ملت ایران: مجید جلالی با بیان اینکه ایران بهترین بازی اش در جام جهانی ۲۰۱۴ را مقابل آرژانتین انجام می دهد، گفت: رویارویی با آرژانتین یک تهدید نیست بلکه فرصتی است که آن را جام جهانی برای ما بوجود آورد.

به گزارش ملت ایران، این کارشناس فوتبال در بیان دیدگاهش از هم گروهی تیم ملی ایران با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی در جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: گروه ایران بد نیست. معتقدم در گروه متعادلی قرار گرفته ایم. به هر حال ما می خواهیم در جام جهانی بازی کنیم و خوب است با تیم هایی هم گروه باشیم که احساس حضور در جام جهانی به ما دست دهد. رویارویی با آرژانتین چنین احساسی را به ما می دهد و شاید اگر سرگروه مان تیمی چون کلمبیا بود چنین احساسی نداشتیم.

وی افزود: تمام گروه ها سخت هستند و نباید فراموش کنیم جام جهانی برای ما رویارویی با یکی از بهترین تیم های دنیا یعنی آرژانتین را فراهم کرده است. همچنین نیجریه از تیم های خوب آفریقایی است و بوسنی هم تیمی بود که نسبت به خیلی از تیم های اروپایی زودتر به جام جهانی صعود کرده است.

این کارشناس در پاسخ به اینکه آیا ایران شانسی برای صعود از گروهش دارد، تصریح کرد: نباید بیهوده روی تیم ملی فشار وارد کرد و از آن توقع ایجاد کنیم. شانس تیم ملی ما خیلی کم است اما صعود از گروه هم غیرممکن نیست. نباید فشارهای غیرواقعی به تیم ملی وارد کنیم.

سرمربی تیم صدرنشین لیگ ایران در پاسخ به اینکه چطور باید تیم ملی را آماده کنیم که قدرت رویارویی با این حریفان را داشته باشد، گفت: واقعیت این است که در این فاصله زمانی کم نمی توانیم ساختار فوتبال مان را دگرگون کنیم. تمام برنامه های تمرینی و بازی های تدارکاتی با حریفان بزرگ تنها می تواند تجربه نفرات فعلی تیم ملی را مقداری افزایش دهد تا با آمادگی بیشتری راهی جام جهانی شوند.

جلالی در واکنش به اینکه بهتر است چه تصور و پیش بینی از رویارویی ستاره ای چون لیونل مسی با بازیکنان ایران داشته باشیم تا شرایط بدی برای تیم ملی ایجاد نشود نیز اظهار کرد: اصلا نباید این فکر را به ذهن مان بیاوریم. آرژانتین برای ایران یک تهدید نیست بلکه یک فرصت است که جام جهانی آن را برای ما بوجود آورد. بنابراین من با همه شرایط موجود معتقدم تیم ملی ایران بهترین عملکردش را مقابل تیم آرژانتین خواهد داشت.