ملت ایران: جمعه شب تکلیف سی و دو تیم حاضر در جام جهانی مشخص می‌شود و تیم‌های صعود کرده حریفان خود را خواهند شناخت، با این حال نگاهی به برترین بازیکنان این تیم‌ها که نقش اصلی صعود به جام‌جهانی را بر عهده‌ داشته‌اند می‌تواند همچنان جذاب باشد.

سایت givemesport در مقاله‌ای ۵۰ بازیکن برتر رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ را معرفی کرده است که در پنج بخش به معرفی این بازیکنان می‌پردازیم. البته در میان این بازیکنان، هستند کسانی که با وجود درخشش خود موفق به هدایت تیم‌هایشان به جام جهانی نشده‌اند.

۵۰ - روبرت لواندوفسکی(لهستان)

سن: ۲۵ سال

باشگاه: دورتموند

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۲.۴

مهاجم قد بلند تیم ملی لهستان، یکی، دو سالی است که نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. او در دورتموند عملکرد خیلی خوبی از خود نشان داده است و توانسته خودش را به عنوان یک مهاجم طراز اول مطرح کند. لواندوفسکی در یورو ۲۰۱۲ برای لهستان به میدان رفت. او همچنین در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت اما درخشش او برای صعود لهستان به جام جهانی کافی نبود. لهستان در انتخابی جام جهانی نتوانست از پس انگلیس و اوکراین برآید و در حسرت جام جهانی ماند. لواندوفسکی مهاجم تاکتیکی است که قادر است در فضاهای بسیار کم مهارت خود را نشان دهد. شم گلزنی این مهاجم لهستانی بسیار بالا است و در چند فصل گذشته باعثموفقیت تیم باشگاهی اش شده است که از جمله آن نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی در سوپرجام آلمان بوده است. با در نظر گرفتن اینکه چه بازیکنی در رده پنجاهم این رده بندی قرار گرفته است، می توانید به خوبی کیفیت این لیست را متوجه شوید.

۴۹ - ادن هازارد(بلژیک)

سن: ‌۲۲ سال

باشگاه: چلسی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۲.۴

هافبک توانای چلسی و تیم ملی بلژیک هنوز تمام توان خود را برای باشگاهش و تیم ملی بلژیک نشان نداده است. تیم مارک ویلموت سرمربی تیم ملی بلژیک آنقدر ستاره جوان و با استعداد دارد که باعثشده است برای پیدا کردن بازیکنان اصلی خود به مشکل بخورد. هازارد توانایی این را دارد که به خوبی وارد محوطه جریمه حریف شود و دفاع حریف را بر هم بریزد. او در رقابت‌های تک به تک می تواند با سرعت ویران کننده خود درد سر جدی برای حریفان ایجاد کند. رقیب او در تیم ملی بلژیک دریس مرتنس است. بلژیک موفق شد با قاطعیت به عنوان تیم اول گروه نخست جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ را بدست آورد. اکنون باید منتظر درخشش این بازیکن در برزیل بود.

۴۸ - پدرو(اسپانیا)

سن: ۲۶ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۲.۹

پدرو هافبک اسپانیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ ارزش‌های خود را به خوبی نشان داد. او از بازیکنان موثر اسپانیا در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ بود. مهارت پدرو با توپ بی‌نظیر است. علاوه بر آن پاس‌های او و نفوذ‌هایش باعثشده او به یکی از خطرناک ترین بازیکنان تیم ملی اسپانیا تبدیل شود. این بازیکن توانایی استفاده از هر دو پای خود را دارد. البته با توجه به ترافیک بازیکنان خوب در خط هافبک تیم ملی اسپانیا، این بازیکن باید ارزش‌های خود را برای جام جهانی بالا ببرد. با توجه به مصدومیتی که این بازیکن دچار آن بوده، شاید اکنون اوضاع کمی برای او نگران کننده باشد. با این حال دل‌بوسکه نمی تواند از ارزش‌های این بازیکن به سادگی بگذرد.

۴۷ - میرالم پیانیچ(بوسنی)

سن: ۲۳ سال

باشگاه: رم

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۰

شاید بوسنی در بین تیم‌های بزرگ دنیا غریبه باشد، اما پیانیچ یکی از ستاره‌های بزرگ این تیم است که شرایط بازی در کنار بزرگان فوتبال جهان را پیدا کرده است. ستاره این روز‌های تیم رم، یکی از تاثیرگذار‌ترین بازیکنان تیم ملی بوسنی است. او فرصت این را خواهد داشت تا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، اولین حضورش را همراه کشورش تجربه کند. دید بالای این بازیکن و پاس های خطرناک پیانیچ برای هر تیمی در جام جهانی ۲۰۱۴ خطرناک خواهد بود. او از جمله بازی‌ساز‌هایی است که مهارت گلزنی بالایی دارد.

۴۶ - گرت بیل(ولز)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: رئال مادرید

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۱

او شاید گرانقیمت ترین بازیکن فوتبال جهان باشد، اما گرت بیل تاکنون در رده ملی نتوانسته درخشش خوبی داشته باشد. البته این می‌تواند به دلیل ضعف بقیه‌ هم تیمی های خود باشد. ولز رقابت‌های انتخابی جام جهانی را خیلی بد شروع کرد و در ادامه نتوانست امتیازات لازم را کسب کند تا هواداران فوتبال این کشور خیلی زود امیدشان را برای حضور در جام جهانی از دست بدهند. سرعت و قدرت بدنی بیل در کنار شم گلزنی بالای این بازیکن باعثشده است گرت بیل در این فهرست حضور داشته باشد. بازی در رئال مادرید برابر بازیکنان بزرگ جهان می تواند مهارت این بازیک را بهتر کند.

