ملت ایران: قهرمان ایتالیا در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. این بدین معنی است که پروژه لیگ قهرمانان یوونتوس با شکست مواجه شده و یووه راهی جز حضور در لیگ اروپا نخواهد داشت. لیگ اروپایی که فینال آن در ورزشگاه یوونتوس آرنا برگزار خواهد شد! میتوان از برف استانبول و شروع بد فصل به عنوان مهمترین دلایل ناکامی بیانکونری نام برد.

شرایط نامساعد جوی
سه شنبه شب دیدار بین دو تیم گالاتاسرای و یوونتوس در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در حالی در دقیقه ۳۰ نیمه تمام باقی ماند که یوفا اصرار فراوانی بر آماده سازی سریع استادیوم داشت اما مسئولین و کارگران استادیوم ترک تله کام آرنا هر چه کردند حریف برف سهمگین نشدند تا تصمیم بر این باشد که ادامه مسابقه روز بعد از سر گرفته شود.
ظهر چهارشنبه وضعیت چمن در برخی از نقاط بحرانی شد و گل و لای خصوصا در قسمت های مرکزی زمین به شدت خودنمایی می کرد. این بی کیفیتی، چرخش توپ را با مشکل مواجه کرد. برف نیز همچنان در حال باریدن بود. در کل چرخه طبیعی آب موجب شد تا بازیکنان هر دو تیم، راهی جز استفاده از توپ های بلند نداشته باشند که گالاتاسرای توانست با بهره بردن از استعداد خاص دروگبا در نبردهای هوایی و ضربه مهار نشدنی اسنایدر بر یوونتوس غلبه کند.

دروگبا موفق تر از یورنته در بازی مستقیم
قوی ترین مدافع تاریخ هم که در نبرد مستقیم با دروگبا باشد، اسطوره ساحل عاج توانایی کنترل توپ های بلند و تسلط کامل را خواهد داشت. مورینیو قبل از این، در خصوص تاکتیک هایش در تیم های مختلف گفته بود: " هنگامی که دروگبا را در چلسی داشتم یکی از تاکتیک هایمان استفاده از توپ های بلند و مستقیم بود. اما در اینتر با حضور میلیتو از توپ های بلند استفاده نکردیم. "
در یووه نیز وظیفه استفاده از توپ های بلند بر دوش یورنته قرار داده شد و کارلوس توز همیشه آماده بود تا از توپ های سوم بهره لازم را ببرد.(توپ اول: توپی که سانتر می شود. توپ دوم: توپی که مهره سر زن کنترل می کند. توپ سوم: توپی است که زیر پای مهاجم های سرعتی یا هافبک های شوت زن قرار می گیرد)
در جریان دیدار ۶۰ دقیقه ای ظهر چهارشنبه، اسنایدر هلندی تنها بازیکنی بود که توانست استفاده مفید از توپ های سوم را داشته باشد.
اهداف یوونتوس و کارنامه مانچینی
پس از دو قهرمانی پیاپی بانوی پیر در سری آ، درخشش در لیگ قهرمانان به عنوان مهمترین هدف برای یوونتوس تعریف شد. تورینی ها فصل گذشته در حالی در برابر بایرن مونیخ حذف شدند که نتیجه گیری عمده آنها از آن شکست، عدم حضور مهاجم های بین المللی در تیمشان بود. با جذب توز و یورنته، کُنته خوشبین بود بتواند برای یوونتوس در لیگ قهرمانان افتخار بیافریند.
اما کسی فکرش را نمی کرد ربرتو مانچینی که دو فصل پیاپی منچستر سیتی را با آن همه مهره در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حذف کرده باشد، گالاتاسرای را از گروهی که یوونتوس و رئال در آن حضور دارند بالا بیاورد.
فرم نامناسب یوونتوس در شروع فصل
یوونتوس فراموش نکند که در شروع فصل جاری از فُرم خوب خود دور بود و در کالچو در حد و اندازه های قهرمانی تقویت شده نبود و در اروپا هم به راحتی در برابر تیمی چون کپنهاگن امتیاز از دست داده بود. یووه به قدری از فُرم خوب خود در ابتدای فصل دور بود که حتی تعدادی از بردهای تیم کُنته را تک اشتباهات داوری رقم زد. شاید عصری که جوزپه روسی در فلورانس دروازه بوفون را به آتش کشید. مهاجم های گرانقیمت ناپل، بی صبرانه در انتظار دیدار با بانوی پیر و ایجاد فاصله امتیازات بودند. اما بازگشت سریع یوونتوس موجب شد تا گورخرها در هفته های اخیر هر تیمی را در خانه یا خارج از خانه به توپ ببندند و ناپولی هم از این قاعده مستثنا نبود و تیم بنیتز در تورین با سه گل در هم کوبیده شد!
همچنین یوونتوس با وجود کسب تنها یک امتیاز از دو دیدار رفت و برگشت در برابر رئال مادرید اما بازی های خوبی در برابر کهکشانی ها به معرض اجرا گذاشت و آن دو دیدار پیشرفت تاکتیکی خوبی برای یونتوس به همراه داشت. در ادامه و در لیگ قهرمانان اروپا تورینی ها کپنهاگن را با قاطعیت شکست دادند و در این بین با هفت برد پیاپی بدون گل خورده در کالچو خود را آماده صف آرایی در برابر نماینده ترکیه کردند.
حال یا گذشته!؟
در ترکیه به دلیل شرایط نامساعد جوی و تاثیرگذاری آن بر چمن ورزشگاه، یووه موفق به اجرای بازی روی زمین نشد. اگر یوونتوس بخواهد دلایل حذف شدن از لیگ قهرمانان را تنها با رجوع به حافظه کوتاه مدت خود بررسی کند برف را بهانه خواهد کرد. اما اگر بخواهیم گذشته را در نظر بگیریم یوونتوس با خریدهای جدید و داشتن اسکلتی با تجربه و سن بالا، امتیازات ارزشمندی را در اولین بازیهای مرحله گروهی از دست داده بود که این موضوع در آن زمان می بایست بیشتر از صدرنشینی رم برای آنها مهم می شد.
سرمربی یوونتوس پس از حذف شدن از لیگ قهرمانان، نسبت به تصمیم یوفا بر انجام بازی در روز بعد و چمن نامناسب ورزشگاه اعتراض داشت اما در پایان صحبت هایش به گذشته رجوع کرد و شروع بد را دلایل حذف شدن یوونتوس دانست: " از ابتدا تقصیر خودمان بود که کار را به اینجا کشاندیم، نباید همه چیز را به بازی آخر می کشاندیم