شوخی های بی حدوحصر درباره تقابل هاشم بیگ زاده و لیونل مسی موجب شده است که در ۲۴ ساعت گذشته موج این بی خردی ها به صفحات شخصی ستاره بزرگ فوتبال جهان هم کشیده شود و بدون تردید استاد دانشگاه صنعتی شریف در این بین یکی از مقصران اصلی به شمار می رود. عادل فردوسی پور با متلک ها و طنزهایش در برنامه اخیر نود بیشتر به این موضوع دامن زده و انتظار می رود که او به عنوان چهره تأثیرگذار فوتبال ایران متوجه عواقب این گونه رفتارها نسبت به شخص هاشم بیگ زاده و خانواده او باشد.
هاشم بیگ زاده یکی از بهترین مدافعان چند سال اخیر باشگاه استقلال است و در روزهایی که همگان درباره رویارویی تیم ملی ایران مقابل ستاره های بزرگ فوتبال آرژانتین صحبت می کنند بهتر است بدانید که هاشم بیگ زاده جزو معدود بازیکنان فوتبال ایران است که از نظر میزان دوندگی در حد استانداردهای سطح اول فوتبال دنیا قرار دارد.
اکنون که در آستانه حضور در صحنه مهم بین المللی مانند جام جهانی قرار داریم انتظار می رود که در کنار فوتبال و مسائل فنی به فرهنگ و اخلاق ایرانی هم اهمیت بدهیم و آگاه باشیم که مردمان دیگر کشورها فقط به فوتبال ما نگاه نمی کنند و رفتار طرفداران فوتبال ایران هم زیر ذره بین قرار دارد. رفتاری که در ۲۴ ساعت گذشته در شبکه های مختلف اجتماعی و به خصوص در صفحات لیونل مسی توسط ایرانیان صورت گرفته فقط جای تاسف و اندوه دارد. به یاد داشته باشیم که تمدن ایرانی فقط یک شعار نیست و امیدواریم در چنین شرایطی ایرانیان بیشتر در قبال فرهنگ و اخلاق ایرانی احساس مسئولیت داشته باشند.