۴۵ - استیون جرارد(انگلیس)

سن: ۳۳ سال

باشگاه: لیورپول

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۱

استیون جرارد از جمله هافبک‌های با ارزشی است که هر تیمی آرزوی داشتن او را در تیم خود دارد. کاپیتان تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۴ برای آخرین بار حضور در جام جهانی را تجربه خواهد کرد. به همین خاطر تمام عزمش را جزم کرده تا بهترین عملکرد خود را در برزیل به نمایش بگذارد. دلیل این را می توان در بازی‌های زیبای او در این فصل برای لیورپول دید که باعثشده این تیم پس از مدت ها در بین تیم های بالانشین لیگ برتر حضور داشته باشد. هافبک تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۰ بهترین بازیکن تیم ناکام انگلیس بود. شوت های خطرناک جرارد هنوز هم می تواند چاره ساز انگلیسی‌ها در جام جهانی باشد.

۴۴ - پابلو زابالتا(آرژانتین)

سن: ۲۸ سال

باشگاه: منچستر‌سیتی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۲

با سیستم چرخشی الخاندرو سابیا در تیم ملی آرژانتین، پابلو زابالتا بازیکن ثابت آرژانتینی‌ها نبود اما ارزش‌های بالای این بازیکن در بازی های تیمش در انتخابی جام جهانی بسیار بالا بود. مدافع تیم ملی آرژانتین می تواند در کنار خاویر ماسکرانو خط دفاعی مستحکمی برای آرژانتین در جام جهانی تشکیل دهند. او از جمله مدافعانی است که می تواند در سمت راست زمین هم بازی کند. او یکی از باتجربه ترین مدافعان تیم ملی آرژانتین است که اکنون در تیم منچستر‌سیتی بازیکن ثابت است. از جمله مهارت‌های بالای این بازیکن می توانیم به گلزنی اشاره کنیم. هر گاه تیم ملی آرژانتین به سمت دروازه حریف حمله می کند، می توانیم این بازیکن را در کنار دروازه حریف ببینیم.

۴۳ - کوآدو آساموآ(غنا)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: یوونتوس

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۴

هافبک با استعداد تیم ملی غنا در خیلی از مناطق زمین توانایی بازی کردن دارد. او هم می تواند در پست هافبک دفاعی و هجومی بازی کند و هم می تواند در پست هافبک کناری به میدان برود. او که از سال ۲۰۱۲ در تیم یوونتوس بازی می کند، توانسته به مهره ای قابل اتکا برای انتونیو کونته تبدیل شود. قدرت فیزیکی این بازیکن سیاه چرده همه را به یاد سامی کوفور مدافع مشهور غنایی می اندازد. پاس‌های کوتاه و حساب شده این بازیکن آغاز کننده حملات ویران کننده تیمش است.

۴۲ - مارکو رویس(آلمان)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: بوروسیا دورتموند

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۷

مارکو رویس نیز بازیکنی است که می تواند در پست‌های گوناگون بازی کند. مهارت بالای گلزنی و قابلیت حمل توپ او باعثشده است او به بازیکن ثابت برای یواخیم لو تبدیل شود. تیم ملی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ چندین بازیکن جوان را در ترکیب خود دارد که مارکو رویس یکی از آنهاست. دید بالا و توانایی اضافه شدن به خط حمله از ویژگی‌های بارز این بازیکن است. مارکو رویس در کنار ماریو گوتسه و آندره شورله بازیکنان جوان تیم ملی آلمان در جام جهانی هستند.

رویس در تیم ملی آلمان عملکرد خوبی داشته است و توانسته عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذارد.

۴۱ - هنریک میختاریان(ارمنستان)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: بوروسیا دورتموند

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۷

ارمنستان معمولا تیمی است که فوتبالیست سطح بالا تولید نمی‌کند. اما آنها اکنون دو، سه بازیکن طراز اول در تیمشان دارد که در سطح بزرگان فوتبال جهان است. هنریک میختاریان در صدر فهرست بهترین بازیکنان تیم ملی ارمنستان قرار دارد. او آنقدر در شاختار دونتسک عملکرد خوبی از خود ارائه داد که یورگن کلوپ در نهایت این بازیکن را به دورتموند آورد. ارمنستان در انتخابی جام جهانی عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست تیم‌های نظیر جمهوری چک و دانمارک را شکست دهد و برابر ایتالیا به تساوی برسد. با این وجود آنها در گروه خود حذف شوند و به این ترتیب میختاریان باید در کنار هم‌تیمی‌هایش جام جهانی ۲۰۱۴ را از خانه تماشا کند.

۴۰ - یاکوب بلاژیکوفسکی(لهستان)

سن: ۲۷ سال

باشگاه: بوروسیا دورتموند

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۳.۹

هافبک پر قدرت لهستانی یکی دیگر از بازیکنان تیم بوروسیا دورتموند است که در فهرست ۵۰ بازیکن برتر رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ است. این هافبک قدرتی یکی از ارکان قدرت تیم بوروسیا دورتموند در فصل قبل بوده است اما این بازیکن در تیم ملی لهستان ناکام بود و نتوانستند بلیت برزیل را اوکی کنند. لهستان در گروه خود نتوانست از پس انگلیس و اوکراین برآید تا این بازیکن نتواند در جام جهانی حضور داشته باشد. بلژیکوفسکی در تیم ملی لهستان در سمت راست زمین بازی کرد و توانست بازی های زیبایی از خود نشان دهد و همین باعثشد کلوپ نیز از این بازیکن در سمت راست زمین استفاده کرد. این بازیکن لهستانی با عملکرد خوب خود توانست پاسخ اعتماد کلوپ را بدهد.

۳۹ - سرخیو آگرو(آرژانتین)

سن: ۲۵ سال

باشگاه: منچستر‌سیتی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۰

سرخیو آگرو مهاجم تکنیکی آرژانتین در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ پشت سر لیونل مسی و گونسالو هیگواین بازی کرد و توانست بازی‌های خوبی از خود نشان دهد. البته هر چند آگرو دوست دارد در پست نوک بازی کند اما این بازیکن در پست مهاجم کناری نیز عملکرد خوبی از خود نشان داد. سرعت، تکنیک و قدرت گلزنی باعثشده سرخیو آگرو یکی از ۵۰ بازیکن برتر انتخابی جام جهانی باشد که موفق شد خیلی زود با آرژانتین حضورشان در جام جهانی را قطعی کنند. آگرو در تیم باشگاهی‌اش توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد و این‌ روز‌ها به بهترین بازیکن تیمش تبدیل شده است. اگر آگرو روند گلزنی خود را ادامه دهد ممکن است به گزینه اول سابیا در تیم ملی آرژانتین تبدیل شود.

