ملت ایران:کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گاه و بیگاه با مهدی تاج رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران می جنگد. او به دنبال برگزاری اردو با همه نفرات در پایان فروردین است تا تیمش با نهایت آمادگی بدنی به این مسابقات برود.
کی روش در این زمینه هیچی حرف دیگری را قبول نمی کند و حتی به بازیکنان پیغام داده اگر در آن تاریخ خود را به اردو معرفی نکند آنها را به جام جهانی نخواهد برد. البته مشکل کی روش و بازیکنان مشکل کل فوتبال ماست اما در نهایت او با این استراتژی دنبال این است که چیز دیگری یا بهانه ای برای غیبت در اردو باقی نماند.
در حال حاضر مشکل کی روش نه پایان لیگ که برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیاست در روزهای بعد از لیگ برتر فوتبال ایران است. از آنجا که تیم های استقلال و سپاهان در این رقابت ها شرکت دارند به طور طبیعی مربیان تیم ها ملی پوش هایشان را می خواهند و این نقطه آغاز درگیری های کی روش با مربیان خواهد بود.
سپاهان احتمالا ۵ ملی پوش خواهد داشت. از سپاهان یعقوب کریمی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، رحمان احمدی و شجاع خلیل زاده در فهرست اولیه کی روش خواهند بود و استقلال هم با امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، جواد نکونام، هاشم بیگ زاده، خسرو حیدری و احتمالا یکی، دو مهره دیگر به تیم ملی دعوت می شوند…
در این شرایط تنها راه انتخاب است ولاغیر. مثل اینکه تیم ملی ژاپن در دوره های قبلی باشگاه ها بدون ملی پوشان خود بازی کنند. اما این خواسته ای است که جا انداختنش حداقل برای امیر قلعه نویی و مدیران استقلال ساده نخواهد بود مگر آنکه از همین حالا تکلیف روشن بشود.
شما چه فکر می کنید، آیا استقلال و سپاهان می توانند بدون ملی پوشانشان در لیگ قهرمانان آسیا به موفق برسند یا اساسا این موضوع کم اهمیت است و باید فقط به تیم ملی و افزایش توانایی بدنی ملی پوش ها در اردو فکر کرد؟
این چیزی بود که زلاتکو کرانچار ۳ ماه پیش خواسته بود فدراسیون تصمیمش را در این باره اعلام کند به هر حال روز سرنوشت از راه رسیده است و احتمالا باید زودتر تصمیم بگیریم.