ملت ایران: تیم ملی فوتبال کشورمان نیز که این بار به عنوان نسختین تیم ها جواز حضور در این رقابت ها را به دست آورد برای چهارمین بار شرکت در بزرگترین رقابت های فوتبال در رده ملی را تجربه خواهد کرد. به همین دلیل خیلی ها دیگر به صرف حضور در جام جهانی راضی نیستند و این بار خواهان صعود از مرحله گروهی رقابت ها هستند که این مساله البته به گروه بندی رقابت ها نیز بستگی خواهد داشت.
اگر شما می توانستید گروه تیم ملی فوتبال کشورمان را دستچین کنید، از بین ۳۱ تیم کدام سه تیم را برای همگروهی با شاگردان کی روش انتخاب می کردید؟
حضور در بازی افتتاحیه، مقابل میزبان پر افتخار و بازی مقابل نیمار و هم تیمی هایش… وسوسه انگیز نیست؟ دوست ندارید روزی که تمام دنیا منظر افتتاحیه جام بیستم هستند این تیم ملی فوتبال کشورمان باشد که مقابل شاگردان فیلیپه اسکولاری قرار خواهند گرفت؟ شاید شگفتی در بازی های افتتاحیه نصیبمان شد و پس از سنگال ۲۰۰۲ توانستیم برزیل بزرگ را در روزی فراموش ندشنی شکست دهیم!
خیلی اهل رویاپردازی نیستید؟ نظرتان درباره همگروهی با مسی و رونالدو چیست؟ فکرش را بکنید، دو ابر ستاره این روزهای دنیای فوتبال که بی شک بیشترین توجهات را در جام جهانی به خود جلب می کنند در مقابل مردان ما قرار گیرند. شاید این تنها روزی باشد که طرفداران ایرانی دو فوق ستاره کوتاه بیایند و ناکامی آنها را بخواهند! قطعاً متوقف کردن این دو تیم ملی کشورمان را به کانون توجهات بدل خواهد کرد… ستارگان پارسی مسی / رونالدو را ناکام گذاشتند!
شاید دلتان بخواهد فوتبال کشورمان در این تورنمنت هیجان انگیز محک بیشتری بخورد. نظرتان درباره همگروه شدن با تیم های وحشتناکی چون آلمان، اسپانیا یا هلند چیست؟ آنها در مرحله مقدماتی به هم گروهی هایشان کوچکترین رحمی نکردند، آیا ما توان ایستادگی مقابل بهترین تیم های دنیا را داریم؟ خیلی دلهره آور است! کسی دلش نمی خواهد شیرینی حضور در برزیل با تحمل شکستی سنگین همراه شود.(البته که ما عربستان و کره شمالی نیستیم!)
نظرتان درباره تنوع چیست؟ بازی با تیم هایی که تا به حال(یا لااقل به سن خودمان) با آنها روبرو نشده ایم چیست؟ انگلیس با وین رونی و جرارد یا فرانسه ی ریبری. شاید هم کلمبیای فالکائو، یایا توره ی ساحل عاجی و یا حتی شیلی با الکسیس سانچس و آرتور ویدال.
صعود از گروه؟ برای این منظور باید خوش شانس باشیم که با تیم هایی چون سوئیس، الجزایر، اکوادور، بوسنی و یا تیم هایی در این سطح همگروه شویم. آن وقت احتمالاً فرصت این را هم خواهیم داشت تا در اولین حضورمان در مرحله بعدی رقابت ها با تیمی مطرح و سرشناس روبرو شویم و به عنوان یکی از شگفتی سازان جام جهانی لقب بگیریم. چه شور و سرمستی انتظارمان را خواهد کشید!
کمتر از ۴۸ ساعت دیگر این لحظه های انتظار نیز سر خواهد آمد ولی ما هستیم! در حضور بزرگان دنیای فوتبال. در مهد فوتبال جهان. در میان بهترین ها. وقتی زلاتان برای دیدن رقابت ها باید پای تلوزیون خانه اش
بنشیند ما برای اشکان و گوچی و بقیه هورا خواهیم کشید… پس قرعه هرچه که هم شد، خوش به حال مان!