۳۸ - شینجی کاگاوا(ژاپن)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: منچستر‌یونایتد

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۰

یک آسیایی در بین ۵۰ بازیکن برتر انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴. درست است کاگاوا در تیم منچستر‌یونایتد نیمکت نشین است اما این بازیکن ژاپنی تاثیر زیادی در صعود زودهنگام ژاپن به جام جهانی داشت. او امید اصلی ژاپن در جام جهانی است. آنها گلزن‌ترین تیم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا بودند و در ۸ بازی خود تنها در یک بازی شکست خوردند و تمام دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند. مهارت بالای کاگاوا در حرکت با توپ و پاس‌های طلایی این ژاپنی تیزپا او را در بین یکی از بازیکنان تاثیر گذار در تیم ملی ژاپن تبدیل کرده است. کاگاوا در جام جهانی ۲۰۱۴ فرصت این را دارد تا با حریفانی فدرتمندتر از اردن و عمان روبرو شود و می‌توان توانایی این ژاپنی را در جام جهانی دید.

۳۷ - خوان ماتا(اسپانیا)

سن: ۲۵ سال

باشگاه: چلسی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۱

هافبک اسپانیایی در چلسی و تیم ملی اسپانیا سال موفقی را پشت سر گذاشت و توانست همراه اسپانیا به جام جهانی صعود کند. خوان ماتا می‌تواند برگ بنده ویسنته دل‌بوسکه در تیم ملی اسپانیا باشد. سرعت بالای خوان ماتا باعثشده این بازیکن جایگاه ثابتی در تیم اسپانیا داشته باشد. آن هم با در نظر گرفتن این نکته که بازیکنان خوب زیادی در تیم ملی اسپانیا حضور دارند. حرکت خوان ماتا با توپ بی نظیر است. او یک بازیکن سریع و تکنیکی است. شاید تنها نقطه ضعف این بازیکن روی توپ‌های هوایی باشد. ماتا امیدوار است بتواند با تکرار بازیهای خوب خود در چلسی، در تیم ملی اسپانیا در جام جهانی برزیل به عنوان بازیکن ثابت به میدان برود.

۳۶ - تونی کروس(آلمان)

سن: ۲۳ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۲

پدیده تازه فوتبال آلمان با این همه تجربه تنها ۲۳ سال سن دارد. او با این سن و سال کم توانسته به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و بوندسلیگا برسد. پدیده فوتبال آلمان اکنون امیدوار است بتواند همراه تیم ملی آلمان به قهرمانی در جام جهانی برسد. او یکی از بهترین هافبک‌های آلمان در حال حاضر است. کروس توانایی این را دارد که بتواند در خط حمله نیز بازی کند و همین دست یواخیم لو را برای بازی دادن به او باز گذاشته اشت. کروس علاوه بر بازی‌خوانی بالا، شوت‌های دقیق و خطرناکی دارد که باعثمی‌شود این بازیکن در فهرست ۵۰ بازیکن برتر جهان قرار گیرد. او در اکثر بازی‌های تیم ملی آلمان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست ۹۰ دقیقه به میدان برود.

۳۵ - جوردی آلبا(اسپانیا)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۴

کمتر مدافعی توانسته در فهرست ۵۰ بازیکن برتر جهان قرار گیرد که یکی از آنها دفاع چپ تیم ملی اسپانیا و بارسلونا است. جوردی آلبا توانسته به خوبی جای کاپ‌دویا را در سمت چپ بگیرد و به مهره‌ای قابل اتکا برای ویسنته دل‌بوسکه تبدیل شود. ویژگی جالب توجه این بازیکن، نفوذهای خطرناک و پاس‌های با ارزشی است که او را از بقیه مدافعان متمایز می‌کند. او در تیم ملی اسپانیا در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست به عنوان بازیکن ثابت به میدان برود و یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان لاروخا در این رقابت‌ها بود. آلبا البته توانایی بازی در سمت راست زمین را هم دارد. این مدافع باهوش، مالکیت توپ بالایی دارد. سانتر‌های این بازیکن یکی دیگر از ویژگی های این بازیکن است و نشان می دهد چرا تیم ملی اسپانیا را باید یکی از تیم‌های مدعی در جام جهانی ۲۰۱۴ دانست.

۳۴ - سسک فابرگاس(اسپانیا)

سن: ۲۶ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۵

سسک یکی از بهترین هافبک‌های هجومی جهان است اما او آنقدر قابلیت دارد که در تیم ویسنته دل‌بوسکه به عنوان مهاجم هم بازی می‌کند. سسک در یورو ۲۰۱۲ که با قهرمانی اسپانیا به پایان رسید تک مهاجم تیمش بود. او هافبک گلزنی است که توانایی بازی در سمت زمین را هم دارد. فابرگاس در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست بازی‌های زیبایی برای اسپانیا انجام دهد و جور مصدومیت داوید ویا و نبود فرناندو تورس را بکشد و بازی‌های خوبی برای لاروخا انجام دهد. فابرگاس همچنین در تیم باشگاهی‌اش نیز بازی‌های خوبی انجام داد و توانست در کنار لیونل مسی درخشش خوبی داشته باشد. او یکی از بهترین شماره ‌۱۰ های حال حاضر اروپا است.

۳۳ - اشلی کول(انگلیس)

سن: ۳۲ سال

باشگاه: چلسی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۵

دفاع چپ تیم ملی انگلیس در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ به طور ثابت برای روی هاجسون به میدان رفت و توانست بازی‌های خوبی از خود نشان داد. توانایی‌های حمله و دفاعی کول باعثشده کمتر مدافع چپی در حال حاضر توانایی او را داشته باشد. او پس از پایان دوران مصدومیتش توانست به طور ثابت برای چلسی و تیم ملی انگلیس به میدان برود. قدرت بدنی یکی از ویژگی های جالب توجه این مدافع است که این مدافع به خوبی از آن در بازی‌های ملی و باشگاهی استفاده می‌کند. اشلی کول در جام جهانی می‌تواند از تجربه زیاد خود استفاده کند. این جام آخرین حضور این بازیکن در جام جهانی خواهد بود زیرا لیتون بینس دیگر بازیکنی که می‌تواند در فوتبال انگلیس رشد کند، کم کم در حال ورود به ترکیب اصلی تیم ملی انگلیس است.

