ملت ایران: بعد از بازی با گسترش فولاد احمد جمشیدیان را هرگز در تمرینات استقلال ندیدیم. شماره ۲۰ طی روزهای منتهی به بازی با سپاهان هیچ تمرینی با استقلال انجام نداد تا پرده از یک مصدومیت تازه دیگر برای این بازیکن برداشته بشود. مصدومیتی که سعی شد تا جای ممکن از انظار رسانه ها دور بشود. جمشیدیان تاکنون ۳۵۲ دقیقه برای استقلال بازی کرده و در هیچ یک از بازی هایی که در ترکیب استقلال قرار گرفته درخششی نداشته و حتی در حد و اندازه یک بازیکن معمولی هم نبود.
دقایق حضور جمشیدیان در ترکیب استقلال در مقایسه با دیگر بازیکنان استقلال بسیار ناچیز است. جمشیدیان را آورده بودند تا نقش یک پلی میکر را در استقلال بازی کند اما تا امروز هرگز نتوانسته ذره ای امیرقلعه نویی را در این پست حساس که پیش تر در اختیار بازیکنانی همچون جباری، زندی، جانواریو و گاهی توزی بود امیدوار کند. اکنون که کنکاش می کنی تا دلایل ناکامی احمد جمشیدیان را در استقلال بیابی در مراحل اول به مصدومیت های این بازیکن برمی خوری.
می گویند چون این بازیکن هفته ها مصدوم بوده نتوانسته برای استقلال بازیکن شایسته ای باشد اما اصل ابهام از همین نقطه شکل می گیرد که چرا اساسا جمشیدیان اینقدر مصدوم می شود؟
ماجرای مصدومیت او چیست که حالا می بینیم در آستانه بازی با تیم سابقش سپاهان مانند بیشتر بازی های این فصل غایب است؟ در این راستا زمزمه هایی در استقلال شنیده می شود مبنی بر اینکه جمشیدیان را باشگاه سپاهان با علم به اینکه مصدوم بوده به استقلال داده است.
می گویند سپاهانی ها پیش از آنکه بازیکن طراح سابق شان را به استقلال بدهند می دانستد که وی با دردی در ناحیه زانو روبرو است که شاید آینده اش را حتی در فوتبال به مخاطره بیندازد. سپاهانی ها به همین دلیل قید جمشیدیان را زدند و استقلال غافل از حقیقت ماجرا ابتدای فصل سیزدهم اقدام به جذب جمشیدیان کرد. امیر قلعه نویی حالا از این موضوع بو برده است. آخرین دیالوگی که سرمربی استقلال با بازیکنش داشت بسیار تند و پرخاشگرانه بود.
بعد از بازی با گسترش فولاد امیرقلعه نویی که می دید جمشیدیان دارد از درد به خودش می پیچد سراغ این بازیکن رفت و از او دلایل دردی که در زانویش وجود دارد را پرسید که جمشیدیان همان جا به قلعه نویی گفت: «فکر کنم دوباره مصدوم شدم!»
قلعه نویی با شنیدن این خبر به شدت ناراحت شد و رو به جمشیدیان کرد و با لحن تندی گفت: «خودت قبل از بازی با گسترش به من گفتی مشکلی نداری و می توانی بازی کنی. حالا دوباره به من می گویی مصدومی؟ اگر مصدوم بودی چرا گفتی بازی می کنم؟»