ملت ایران: ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی، معتقد است که منچسترسیتی به دلیل هزینه هایی که در تابستان انجام داده، برای قهرمانی در لیگ برتر تحت فشار قرار دارد.
سیتی در تابستان برای به خدمت گرفتن ۵ بازیکن جدید، ۱۲۰ میلیون یورو هزینه کرد و مورینیو معتقد است با چنین هزینه ای، شاگردان مانوئل پیگرینی مدعی اصلی قهرمانی محسوب می شوند.
او به خبرنگاران گفت: " تیمی که از بیشترین مسئولیت برای قهرمانی برخوردار است، آن هم به دلیل داشتن یک تیم فوق العاده، منچسترسیتی است.
منظور من، کیفیت تیمی و سطح، تجربه و میانگین سنی بازیکنان است. آنها نه بازیکن مسن دارند و نه بازیکن خیلی جوان.
اگر به بازیکنان آنها نگاه کنید، می بینید که از پختگی و تجربه بالایی برخوردارند؛ سرخیو آگوئرو، ادین ژکو، نگردو و حتی یووتیچ.
این چهار مهاجم آنها هستند. اگر به سایر پست ها نگاه کنید، بازیکنانی مثل یحیی توره و فرناندینیو را می بینید. آنها نه بالای ۳۰ سال هستند، نه پایین تر از ۲۳ سال. آنها تیم فوق العاده ای دارند.
آنها برای همه مشکلات شان، راه حل مناسب دارند. آنها از بیشترین مهمات برخوردارند؛ این را صادقانه می گویم.
من از سایر تیم ها عذرخواهی می کنم اگر حرفم آنها را ناراحت می کند اما اگر نظر من را بخواهید، سیتی بهترین است. آنها تیمی هستند که می توانند به پیروزی های شان ادامه بدهند. "
مورینیو در چلسی تنها ۷۸ میلیون یورو هزینه کرد و مورینیو معتقد است که قانون فرپلی مالی تاثیرش را روی بازار نقل و انتقالات گذاشته است اما تردید دارد که این قانون بتواند مانع از خریدهای هنگفت باشگاه هایی مانند منچسترسیتی شود.
" من امیدوارم که قانون فرپلی مالی برای همه باشد، نه فقط برای بعضی ها زیرا ما به این قانون اهمیت می دهیم.
ما به این قانون احترام می گذاریم و خودمان را براساس قانون فرپلی مالی برای آینده آماده می کنیم. من امیدوارم این برای همه باشد. "