۳۲ - داوید سیلوا(اسپانیا)

سن: ۲۷ سال

باشگاه: منچستر‌سیتی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۷

یکی دیگر از بازیکنان تیم ملی اسپانیا که نشان می‌دهد چرا این تیم مدعی اصلی قهرمانی در جام جهانی به شمار می‌رود. داوید سیلوا که در منچستر‌سیتی بازی های بارارزشی از خود به نمایش می گذارد در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست در ترکیب اسپانیا بازی‌های خوبی انجام دهد و به مهره ثابت دل‌بوسکه تبدیل شود. هافبک تکنیکی چپ‌پای تیم ملی اسپانیا می تواند به خوبی از فضا‌های کوچک عبور کند و با پاس‌های طلایی خود مهاجمان تیم ملی اسپانیا را در موقعیت گل‌ قرار دهد. او با توجه به اینکه هافبک است توانسته گل های خوبی نیز به ثمر برساند. سیلوا تاکنون موفق شده است ۲۰ گل برای تیم ملی اسپانیا به ثمر برساند تا به مهره‌ای قابل اتکا در تیم اسپانیا تبدیل شود.

۳۱ - توماس مولر(آلمان)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۹

توماس مولر پدیده فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقا جنوبی بود. او بهترین گلزن و بهترین بازیکن جام جهانی برای ژرمن ها بود که نمایش تحسین‌برانگیزی برابر انگلیس و آرژانتین از خود نشان داد. مولر اکنون با ۲۴ سال سن تجربه زیادی دارد و مطمئنا یکی از ستارگان اصلی ژرمن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۴ در کنار مسوت اوزیل خواهد بود. مولر فصل گذشته موفق شد همراه بایرن‌مونیخ به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد تا اکنون رسیدن به یک افتخار ملی در کارنامه او باقی مانده باشد. توماس مولر در انتخابی جام جهانی در ترکیب آلمان توانست ارزش‌های زیادی از خود نشان دهد. بازیکن مورد علاقه فرانس بکن باوئر در انتخابی جام جهانی شاگرد اصلی یواخیم لو بود. این هافبک شوتزن سرعت بالایی دارد و توانایی عبور از هر خط دفاعی را دارد. او در سن ۲۴ سالگی نزدیک به ۵۰ بازی ملی انجام داده است واگر همین روند را ادامه دهد ممکن است رکورد لوتار ماتئوس در تیم ملی آلمان را بشکند.

۳۰ - وین رونی(انگلیس)

سن: ۲۸ سال

باشگاه: منچستر‌یونایتد

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۴.۹

مهاجم گلزن تیم ملی انگلیس در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ هر زمان که نیاز بود برای تیم ملی انگلیس درخشید و توانست بازی‌های خوبی از خود نشان دهد. همانطور که آلمانی ها چندین بازیکن با قابلیت در خط هافبک خود دارند، تیم ملی انگلیس نیز وین رونی را دارد که توانسته است با گلزنی‌های خود انگلیس را به جام جهانی ۲۰۱۴ برساند. او پس از یک فصل بد زیر نظر سر آلکس فرگوسن موفق شد در تیم دیوید مویس درخشش خوبی داشته باشد و دوباره با گلزنی‌های خود به مهاجم اول شیاطین سرخ تبدیل شود. شاید اگر یک بازیکن وجود داشته باشد که بتواند انگلیس را در جام جهانی به افتخار برساند، آن بازیکن وین رونی است. مهاجم آماده این روز‌های تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۰ نمایش انتقاد آمیزی در ترکیب انگلیس داشت. اکنون این مهاجم امیدوار است بتواند روند ناکامی‌های انگلیس را در جام جهانی به اتمام برساند.

۲۹ - ونسان کمپانی(بلژیک)

سن: ۲۷ سال

باشگاه: منچستر‌سیتی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۵.۰

یکی دیگر از بازیکنان تیم ملی بلژیک که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. جام جهانی ۲۰۱۴ اولین حضور این بازیکن در جام جهانی است. بلژیک آخرین بار در جام جهانی ۲۰۰۲ توانست به جام جهانی صعود کند. اکنون تیم جوان شده بلژیک، یک بازیکن با تجربه در تیم خود دارد که مدت‌ها در تیم منچستر‌سیتی توانسته بازی‌های خوبی از خود نشان دهد. این مدافع که بیش از ۵۰ بازی ملی برای بلژیک انجام داده است، ستون اصلی این تیم در جام جهانی خواهد بود. مدافعی که بازی خوانی بالایی دارد از قدرت بدنی بالایی سود می‌برد که می تواند برای تیم ملی بلژیک در جام جهانی به یک مدافع با ارزش تبدیل شود.

۲۸ - ماریو گوتسه(آلمان)

سن: ۲۱ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۵.۱

این هافبک با ۲۱ سال سن توانسته ۲۴ بازی ملی برای تیم ملی آلمان انجام دهد. پدیده تازه فوتبال آلمان موفق شده است با رفتن از بوروسیا دورتموند به بایرن‌مونیخ بازی‌های زیبای خود را در این تیم تکرار کند. گوتسه جدید‌ترین بازیکن تیم ملی آلمان است که درخشش او باعثشده یواخیم لو برای پیدا کردن ترکیب تیم ملی آلمان دچار سردرد شود. هنوز مشخص نیست که یواخیم لو قرار است از این بازیکن در کدام نقطه زمین استفاده کند. اما چیزی که مشخص است این که آلمان به قدری هافبک بزرگ دارد که به احتمال زیاد ماریو گوتسه به عنوان بازیکن جانشین در جام جهانی ۲۰۱۴ بازی خواهد کرد. کارشناسان فوتبال آلمان تنها نقطه ضعف این بازیکن را شرکت نکردن در خط حمله و گل نزدن می دانند. با توجه به اینکه چند ماه به جام جهانی باقی‌مانده گوتسه باید در این مدت کم زیر نظر گوآردیولا درخشش خود را تکرار کند تا به تیم ملی آلمان برسد.

