ملت ایران:کرمانی ها برای روز جمعه لحظه شماری می کنند و منتظرند یکبار دیگر پرسپولیس را در کرمان ببینند. سرخپوشان که کلا در کرمان حریف دوست داشتنی برای مس در لیگ برتر محسوب می شدند، این بار به کرمان می آیند تا یک بازی با جذابیت های اضافه را در ورزشگاه باهنر برگزار کنند. جذابیت هایی که به نکات و علل نختلف برمی گردد.


_ در بازی مس و پرسپولیس خیلی ها فارغ از سه امتیاز بازی انگیزه شخصی دارند…! پرویز مظلومی مربی تیم مس به خوبی می داند که اگر در این بازی برابر سرخپوشان به پیروزی برسد، دوباره لقب سوبله و چوبله خود را داغ خواهد کرد و این عیار محبوبیت او را نزد استقلالی ها افزایش می دهد و مظلومی از این قضیه به شدت استقبال خواهد کرد. ضمن اینکه مظلومی رکورد شخصی خود برابر پرسپولیس را هم تداوم خواهد بخشید. فراموش نکنید که پرویزخان با این پیروزی محبوبیت خود در کرمان را هم به شدت اقزایش می دهد.
_ شیثرضایی که قطعا برای بازی برابر پرسپولیس و علی دایی لحظه شماری کرده است… او به شدت انگیزه دارد که برابر علی دایی که کلا از بدو شکل گیری فوتبال در جهان! با یکدیگر مسئله داشتند، خود را اثبات کند و از این طریق در رسانه های سرمربی پرسپولیس را زیر فشار قرار دهد. جالب اینکه پیش از این در کرمان کسانی که قصد اعاده حیثیت برابر علی دایی را داشتند نظیر قلعه نویی و باقری ها و… حسابی از خجالت سرمربی پرسپولیس درآمده بودند!
_ مصطفی شجاعی که در دو سال اخیر گل زدن به پرسپولیس و استقلال برایش سنت شده است و همه او را قاتل سرخابی ها می دانند. خیلی ها در کرمان منتظر تداوم رکورد شخصی او به سود کرمانی ها هستند.
_ علی دایی که قطعا از سفر به کرمان خیلی خشنود نخواهد بود چراکه او با هر تیمی از قبیل سایپا، پرسپولیس و راه آهن به کرمان آمده است در این شهر به مشکل خورده است و اصلا خاطره خوبی از کرمان ندارد. او خیلی دوست دارد این طلسم شوم خود را بشکند.
_ قاسم دهنوی…! او هنوز نمی داند که در کرمان برای او چه رفتاری در پیش گرفته اند. دهنوی در فصل نقل و انتقالات انقدر بد عمل می کند که هواداران تیم های لیگ دویی را هم از خود می رنجاند چه رسد به هواداران مس که عامل معرفی دهنوی به فوتبال ایران بودند و مطابق وعده خود او منتظر بودند دهنوی در این فصل به مس بیاید. آن ها البته از اینکه دهنوی در بازی رفت پس از گلزنی برابر مس خیلی شادمانی کرد هم شاکی شدند… بهرحال هوادار است و برخی قواعد حرفه ای فوتبال را اصلا قبول ندارد!

_ جای مهرداد پولادی هم در این بازی حسابی خالی است! البته شیشه های ورزشگاه باهنر از این غیبت به شدت استقبال کرده اند!
_ پرسپولیس و مس هم برابر یکدیگر رکورد شخصی دارند! همانقدر که پرسپولیس در برابر مس در کرمان ناکام بوده است، مسی ها از بررسی آمار خود برابر پرسپولیس که کرمان را برای آن ها تبدیل به قلعه عقاب کرده است به شدت راضی می کند. پرسپولیس برابر مس هیچگاه در کرمان طعم پیروزی را نچشیده است.
_ فراموش نکنیم که فارغ از همه این مسائل شخصی، مس به سه امتیاز خانگی بازی برابر پرسپولیس نیاز حیاتی دارد و شاید با این احساس نیاز حتی تساوی هم کار مس را به خوبی راه نیاندازد و از این رو یکبار دیگر پرسپولیس در کرمان مغلوب مس شود… آن هم برای چهارمین بار متوالی! مس کرمان در برابر پرسپولیس چوبله می شود؟!