ملت ایران: مدت هاست می شنویم در فصل منتهی به جام جهانی تمام بازیکنان و تیم ها می خواهند بالاترین کیفیت خودشان را ارائه کنند و جلوی چشم ها باشند اما از هفته ابتدایی تا الان تعداد بازی های زیبا و جذاب لیگ به سختی به تعداد انگشتان یک دست می رسد!
هفته هفدهم اما هفته ویژه ای می تواند برای لیگ برتر و تیم های درگیر در این مسابقات باشد. در این هفته دو دربی جذاب در پیش داریم که در یکی بیشتر از دیگری موازنه قوا و هوادار دیده می شود. در رشت داماش و ملوان که در میانه های جدول حا دارند و هردو خوب کار کرده اند نبرد حساس و جذابی در پیش خواهند داشت که البته همه امیدوارند از حساسیت های روی سکوها کاسته شده و بر کیفیت فنی بازی افزوده شود.
در تبریز هم گسترش با اینکه یک دهم تراکتور هوادار ندارد اما تیم فوق العاده خطرناک و با کیفیتی است و می تواند تراکتور را مثل بازی رفت متوقف کند. نکته جالب این بازی آنجاست که گسترش که هفته قبل تراکتور را صدرنشین کرد حالا می خواهد از ادامه صدرنشینی این تیم جلوگیری کند و مقابل تراکتور پرستاره بایستد.
در اصفهان هم گل سرسبد بازی های هفته بین دو مدعی جدی قهرمانی طی سه چهار فصل گذشته انجام می شود که جذابیت های بسیاری دارد. از نبرد قلعه نویی با تیم سابقش گرفته تا خودنمایی ملی پوشان دو تیم و بازیکنی که بین این دو غول آبی و زرد جابه جا شده اند. این بازی می تواند سکوی پرشی برای سپاهان باشد که از جمع مدعیان کمی فاصله گرفته و البته استقلال هم دنبال این است تا با گرفتن انتقام بازی رفت بالاخره صدرنشین شود.
بازی رفت دو تیم یکی از معدود مسابقات جذاب و تماشایی این فصل لیگ برتر بود و حالا همه دنبال این هستند تا ببینند در اصفهان هم کیفیت فنی بازی بر حواشی و زد و خوردهای آن می چربد یا نه.
مصاف پرسپولیس – ذوب آهن هم می تواند فوتبال جذابی باشد. این اتفاق با توجه به جابه جایی های بازیکنان بین دو تیم، شکست پرسپولیس در هفته گذشته و از دست رفتن صدرنشینی، استارت لوکا برای کنده شده از ته جدول و… می تواند رخ دهد و باید دید پرسپولیس که حداقل در خانه گل می زند و نتیجه می گیرد می تواند هوادارانش را راضی به خانه بفرستد یا نه.
در قم، اهواز، شیراز و تهران چهار بازی دیگر هم برگزار خواهد شد که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند. میزبانی عبدالله ویسی از مس تازه امیدوار شده، اعاده حیثیت سرهنگ در شیراز مقابل چشم هواداران فجر آن هم مقابل یکی از مدعیان قهرمانی، مصاف یحیی با مرفاوی که فصل قبل در قم جانشین او شد و البته دیدار انتقامی راه آهن – سایپا که البته برای راه آهن مثل مرگ و زندگی است همه می توانند بازی هایج ذاب و تماشایی از کار دربیایند. البته این انتظار با توجه به بضاعت تیم ها و انگیزه هایی که درتقابل ها وجود دارد به وجود آمده که باید دید محقق می شود یا در این هفته هم بیشتر بحثها به جای به به گفتن ازکار تکنیکی فلان تیم و درخشش بهمان بازیکن به اشتباهات داوری، فحاشی تماشاگران، جر و بحثمربیان و بازیکنان داخل زمین و اتفاقاتی از این دست محدود می شود؟