۲۷ - دانیله ده‌روسی(ایتالیا)

سن: ۳۰ سال

باشگاه: رم

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۵.۲

هافبک با تجربه لاجوردی پوشان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ بهترین بازیکن چزاره پراندلی بود. او همه ویژگی‌های یک هافبک دفاعی خوب را دارد. ده‌روسی بازیکن قدرتمند و مسئولیت‌پذیری است که بازی های زیادی برای ایتالیا انجام داده است و اکنون با تجربه بالای خود می تواند مرد اول ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد. علاوه بر پاس‌های خطرناک و با ارزش این هافبک تنومند، شوت‌های ده‌روسی یک از پوئن‌های مثبتی بوده است که ده روسی در بین ۵۰ بازیکن برتر انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ قرار گیرد. ایتالیا در گروه B انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ موفق شد خیلی زود جواز حضور در جام جهانی را بدست آورد. آنها هر چند در چند بازی خود از جمله ارمنستان ضعیف بودند اما ده‌روسی در تمام بازی های ایتالیا توانست به خوبی بازی کند. پس از ناکامی در جام کنفدراسیون‌ها اکنون همه از ده‌روسی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ را می خواهند.

۲۶ - آرین روبن(هلند)

سن: ۲۹ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۵.۳

آرین روبن فصل قبل موفق شد با بایرن‌مونیخ فاتح سه‌گانه شود. این مهاجم هلندی در بازی فینال برابر بوروسیا دورتموند گل قهرمانی بایرن را به ثمر رساند و در تیم ملی هلند نیز توانست بازی‌های خوبی انجام دهد و یکی از دلایل صعود زود‌هنگام هلندی‌ها به جام جهانی باشد. روبن اکنون در بهترین دوران ورزشی خود قرار دارد و می‌خواهد در جام جهانی ۲۰۱۴ نشان دهد که ارزش‌های زیادی دارد. البته هلند در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ فاصله زیادی با تیم‌های دیگر از جمله ترکیه و رومانی داشت. وظیفه روبن تغذیه مهاجمان تیم ملی هلند در سمت راست است. علاوه بر آن سرعت ویران کننده و شوت‌های خطرناک آرین روبن این مهاجم هلندی را به یکی از بهترین‌های تیم فان‌گال تبدیل کرده است. روبن در جام جهانی ۲۰۱۴ در کنار روبین فان پرسی می‌تواند یکی از خطرناک‌ترین زوج‌های خط حمله جهان را شکل دهند.

۲۵ - هوگو لوریس(فرانسه)

سن: ۲۶ سال

باشگاه: تاتنهام

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۵.۶

دروازه‌بان تیم ملی فرانسه یکی از ارکان اصلی موفقیت تیم ملی فرانسه بوده است. فرانسه در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در گروه سختی قرار گرفت و با تیم ملی اسپانیا همگروه بود. شاید اگر فرانسه در هر گروه دیگری به جز گروه ۹ انتخابی جام جهانی در قاره اروپا قرار داشت خیلی راحت می‌توانستند به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود کنند. لوریس در طول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ نشان داد که یک دروازه‌بان با ارزشی است. او در تیم باشگاهی خود تاتنهام در لیگ برتر نیز بازی‌های خوبی از خود نشان داده است تا یکی از آماده ترین دروازه‌بانان این روز های فوتبال جهان باشد.

۲۴ - ایکر کاسیاس(اسپانیا)

سن: ۳۲ سال

باشگاه: رئال مادرید

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۰

دروازه‌بان اصلی و کاپیتان تیم ملی اسپانیا هر چقدر در تیم باشگاهی اش دوران بدی را پشت سر می‌گذارد و نیمکت نشین دیگو لوپس بود، در تیم ملی اسپانیا عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده و دروازه‌بان مطمئنی بوده است. کاسیاس امیدوار است بتواند برای دومین بار پیاپی جام جهانی را بالای سر خود ببرد. کاسیاس در طول رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ موفق شد ۱۵۰ بازی خود را برای اسپانیا انجام دهد. ویسنته دل‌بوسکه اعتقاد زیادی به این بازیکن دارد و گزینه اصلی او در جام جهانی خواهد بود. او تجربه بسیار خوبی دارد و می‌تواند در جام جهانی به کمک کشورش بیایید. او در جام کنفدراسیون‌ها نیز درون دروازه اسپانیا ایستاد اما در بازی فینال مغلوب برزیل شدند و در رده دوم جای گرفتند.

۲۳ - رادامل فالکائو(کلمبیا)

سن: ۲۷ سال

باشگاه: موناکو

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۰

کلمبیا توانست پس از ۱۶ سال به جام جهانی صعود کنند. آنها این صعود را بیش از هر کس دیگری مدیون این بازیکن هستند. مهاجم قدرتمند کلمبیایی توانست در دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ گل‌های حساسی برای کلمبیا به ثمر برساند تا این تیم به جام جهانی صعود کند. او مهاجمی است که برای محوطه جریمه به دنیا آمده است. توانایی این بازیکن در خط حمله بسیار بالا است و می تواند اولین صعود کلمبیا را پس از مدت‌ها در جام جهانی موفق کند. فالکائو یک مهاجم تمام کننده برای تیم ملی کلمبیا است. از اکنون می توان حدس زد که کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴ با چه شیوه‌ای بازی خواهد کرد. بازیکنان کلمبیایی هر طور هست توپ را به فالکائو خواهند رساند تا این بازیکن بتواند توپ را به تور دروازه بدوزد.

