به گزارش ملت ایران حشمت مهاجرانی در مورد گروه ایران در جام جهانی، گفت: ابتدا باید بگویم هیچ گروهی در جام جهانی ضعیف نیست؛ اگر چه گروه تیم ملی ایران در مقایسه با سه دوره قبل جام جهانی آسان تر به نظر می رسد. دلیلش هم این است که نیجریه و بوسنی هیچ مقامی در فوتبال جهان کسب نکرده اند و به همین دلیل برخی این گروه را ضعیف می دانند.

وی ادامه داد: بر فرض هم که گروه ما درجام جهانی آسان است. حالا باید چه کنیم و چه تدبیری در نظر بگیریم؟ قطعا برای شکست دادن رقبا باید خودمان را آماده کنیم. باید دید کی روش چه برنامه ای برای حضور ایران در جام جهانی دارد.

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ با اشاره به رویارویی با تیم آرژانتین در گذشته، گفت: در سال ۱۹۷۷ به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس رئال مادرید در تورنمنت این باشگاه ما به مصاف تیم ملی آرژانتین رفتیم و این تیم با تمام ستارگانش مقابل ما با نتیجه یک بر یک متوقف شد. روزنامه های آرژانتین آن زمان به تیم ملی آرژانتین بابت مساوی مقابل ایران خیلی حمله کردند. که سرمربی وقت آرژانتین در پاسخ به انتقادها گفت در جام جهانی خواهید دید که ایران تیم قدرتمندی است اما متاسفانه ما نتوانستیم در جام جهانی تمام توانایی هایمان را به نمایش بگذاریم.

مهاجرانی در مورد اینکه تیم ملی ما چقدر شانس صعود دارد گفت: پیش از این هم گفته بودم که تیم ملی ایران سه دوره در جام جهانی حاضر شده و اکنون باید برای صعود برنامه ریزی کند. در جام جهانی امتیاز گرفتن ازنیجریه و بوسنی دور از دسترس نیست. البته نیجریه تیم قدرتمندی است که بازیکنان تکنیکی و قدرتی دارد و حتی می تواند برای آرژانتین دردسر ایجاد کنند.

مهاجرانی در مورد اینکه باید با چه تیم هایی باید بازی تدارکاتی برگزار کنیم، گفت: به نظرم بهتر است با تیم های اروپای شرقی بازی کنیم. بازی با تیم هایی مثل کرواسی می تواند به ما کمک کند. هرچند فراموش نکنید هر وقت جام جهانی در آمریکای جنوبی برگزار شده هیچ تیمی از اروپا، آفریقا و آسیا در آن موفق نبوده است.