ملت ایران: جلالی که عصبانی و به هم ریخته به نظر می‌رسد طوری از مسوولان فدراسیون انتقاد می‌کند که هرگز قبلا از او ندیده‌ایم. چه، او مربی‌ای است آرام و غالبا ماخوذ به حیا مگر اینکه به اینجایش برسد … جلالی در این مصاحبه مسوولان فدراسیون فوتبال و تیم‌های رقیب را به بداخلاقی متهم کرده است.
این گفت و گو را به نقل از ایرنا بخوانید: ‌

می خواهیم نتیجه مسابقات در زمین معلوم شود
ما یک تیم منسجم وخوب داریم در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر نیز عملکردخوبی داشتیم، اما کار هنوز تمام نشده است. قدم هایی که ما پیش رو داریم قدم های مهمی است ودر واقع ما درادامه این مسابقات باید ۱۴ قدم را محکم برداریم این درحالی است که متاسفانه جبهه های زیادی علیه ما بازشده است. به بازیکنان گفته ام باید خیلی هوشیار باشند ولی ما می خواهیم نتیجه مسابقات در چارچوب زمین معلوم شود.

دوست دارند روند ما متوقف شود
متاسفانه این روزها از چپ وراست به ما فشارمی آورند یک سمت فدراسیون به خصوص کمیته انضباطی و سمت دیگرتیم های رقیب که نمی خواهند ما قهرمان شویم. این فشار تنها یک دلیل دارد و آن هم این است که تیم تراکتورسازی روند رو به رشدی داشته و شایسته ترین تیم برای قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ برتر است. مسوولان کمیته انضباطی و تیم های رقیب با تصمیماتی که علیه تیم تراکتورسازی می گیرند در نظر دارند روند رو به رشد آن را متوقف کنند واثرنامطلوب بر این تیم بگذارند.

شرایط ما با تیمی که ۱۰۰ هوادار دارد بسیار متفاوت است
تیم ما یکی از پرطرفدار ترین تیم های حال حاضرایران و آسیاست ما در سه دیدار اخیرمان که در ورزشگاه یادگارامام(ره) برابر تیم های فولاد خوزستان، استقلال و پرسپولیس برگزار کردیم پذیرای انبوه هواداراز ۴۵ هزار نفرتا ۶۵ هزار نفر بوده ایم از این رو شرایط ما با تیمی که ۱۰۰ هوادار دارد بسیار متفاوت است. متاسفانه مسوولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تنها به دلیل این که تعداد معدودی ازهواداران که دقیقا نیز معلوم نیست کارشان سازمان یافته و یا هدایت شده باشد ما را به راحتی متهم و محروم می کنند.

نمی توانیم همه را به یک چوب برانیم
تماشاگران تراکتورسازی در طول سه بازی فقط تیم خود را تشویق کردند ودرآخر نیز بدون کوچکترین مشکلی ورزشگاه را ترک کردند که این خود یک امتیاز است. مسوولان باید بدانند ورزشگاهی که درآن ۶۰هزارهوادار حضورپیدا می کند به طورحتم قواعدش با ورزشگاهی که تنها ۱۰۰ هواداربه آن می آید فرق دارد و ما نمی توانیم به خاطر یک عده خاطی و حرمت شکن که به درستی هم خواستگاه اعتراضات آنها بر کسی آشکار نیست بقیه را با یک چوب برانیم.

مصاحبه هاب جتجالی چرا؟
تصمیمات درفدراسیون فوتبال پشت درهای بسته گرفته می شودوعلیه تیم ها بخصوص تراکتورسازی رای صادر می کنند کسانی در فدراسیون فوتبال نظر می دهند که در فضا قرار نگرفته اند برهمین اساس معتقدم آنان باید در محیط قرار گیرند تا تحلیل درستی از آنچه که در ورزشگاه ها اتفاق می افتد داشته باشند. آنان به این اقدامات هم بسنده نمی کنند و با انجام مصاحبه های جنجالی فقط می خواهند آرامش ما را برهم بزنند از این رو به این رفتار و تصمیماتی که علیه تیم ما گرفته می شود کاملا اعتراض داریم. متاسفانه این روزها تیم تراکتورسازی و هوداران پرشورش بیش از هر تیم دیگری مورد تهاجم وهجمه است به نظر می رسد آن ها درصدند ورزشگاه ها را خالی ازتماشاگر کنند و درک این مساله برایم سخت است. نمی دانم بازی بدون تماشاگر چه سودی برای فدراسیون دارد که این رفتارها را از خود بروز می دهند.

مسوولان فوتبال ما این روز ها بیانیه پشت بیانیه صادر می کنند
نباید با تماشاگری که به این خوبی رفت و آمد می کند از تنبیه صحبت کرد اکثریت تماشاگران ما متین هستند اما متاسفانه بیشترین هجمه ها متوجه آنهاست و با انجام مصاحبه های متعدد و تهدید و کسر امتیاز خاطر آنان را مکدر می کنند. تنهااقدامات تنبیهی اثربخش نیست، تنبیه موقعی کارسازاست که تشویق باشد ومدیران اولویت را به تشویق دهند …معتقدم کسی که در مسند قضاوت نشسته باید با روش های تربیتی هم آشنا باشد و از آنان اطلاع داشته باشند متاسفانه مسوولان فوتبال ما این روز ها بیانیه پشت بیانیه صادر می کنند و با این بیانیه و تهدیدها فضای بسیار منفی علیه فدراسیون در آذربایجان بوجود آورده اند.

می خواهند قهرمانی لیگ برتر را به یک تیم تهرانی بدهند
امروز این احساس دروجود هواداران تراکتورسازی تقویت شده که با آنان خوب رفتار نمی شود فدراسیون باید برای بهتر شدن این فضا اعتماد سازی کند و با این اقداماتی که علیه تیم ما صورت می گیرد کار سختی است. این طوربه نظر می رسد مسوولان فدراسیون فوتبال می خواهند قهرمانی لیگ برتر را به یک تیم تهرانی بدهند که اگر اینگونه باشد باید به حال این فوتبال تاسف خورد.