۲۲ - پتر چک(چک)

سن: ۳۱ سال

باشگاه: چلسی

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۱

پتر چک یکی از بازیکنان مهم و تاثیر‌گذاری است که او را در جام جهانی ۲۰۱۴ نخواهیم دید. این دروازه‌بان با تجربه که تنها در جام جهانی ۲۰۰۶ برای چک به میدان رفت، نتوانست با تیم ملی کشورش به جام جهانی صعود کند. البته این چیزی از ارزش‌های اوکمک نمی‌کند چرا که توانست در تمام بازی‌های چک در انتخابی جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد. شاید اگر تیم ملی چک سه – چهار بازیکن مثل او را در تیم خود داشت اکنون یکی از تیم‌های صعود کرده به جام جهانی ۲۰۱۴ بود.

۲۱ - ایکای گوندوگان(آلمان)

سن: ۲۳ سال

باشگاه: بوروسیا دورتموند

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۳

هافبک ترک‌تبار تیم ملی آلمان خیلی خوشحال است که تیم ملی آلمان را انتخاب کرده تا در جام جهانی ۲۰۱۴ بازی کند. کارشناسان فوتبال آلمان منتظر هستند تا یک مسوت اوزیل دیگر ظهور کند. آلمان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ باز‌های برتر و زیبایی از خود به نمایش گذاشت و با ترکیبی متفاوت در بازی‌های خود به میدان رفت. گوندوگان یکی از بازیکنانی بود که همیشه در فهرست یواخیم لو برای بازی‌های آلمان در انتخابی جام جهانی حضور داشت و امیدوار است بتواند در جام جهانی هم حضور داشته باشد. ایکای گوندوگان همراه بوروسیا دورتموند نیز عملکرد بیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و نشان داد که یک هافبک طراز اول برای تیم ملی آلمان است.

۲۰ - جان لوئیجی بوفون(ایتالیا)

سن: ۳۵ سال

باشگاه: یوونتوس

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۳

دروازه‌بان اول تیم ملی ایتالیا و کاپیتان لاجوردی پوشان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد بسیار خوبی داشت که باعثتمجید چزاره پراندلی شد. ایتالیا در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ تیم بی‌شکستی بود. آنها این موفقیت را باید بیش از هر کس دیگری مدیون جان لوئیجی بوفون باشند. بوفون با تجربه بزرگ خود امیدوار است بتواند در جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد بد چهار سال پیش ایتالیا را جبران کند. امتیاز او در این فهرست با گوندوگان هافبک آلمان برابر شده اما به دلیل اینکه بوفون مدت‌ها دروازه‌بان اصلی تیم ملی ایتالیا بوده است، بوفون در یک رده بالاتر از گوندوگان قرار گرفته است.

۱۹ - مت هوملس(آلمان)

سن: ۲۴ سال

باشگاه: بوروسیا دورتموند

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۶

مدافع مرکزی تیم ملی آلمان در تیم باشگاهی‌اش فصل رویایی را پشت سر گذاشت و به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد. علاوه بر آن هوملس در بازی‌های آلمان در انتخابی جام جهانی موفق شد نمایش خوبی از خود نشان دهد و خیلی زود بلیت جام جهانی را اوکی کند. کارشناسان فوتبال آلمان این بازیکن را بهترین مدافع حال حاضر فوتبال آلمان می دانند. به همین خاطر است که باشگاه بارسلونا به شدت در پی جذب این بازیکن است. هوملس هم روی توپ‌های زمینی و هم روی توپ های هوایی قوی و با اعتماد به نفس است. آلمان با حضور بازیکنی با ارزش مثل هوملس می‌تواند به رتبه‌ای خوب در جام جهانی برزیل فکر کند.

۱۸ - روبین‌ فان‌پرسی(هلند)

سن: ۳۰ سال

باشگاه: منچستر‌یونایتد

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۶.۷

روبین فان‌پرسی مهاجم هلند موفق شد آقای گل انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد. این مهاجم در بازی‌های " لاله‌های نارنجی " در انتخابی جام جهانی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و توانست با ۱۱ گل‌زده آقای گل انتخابی جام جهالنی در قاره اروپا باشد. هلند خیلی زود توانست صعودش را به جام جهانی قطعی کند و سپس موفق شد در بازی‌های بعدی خود نیز به خوبی بازی کند. فان پرسی مهاجم گلزن این ‌روزهای منچستر‌یونایتد در بهترین فرم خود قرار دارد. خیلی‌ها این بازیکن را ستاره جام جهانی ۲۰۱۴ می دانند. هلند با روبین فان پرسی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می‌تواند به چیز‌های بزرگی فکر کند.

۱۷ - آرتورو ویدال(شیلی)

سن: ۲۶ سال

باشگاه: یوونتوس

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۰

آرتورو ویدال تمام ویژگی‌هایی که یک هافبک باید داشته باشد را دارد. او مرد همه کاره شیلی در انتخابی جام جهانی برزیل بود و در تیم یوونتوس عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه داده است. ویدال توانایی انجام هر کاری را در مرکز زمین دارد. تیم فیزیکی شیلی با آرتورو ویدال در جام جهانی ۲۰۱۴ بسیار قدرتمند خواهد بود. ویدال در کنار آلکسیس سانچس ستاره‌های شیلی در جام جهانی خواهند بود. جنگندگی و شرکت در حمله دو ویژگی مثبت بازی ویدال شیلیایی بود که باعثشده است این بازیکن در بین بازیکنان برتر انتخابی جام جهانی قرار گیرد.

۱۶ - زلاتان ابراهیموویچ(سوئد)

سن: ۳۲ سال

باشگاه: پاری‌سن ژرمن

وضعیت: عدم صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۰

شاید بشود زلاتان را بزرگترین غایب جام جهانی برزیل دانست؛ بازیکنی که در دوئل با رونالدو، شکست خورد. با این حال زلاتان در بازی های سوئد در انتخابی جام جهانی درخشید و عملکرد بسیار خوبی داشت و باعثشد سوئد پس از آلمان در رده دوم گروه خود قرار گیرد. زلاتان در این فصل در تیم پاری‌سن ژرمن بسیار خوب بوده است. او در کنار ادینسون کاوانی یکی از خطرناک‌ترین خط‌ حمله‌های فوتبال اروپا را شکل داده است. ۴ گل او در یک بازی برابر اندرلخت باعثشد تا او دهمین بازیکنی شود که در یک بازی لیگ قهرمانان اروپا در یک بازی ۴ گل یا بیشتر به ثمر رسانده است و مطمئنا نبود زلاتان ابراهیموویچ در جام جهانی حیف خواهد بود.

