ملت ایران: ایمان مبعلی که یکی از بهترین های استقلال خوزستان در نیم فصل اول بود، خیلی تلاش کرد در نیم فصل دوم به استقلال تهران بیاید تا شاید از این تیم به تیم ملی برسد اما این اتفاق نیفتاد تا تلاش خود را در اهواز ادامه دهد. در واقع مبعلی نا امید نشده و می خواهد تمام توانایی های خود را به کار بگیرد تا جزو مسافران برزیل شود یا اگر نشد پشیمان نشود که راحت تیم ملی و جام جهانی را از دست داد. هافبک استقلال خوزستان که فکر می کند تیم ملی می تواند از گروه خود در جام جهانی صعود کند، در رابطه با گروه بندی ایران، شرایط تیمش و… صحبت می کند.

شرایط استقلال خوزستان چطور است؟
در بازی قبلی مقابل مس کرمان به تساوی رسیدیم. برای اولین بار بود کنار استقلال خوزستان و در اهواز بازی بدون تماشاگر را تجربه می کردیم. نبود هواداران بسیار سخت بود و روی کار ما تأثیر گذاشت. مس کرمان پس از حضور پرویز مظلومی نتایج بسیار خوبی گرفته و آنها در روز خوب خود قرار داشتند. مس کرمان برای رهایی از انتهای جدول نیاز به ۳ امتیاز داشت و در دقایقی از مسابقه فشار زیادی بر ما تحمیل کردند. در نهایت بازی با تساوی به پایان رسید تا ما ۵ هفته ای باشد که شکست را تجربه نکرده باشیم.
به نظر می رسد استقلال خوزستان در نیم فصل دوم عملکرد بهتری دارد و طی دو هفته گذشته ۴ امتیاز کسب کرده.
کسب یک پیروزی و یک تساوی شروع خوبی است اما باید تلاش کنیم تا از همه شانس های خود استفاده کنیم. در نیم فصل دوم کسب امتیاز خیلی سخت است و تیم ها برای نباختن به میدان می آیند. به نظر من همین که بازی مساوی می شود عملکرد بدی نیست و نباختن بسیار بهتر از قبول شکست است.
در کل استقلال خوزستان به دنبال چه جایگاهی است؟
هدف ما کسب رتبه تک رقمی در پایان فصل است. باید در هفته های جاری امتیازات را کسب کنیم تا از حاشیه امنیت بهتری برخوردار شویم. ۵ بازی پایانی ما در لیگ برتر بسیار سرنوشت ساز است. با توجه به اینکه در دو هفته آخر به مصاف تراکتورسازی و پرسپولیس می رویم شاید تکلیف تیم قهرمان هم توسط ما مشخص شود به همین خاطر باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا به کیفیت مطلوبی دست پیدا کنیم.
بازی مقابل سایپا را چطور می بینی؟
سایپا با توجه به شرایطی که دارد نتایج خوبی کسب کرده. آنها تیم یکدستی هستند که در خانه خودشان به میدان می روند. با توجه به شرایطی که داریم می توانیم در این بازی نتیجه بگیریم و دست پر به خانه برگردیم.
تجربه زیادی از حضور در بازی های ملی داری، فکر می کنی ایران در گروه خوبی قرار گرفته؟
بازی اول تیم ملی مقابل نیجریه بسیار سرنوشت ساز است. اگر در این بازی امتیاز بگیریم می توانیم به مرحله بعدی صعود کنیم.
فکر نمی کنی صعود به مرحله دوم جام جهانی کمی خوشبینانه است؟
این مساله خوشبینانه نیست، در جام جهانی همه تیم ها قوی هستند. در روز مسابقه مشخص می شود چه تیمی بهتر است. ممکن است در مقابل نیجریه، ایران در روز خوب خود قرار داشته باشد و آنها یکی از ضعیف ترین روزهای خود را پشت سر بگذارند. اینکه بتوانیم مقابل بوسنی به پیروزی برسیم دور از دسترس نیست. باید دید تیم ملی در روز مسابقه چه شرایطی دارد. البته اگر ما در روز خوبمان هم باشیم مقابل آرژانتین خیلی سخت است که بتوانیم نتیجه بگیریم و به احتمال زیاد در آن بازی شکست می خوریم. تیم ملی در جام جهانی باید هدفش گل نخوردن باشد و سپس با استفاده از موقعیت ها امتیاز بگیرد. کروش نشان داده تیم ملی را در بخش دفاعی بسیار خوب سازماندهی می کند و این امتیاز مهمی است.
ترس زیادی در بین اهالی فوتبال در رویارویی با آرژانتین و مخصوصا لیونل مسی به وجود آمده.

این مساله طبیعی است، تا یک هفته دیگر همه از این تب و تاب می افتند و همه چیز روند عادی خود را در پیش می گیرد. به هر حال رویارویی با آرژانتین و لیونل مسی بهترین بازیکن فوتبال در جهان بسیار جذاب است البته شاید این بازیکن تا روز مسابقه مصدوم شود و اصلا نتواند به میدان بیاید.
فکر می کنی بتوانی جزو مسافران برزیل شوی؟
اکثر بازیکنانی که در لیگ برتر حضور دارند واقع بین هستند و تلاش خود را برای قرار گرفتن در بازیکنان اعزامی به برزیل انجام می دهند. ۱۰ سال تجربه حضور در تیم ملی را دارم و تلاشم را انجام می دهم تا حتی اگر به تیم ملی دعوت نشدم پشیمان نباشم که چرا تلاش نکردم. اگر به تیم ملی دعوت شوم تمام تلاشم را برای موفقیت ایران می کنم وگرنه برای هم تیمی هایم دعا می کنم تا بتوانند نتیجه خوبی کسب کنند. مربیان تیم ملی در نیم فصل دوم مطمئنا بازیکنان را بیشتر زیر نظر می گیرند. حضور کمک های ایرانی بسیار مؤثر است تا تمامی بازیکنان مد نظر کروش قرار بگیرند. مطمئنا اگر کسی در لیگ برتر خوب کار کند از دید کادر فنی تیم ملی دور نخواهد ماند.