ملت ایران: عجمان از پرسپولیس طلبکار است و محمدرضا خلعتبری در یکقدمی محرومیت. محرومیتی که جز بدحسابی باشگاه پرسپولیس دلیل دیگری نمی تواند داشته باشد. از ۸۰۰ هزار دلار رضایتنامه خلعتبری، پرسپولیس تنها ۴۰۰ هزار تا را پرداخت کرده که بخشی از همان را هم هدایتی پرداخته و بخشی دیگر هم از ارز مرجع تامین شده است. حالا مانده ۴۰۰ هزار دلار دیگر که از آخرین مهلت پرداختش نزدیک به یک ماه گذشته و پرسپولیس هم عین خیالش نیست. اگر هم باشد پولی در بساط ندارد که بخواهد این بدهی را بپردازد.

جالب اینکه تلاشی هم نشده برای تمدید مهلت پرداخت این پول که چرایش را محمد رویانیان اینطور توضیح می دهد: «متاسفانه بدهی ما به باشگاه اماراتی به خاطر خلعتبری عقب افتاده و به مشکل خورده ایم. یک ماه پیش می خواستم به امارات بروم و این مشکل را حل کنم اما اسمم در بلک لیست رفته بود و به من ویزا ندادند. هدایتی هم دنبال کار های محرم بود و نرسید پولی بپردازد ولی حتما به ما کمک می کند تا این مشکل حل شود. مدیرعامل پولی برای پرداخت ندارد و از حرف هایش هم اینطور برمی آید که می خواهد حسین هدایتی را در عمل انجام شده قرار بدهد!

هدایتی بخشی از قسط اول - و نه همه آن - را تقبل کرد و وقتی کاری که وعده اش را از رویانیان گرفته بود انجام نشد، رسما اعلام کرد که دخالتی در پرداخت قسط رضایتنامه خلعتبری نخواهد داشت و بهتر است خیرین دیگر برای این کار پیشقدم شوند. رویانیان اما همچنان در مصاحبه هایش با اطمینان می گوید که هدایتی پول عجمان را پرداخت می کند و او از این بابت نگران نیست! چیزی که مشخص است اینکه عجمان به زودی قسط بعدی طلبش را می خواهد و باشگاه هم غیر از هدایتی و زنجانی کسی را ندارد که به سوی آنها دستی دراز کند. محمد رویانیان هم انگار سیاستش این است که هدایتی را در عمل انجام شده قرار بدهد و او را به اجبار، راضی کند به پرداخت بدهی ۴۰۰ هزار دلاری باشگاه چرا که خوب می داند دیگر دوست خیّرش یعنی بابک زنجانی قصد ندارد خود را در بده بستان های باشگاه پرسپولیس دخیل کند و برای رویانیان محبوبیت بخرد.

عجمان اما این حرف ها را نمی فهمد. این باشگاه پولش را می خواهد و تهدید کرده که برای گرفتن این پول از دست پرسپولیس، فیفا را به یاری خواهد طلبید. این شکایت اما بیشتر از اینکه باشگاه پرسپولیس را درگیر کند، محمدرضا خلعتبری را به دردسر خواهد انداخت چرا که باشگاه به جریمه نقدی محکوم می شود اما برای خلعتبری محرومیت می برند؛ آن هم در سال جام جهانی! البته مشاور رویانیان در حقوق بین الملل مدعی شده که این شکایت سرانجام نخواهد داشت: «شکایتنامه ای که از سوی عجمان به باشگاه ابلاغ شده، جدی نیست و مشکلی برای پرسپولیس ایجاد نخواهد کرد. این شکایت فقط تهدیدی برای پرداخت بدهی است و اگر باشگاه سریع اقدام کند، منتفی می شود.»