۱۵ - سرخیو بوسکتس(اسپانیا)

سن: ۲۵ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام‌جهانی

امتیاز: ۸۷.۱

هافبک دفاعی تیم ملی اسپانیا نیز در بین بازیکنان برتر انتخابی جام جهانی قرار دارد. او در طول ۲ فصل گذشته بسیار پیشرفت داشته است و به یکی از بهترین هافبک‌ دفاعی های حال حاضر جهان تبدیل شده است. از زمانی که بوسکتس توانسته خود را در تیم ملی اسپانیا جا بیندازد غیبت ژابی آلونسو و سانتی کاسورلا در این پست حس نشده است. بوسکتس در تیم بارسلونا نیز بی نقض بوده و این فصل یکی از بهترین بازیکنان تیمش بوده است. توپ ربایی و مالکیت توپ بالا از ویژگی‌های بازی بوسکتس بوده است.

۱۴ - فرانک ریبری(فرانسه)

سن: ۳۰ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۲

بهترین بازیکن اروپا و نامزد اصلی کسب عنوان بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۳ همراه بایرن‌مونیخ یک فصل رویایی را سپری کرد و موفق شد به سه‌گانه دست یابد و همین دلیل باعثشد تا این بازیکن به عنوان بهترین بازیکن اروپا تبدیل شود. ریبری در انتخابی جام جهانی در ترکیب فرانسه یک‌تنه بار این تیم را به دوش کشید و موفق شد این تیم را پس از اسپانیا به پلی اف برساند.

شوت های ویرانگر و سرعت ریبری در یکی دو فصل اخیر بسیار پیشرفت کرده و او را در کنار کریستیانو رونالدو و لیونل مسی قرار داده است.

۱۳ - خاویر ماسکرانو(آرژانتین)

سن: ۲۹ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۳

مدافع تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونا پیش از این در هافبک دفاعی بازی می‌کرد. بازیکن مورد علاقه مارادونا اکنون به یکی از مطمئن ترین مدافعان فوتبال جهان تبدیل شده است. ماسکرانو در قلب دفاع بارسلونا عملکرد خوبی از خود نشان داده است. ماسکرانو امیدوار است بتواند پاشنه آشیل تیم ملی آرژانتین در جام جهانی قبل را پوشش دهد و بتواند در برزیل افتخار آفرینی کند. او کاپیتان تیم ملی آرژانتین و یکی از مهمترین بازیکنان آرژانتین در انتخابی جام جهانی بوده است. ماسکرانو از مدافعان کاملی است که کار خود را به خوبی در زمین انجام می‌دهد. او اکنون کوله‌باری از تجربه دارد و می تواند در این سن و سال تا ۲ جام جهانی دیگر در ترکیب آرژانتین به میدان برود.

۱۲ - لوئیس سوارس(اروگوئه)

سن: ۲۶ سال

باشگاه: لیورپول

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۴

لوئیس سوارس با ۱۱ گلی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ثمر رساند توانست به عنوان آقای گل منطقه آمریکای جنوبی برگزیده شود.

لوئیس سوارس در ۲۶ سالگی اکنون به عنوان بهترین گلزن تاریخ اروگوئه تبدیل شده است. او اکنون با یک تجربه حضور در جام جهانی سال ۲۰۱۰ می‌خواهد در جام جهانی برزیل بهترین عملکرد را از خودش به نمایش بگذارد. اروگوئه پس از پیروزی در دو بازی رفت و برگشت برابر اردن جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد. مهارت دریبل‌زنی و فوق‌العاده و تمام‌کنندگی بالا در محوطه جریمه از جمله ویژگی‌های جالب توجه لوئیس سوارس محسوب می‌شود.

۱۱ - یایا توره(ساحل عاج)

سن: ۳۰ سال

باشگاه: منچستر‌سیتی

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۷.۷

یایا توره بی شک یکی از کامل‌ترین هافبک‌دفاعی لیگ برتر انگلیس است. یایا توره هافبک قدرتمند، یکی از معدود استعدادهای باکلاس در قاره آفریقا محسوب می‌شود. او در جام جهانی ۲۰۱۴ بهترین بازیکن ساحل عاج خواهد بود. یایا توره در دو فصل اخیر در منچسترسیتی نمایش خوبی از خود ارائه داده است. او بازی‌های ساحل عاج در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز مهره ثابت نارنجی‌پوشان آفریقایی بود. توره اکنون نسبت به قبل کاملا پیشرفت کرده است. قدرت بدنی بالا و مهارت در توپ‌های هوایی ویژگی‌های جالب توجه یایی توره محسوب می‌شود.

۱۰ - مسوت اوزیل

سن: ۲۵ سال

باشگاه: آرسنال

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۸.۴

مسوت اوزیل در حال حاضر بهترین بازیکن آلمان و یکی از بهترین بازیکنان جهان محسوب می‌شود. او در پست خود یک نمونه است. اوزیل از زمانی که به آرسنال پیوست، در این تیم تحول جدی ایجاد کرد. پاس‌های حساب شده و دقیق و بازیخوانی فوق‌العاده مسوت اوزیل باعثشده است تا این هافبک آلمانی در زمره بهترین‌های جهان قرار گیرد. حضور مسوت اوزیل برای تیم ملی آلمان قطعا در جام جهانی یک نعمت خواهد بود. بازیکن مورد علاقه یوآخیم لو در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست ارزش‌های خود را به خوبی نشان دهد. او یکی از عوامل اصلی صعود زودهنگام آلمان به جام جهانی بود. اوزیل اکنون به یک کابوس برای حریفان آلمان در جام جهانی تبدیل شده است. آنها نمی‌دانند که چطور باید این بازیکن را مهار کنند. او قطعا یکی از بازیکنان اصلی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خواهد بود.

