ملت ایران: دیدارهای دور ششم وپایانی رقابت های گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب با انجام ۸ دیدار آغاز خواهد شد تا طی آن تکلیف هشت تیمی که از ۴ گروه امشب به دور بعد راه می یابند مشخص شود. فردا شب هم تکلیف ۸ تیم دیگر مشخص می شود تا بدین ترتیب شاهد حضور شانزده تیم در مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا باشیم.
گروهA
امشب در شرایطی دو بازی پایانی این گروه برگزار می شود که منچستریونایتد با ۱۱ امتیاز صعودش به دور بعدی را قطعی کرده. شاختار دونتسک با ۸ امتیاز تیم دوم گروه است و بایرلورکوزن هم ۷ امتیازی است و باید مقابل رئال سوسیداد یک امتیازی بازی کند. نماینده اسپانیا هم که دیگر امیدی به صعود ندارد. بازیهای دور ششم این گروه بدین ترتیب است:
منچستریونایتد - شاختار دونتسک
رئال سوسیداد - بایرلورکوزن
گروهB
دراین گروه رئال مادرید با ۱۳ امتیاز صعودش به عنوان تیم صدرنشین را قطعی کرده است و سه تیم دیگر این گروه امید به صعود دارند. البته کار یوونتوس با ۶ امتیاز راحت تر از دو تیم دیگر است. بعد از یوونتوس، گالاتاسرای و اف سی کپنهاگن هر دو ۴ امتیازی هستند وامیدوارند تا با کسب نتیجه مطلوب در بازیهای امشبشان بتوانند به دور بعدی برسند. برنامه بازیهای امشب این گروه بدین ترتیب است:
گالاتاسرای - یوونتوس
اف سی کپنهاگن - رئال مادرید
گروه C
دراین گروه پاری سن ژرمن نیز با ۱۳ امتیاز صعودش به عنوان تیم صدرنشین را قطعی کرده و آندرلشت بلژیک با تنها یک امتیاز امیدی به صعود ندارد. رقابت حساس دراین گروه میان المپیاکوس و بنفیکاست که هر دو ۷ امتیازی هستند. دو بازی امشب این گروه بدین ترتیب است:
المپیاکوس - آندرلشت
بنفیکا - پاری سن ژرمن
گروهD
دراین گروه تکلیف همه چیز روشن است. بایرن مونیخ با ۱۵ امتیاز و منچسترسیتی با ۱۲ امتیاز صعود خود به دور بعدی را قطعی کرد ه اندو زسکامسکو با ۳ امتیازتیم سوم جدول است. ویکتوریا پلژن هم بدون امتیاز در قعر جدول قرار گرفته.
بایرن مونیخ - منچسترسیتی
ویکتوریا پلژن - زسکامسکو