشگاه تاتنهام را تقویت می کرد. یونایتد می خواست دیوید مویس در آغاز دوران مربی گری اش در این باشگاه خرید بزرگی داشته باشد. آنها حتی تا ۱۵۰ میلیون یورو هم برای بیل می پرداختند، اما بازیکن سابق ساوتهمپتون که تاتنهام با مبلغ تنها ۱۴.۷ میلیون یورو او را خریده بود تصمیمش را گرفته بود؛ فقط مادرید.جانشین ها
خریدهای تابستانی تاتنهام

Etienne Capoue
From: Toulouse
Cost: €۱۱.۵m

Nacer Chadli
From: Twente
Cost: €۸.۴m

Vlad Chiriches
From: Steaua Bucharest
Cost: €۱۰m

Christian Eriksen
From: Ajax
Cost: €۱۴m

Erik Lamela
From: Roma
Cost: €۳۱m

Paulinho
From: Corinthians
Cost: €۲۰.۶m

Roberto Soldado
From: Valencia
Cost: €۳۱m

مقامات تاتنهام اعتقاد داشتند مادرید متکبرانه عمل می کند؛ مثلا به این دلیل که آنها حتی جایگاه معارفه بیل را در برنابئو هم ساخته بودند. به همین دلیل قرارداد را مرتبا عقب انداختند. لوی می خواست پول بیشتری از پرس بگیرد و البته خریدهایش را هم در همین حین انجام دهد.

تاتنهام پیش از آن که سرانجام به شکل رسمی با رفتن بیل موافقت کند ۱۲۰ میلیون یورو خرج کرده بود و هفت بازیکن ملی پوش را خریده بود. این قرارداد اندکی پس از آن رسمی شد که تیم آندره ویلاش - بواش در دربی شمال لندن به آرسنال باخت.

آن یکشنبه دو باشگاه چندین ساعت مذاکره کردند تا کلمات مورد استفاده در بیانیه رسمی انتقال بیل را مشخص کنند. تاتنهام امیدوار بود که مبلغ انتقال اعلام شود، یا دست کم این خبر اعلام شود که رکورد انتقالات دنیا شکسته شده است، تا طرفداران این باشگاه خوشحال شوند.

رئال مادرید در سوی دیگر تاتنهام را متقاعد کرد که مبلغ قرارداد فاش نشود، و برای همین کار حدود نیمی از مبلغ را مستقیما پرداخت کرد. آنها نگران ناراحت شدن رونالدو بودند که اخیرا به شکل شفاهی با قرارداد جدید پنج ساله ای موافقت کرده بود.

اما رئال مادرید نیش آخر خود را هم به تاتنهام زد؛ آنها مسعود اوزیل را به رقیب سرسخت تاتنهام، یعنی آرسنال فروختند. آن هم با قیمت ۵۰ میلیون یورو. هرچند که به تاتنهام اعلام کرده بودند که اوزیل با هیچ قیمتی جدا نخواهد شد.

رئال مادرید بی تردید حس خواهد کرد که از توافق همکاری با تاتنهام نهایت بهره را برده است. آنها در سال ۲۰۱۲ هم لوکا مودریچ را با قیمت حدود ۳۰ میلیون یورو خریدند.

بیل هم سرانجام به رویایش رسید. او دو سال و نیم بود که به یادگیری زبان اسپانیایی می پرداخت و به سرعت هم در مادرید جا افتاد. خانواده او و ایجنتش، جاش بارنت هم به مادرید نقل مکان کردند.

نگرانی هایی هم وجود داشت. بیل در پیش فصل خوب تمرین نکرده بود و این ممکن بود روی شروع او در باشگاه جدیدش اثر بدی بگذارد. در همان روزهای نخست و به ویژه در اولین کلاسیکو فصل مشخص شد که او خیلی روی فرم نیست. اما او به سرعت به اوج آمادگی رسید و گل زنی ها و گل سازی هایش از راه رسیدند. او انگار می خواهد نشان دهد چرا گران ترین بازیکن دنیاست.