ملت ایران: استقلال تا به اینجای کار در نقل و انتقالات نیم‌فصل سه خرید جدید داشته است و در کنار آن قرارداد بازیکن جوانی به نام ایمان باصفا که از ابتدای فصل با این تیم تمرین می‌کرد را به ثبت رساند.

اما با این حال بسیاری اعتقاد دارند امیر قلعه‌نویی با وجود خرید اولادی، کبه و غلام‌نژاد هنوز نتوانسته ضعف اصلی استقلال را برطرف کند و آن‌هم به عدم جذب یک پلی‌میکر برمی‌گشت، بازیکنی که بتواند جای خالی مجتبی جباری را پُر کند. در واکنش به این انتقادات امیر قلعه‌نویی مدعی شده روی یک بازیکن برزیلی حساب خاصی باز کرده است که با ورود او هم پرونده نقل و انتقالات استقلال بسته می‌شود و هم دغدغه‌هایش از بین می‌رود.

در تأیید این ادعا سخنگوی باشگاه هم گفت با جذب این برزیلی فعالیت استقلال در بازار نقل و انتقالات بسته می‌شود اما اینکه بازیکن برزیلی کیست و نامش چیست؟ نکته‌ای بود که استقلالی‌ها ترجیح دادند تا زمان نهایی شدن قرارداد رسانه‌ای نکنند تا بازارگرمی‌های معمول انجام نشود و شیطنتی هم در راه ورود او به تهران صورت نگیرد اما با این حال پیگیری‌های ما به اینجا ختم شد که بازیکن مد‌نظر امیر قلعه‌نویی، هافبکی ۲۹ ساله در سری B برزیل است که در تیم سائو کاتانو بازی می‌کند.

دانیلو پترولی بوئنو، هافبک بازیساز که توانایی بازی به عنوان مهاجم کاذب را نیز دارد، همان ستاره برزیلی است که امیر قلعه‌نویی از بین چندین بازیکن خارجی معرفی شده انتخاب و او را منجی میانه میدان استقلال قلمداد کرده است و حتی حاضر شده برای جذب او رکورد نقل و انتقالات بازیکن خارجی در تاریخ باشگاه استقلال را بشکند.

بوئنو متولد دسامبر ۱۹۸۳ در ایالت سائوپائولو است، با قدی یک متر و ۷۹ سانتی‌متری که در حال حاضر دوملیتی هم محسوب می‌شود؛ هم برزیلی و هم ایتالیایی. بوئنو که علاوه بر برزیل سابقه بازی در لیگ‌های معتبری همچون ترکیه، مراکش و… را هم در کارنامه‌‌اش دارد در حال حاضر در عضویت باشگاه دسته دومی سائوکتانو در ایالت سائوپائولو قرار دارد و در فصل ۲۰۱۳ در ۲۹ بازی برای تیمش نزدیک به ۲۰۷۳ دقیقه بازی کرده و ۵ گل هم به‌ثمر رسانده است. به نوشته سایت معتبر ساکروی، بوئنو توانایی بازی در تمامی پست‌های میانه میدان از جمله بال، هافبک، پلی‌میکر و هافبک تهاجمی را دارد و این خصوصیات باعثشده تا نمایش فانتزی او طرفداران بسیاری را برایش به ارمغان بیاورد.

یکی از مربیان استقلال با تأیید حضور این بازیکن در استقلال گفت: «ما از ابتدای فصل کمبود هافبکی که توپ را بگیرد و پخش کند را حس می‌کردیم. جابه‌جایی‌های زیادی هم داشتیم تا بلکه این مشکل را به نوعی حل کنیم اما نشد و ریتم بازی استقلال تغییر کرد. به همین خاطر امیر قلعه‌نویی دنبال بازیکن خارجی شبیه فابیو جان‌واریو می‌گشت که این برزیلی ۲۹ ساله همه خصوصیاتی که مد‌نظر سرمربی استقلال بود را داشت اما تنها مشکل در این راه به زمان حضور او در تیم برمی‌گشت چون طبق قوانین فیفا این‌گونه بازیکنان باید در نقل و انتقالات ژانویه به تیم جدید بروند از همین‌رو ما تا هفته ۲۱ یا ۲۲ لیگ‌برتر نمی‌توانستیم روی بوئنو برای حضور در ترکیب حساب باز کنیم.

به همین خاطر روی جذب مبعلی تأکید داشتیم تا او این مشکل را برای‌مان حل کند که نشد.» دانیلو پترولی بوئنو تا پایان سال ۲۰۱۴ با باشگاه سائوکتانو قرارداد دارد اما از آنجا که این باشگاه با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کند و بوئنو هم جایگاه ثابتی در ترکیب اصلی‌‌اش ندارد حاضر شده با دریافت مبلغی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار رضایتنامه او را صادر کند. مدیران استقلال هم وقتی دیدند قلعه‌نویی روی جذب این بازیکن تأکید دارد بلافاصله پیش‌قدم شده و با تمام مفاد قرارداد موافقت کرده و پیش‌نویس قرارداد را امضا و در اختیار مدیربرنامه ایرانی بوئنو قرار دادند تا زمینه ورودش به تهران فراهم شود.

بوئنو جمعه‌شب در چارچوب رقابت‌های سری B برزیل با سائوکتانو به مصاف آسا رفت اما در روزی که ۷۳ دقیقه بازی کرد سائوکتانو با یک گل شکست خورد تا در رده نوزدهم سری B جاخوش کند. استقلالی‌ها مدعی‌اند این آخرین بازی او برای تیم برزیلی‌‌اش است اما تا آنجا که ما شنیدیم مذاکرات نهایی میان قهرمان ایران و دانیلو پترولی بوئنو دیشب برگزار شد تا در صورت توافق نهایی این بازیکن تا پایان هفته به تهران بیاید.

گفته می‌شود استقلالی‌ها برای قراردادی ۱۸ ماهه حاضر به پرداخت مبلغی در حدود ۵۶۰ هزار دلار علاوه بر مالیات و تأمین محل سکونت شده‌اند چون خوب می‌دانند باشگاه سپاهان هم به عنوان مشتری دست به نقد این برزیلی در کمین شکار او نشسته است. در صورتی که بوئنو با استقلالی‌ها به توافق برسد، قهرمان ایران سومین باشگاه غیربرزیلی او بعد از ساحل مراکش و مرسین ترکیه قلمداد خواهد شد.