ملت ایران: وین رونی ستاره انگلیسی باشگاه منچستریونایتد به تلاش اخیر سران این باشگاه برای آغاز مذاکرات در راستای تمدید قراردادش را رد کرده است. این ستاره انگلیسی و مدیربرنامه هایش حتی حاضر نیستند تا برای تمدید قراردادش با یونایتد پای میز مذاکره بنشینند و انتظار می رود که او قصد جدایی از این تیم را دارد.
قرارداد کنونی رونی با یونایتد تا سال ۲۰۱۵ اعتبار دارد و گل دات کام در ماه اکتبر اعلام کرده بود که رونی به اولین تلاش سران این باشگاه برای تمدید قراردادش پاسخ منفی داده بود و این روند همچنان ادامه دارد.
این ستاره ۲۸ ساله بعد از آن هم به پیشنهادات متعدد سران یونایتد در هفته های اخیر برای آغاز مذاکرات پاسخ منفی داده واین درحالی است که سران باشگاه انگلیسی آماده اند تا قرارداد او را برای ۴ سال دیگر تمدید کنند.
رونی رقابت های این فصل را در اوج آغاز کرد و در ۱۳ حضورش در بازیهای لیگ برتر ۸ گل به ثمر رساند و این درحالی است که این تیم با حضور دیوید مویس برروی نیمکت مربیگری اش شرایط سختی را پشت سرمی گذارد و درحال حاضر در رده نهم جدول لیگ برتر قرار دارد.
مویس هفته گذشته در صحبت هایی اعلام کرد که روند تلاشها برای تمدید قرارداد رونی خوب پیش می رود ولی به نظر می رسد که این ستاره انگلیسی قصد دارد تا به تیم دیگری برود. یکی از منابع آگاه دراین باره به گل دات کام گفت: «وین درمقابل تمام تلاشهای سران باشگاه برای تمدید وبهبود قراردادش مقاومت می کند. او بیش از هر فرد دیگری می داند که قراردادش در آستانه اتمام است و حالا همه آس ها در دستان اوست.»
رونی و پل استرتفورد، مدیربرنامه های او می دانند که شرایط او برای جدایی از یونایتد در فصل تابستان ایده آل است؛ چرا که آن زمان تنها یک سال از قرارداد او باقی خواهد بود. یکی از منابع آگاه به گل دات کام گفته که رونی اخیرا از تمایل تیم های بزرگ انگلیسی و غیر انگلیسی برای جذب او مطلع شده است. در بازار تابستانی چلسی دو درخواست خوب برای جذب رونی ارائه داد ولی این جدایی انجام نشد و درهفته پایانی بازار نقل وانتقالات آرسنال نیز برای جذب او آستین بالا زد اما سران یونایتد او را نفروختند و به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک سرنوشت رونی دچار تغییر وتحولاتی خواهد شد.