۹ - فیلیپ لام(آلمان)

سن: ۲۹ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۸.۵

کاپیتان تیم ملی آلمان نیز یکی از بازیکنان اصلی یوآخیم لو در راه صعود به جام جهانی بود. بازیکن مورد علاقه پپ گواردیولا در بایرن‌مونیخ در پستی متفاوت در تیم ملی آلمان بازی می‌کند اما عملکرد بسیار خوب این بازیکن باعثشد تا پپ گواردیولا او را باهوش‌ترین فوتبالیستی که در طول عمر دیده است، توصیف کند. فیلیپ لام در پست دفاع تیم ملی آلمان به مهره قابل اتکایی در این تیم تبدیل شده است. بازیخوانی بالای فیلیپ لام و تجربه بالای این بازیکن باعثشده او به بهترین مدافع تیم ملی آلمان تبدیل شود. فیلیپ لام بازیکن ثابت تیم ملی آلمان در چند سال اخیر بوده است و در جام جهانی نیز شاهد بازی‌های او خواهیم بود.

۸ - ژابی آلونسو

سن: ۳۱ سال

باشگاه: رئال‌مادرید

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۸.۷

ژابی آلونسو در چند ماه اخیر به دلیل مصدومیت نتوانست تیم ملی اسپانیا را همراهی کند اما این بازیکن در بازی‌های لاروخا در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خوبی از خود نشان داد. آلونسو در تیم رئال مادرید نیز نقش محوری برای تیمش ایفا می‌کند. قدرت بالای ژابی آلونسو در ضربات شروع مجدد و پاس‌های بلند طولی دو ویژگی منحصر به فرد این بازیکن است. ژابی آلونسو که این روزها بحثرفتنش به چلسی به مطرح است تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آمادگی خودش را کسب خواهد کرد و قطعا جزو ۲۳ بازیکن نهایی ویسنته دل‌بوسکه خواهد بود. آلونسو از آن دست هافبک‌هایی است که خیلی کم اشتباه می‌کند. هوش بالای این بازیکن که میراثی از خاندان پیش از او است، باعثشدهکه آلونسو تصمیم‌گیری‌های به جا و درستی در زمین فوتبال بکند. از جمله مهارت‌های دیگر آلونسو باید به پاس‌های طولی کوتاه اشاره کرد که می‌تواند مهاجمان اسپانیا را به خوبی در جام جهانی تغذیه کند. آلونسو با تیم ملی اسپانیا به هر افتخاری که می‌خواسته، دست یافته است. حال او اکنون برای شروعی دوباره پس از دوران مصدومیتش با تیم ملی اسپانیا آماده می‌شود.

۷ - آندره‌آ پیرلو

سن: ۳۴ سال

باشگاه: یوونتوس

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۹.۳

یکی از بهترین‌های پست خود. آندره‌آ پیرلو اکنون در سن ۳۴ سالگی در بهترین دوران ورزشی خود قرار دارد. جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آخرین جام آندره‌آ پیرلو خواهد بود. به همین خاطر این بازیکن می‌کوشد تا به بهترین رتبه ایتالیا دست یابد و بتواند افتخارات سال ۲۰۰۶ را تکرار کند. هنوز هیچ‌کس اشک‌های آندره‌آ پیرلو در یورو ۲۰۱۲ را فراموش نکرده است. پیرلو یکی از مهم‌ترین بازیکنان چزاره پراندلی برای جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود. اگر کوچکترین فضایی در بین مدافعان حریف ایجاد شود، پیرلو قادر است تا خیلی سریع آن را بشناسد و از آن استفاده کند. علاوه بر آن نمی‌توان از قدرت ضربات ایستگاهی پیرلو به سادگی گذشت.

۶ - ژاوی هرناندز

سن: ۳۳ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۹.۷

مهندس فوتبال جهان یکی دیگر از بازیکنانی است که به احتمال زیاد پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از تیم ملی خداحافظی خواهد کرد. ژاوی اکنون در اوج پختگی در کنار آندرس اینیستا بار تیم ملی اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی را به دوش می‌کشد. مهارت، قدرت، پاس‌های ظریف و بازیخوانی فوق‌العاده بالای ژاوی از او هافبکی ساخته است که هر تیمی آرزوی داشتن او را دارد. ژاوی بازیکنی است که به بازی‌های فشرده عادت کرده است. البته خراردو مارتینو سرمربی بارسلونا در سال جام جهانی تصمیم گرفته است که به این بازیکن کمتر بازی دهد. ژاوی می‌تواند در آخرین حضورش در جام جهانی یک بار دیگر جام زرین این مسابقات را بالای سر ببرد.

۵ - مانوئل نویر(آلمان)

سن: ۲۷ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۸۹.۹

خیلی‌ها اکنون او را بهترین دروازه‌بان حال حاضر جهان توصیف می‌کنند. آلمان خیلی خوشبخت است که چنین دروازه‌بان بزرگی را در ترکیب خود دارد. نویر در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز دروازه‌بان اصلی تیم ملی آلمان بود و اکنون با تجربه بالا در قفس توری تیم ملی آلمان حضور دارد.

نویر در اکثر بازی‌های تیم ملی آلمان در انتخابی جام جهانی حضور داشت و توانست بازی‌های زیبایی از خود نشان دهد. او در تیم بایرن‌مونیخ توانسته رکورد کلین شیت را به نام خودش ثبت کند. گل زدن به او این روزها در فوتبال کار سختی شده است. اگر نویر توانایی خودش را تا جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حفظ کند، آلمان می‌تواند به قهرمانی در جام جهانی فکر کند.

۴ - باستین شواین اشتایگر

سن: ۲۹ سال

باشگاه: بایرن‌مونیخ

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۹۰.۱

تعداد زیاد بازیکنان آلمانی در بین ۱۰ بازیکن برتر انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ می‌تواند کیفیت بالای این تیم را به خوبی نشان دهد.

باستین شواینی اشتایگر هافبک تنومند و باکلاس تیم ملی آلمان در برزیل سومین جام جهانی خودش را تجربه خواهد کرد. او و نسل فوتبال آلمان پس از دو مقام سومی در جام جهانی قطعا به قهرمانی در جام جهانی فکر خواهد کرد. شواینی اشتایگر که بعد از فیلیپ لام کاپیتان دوم تیم ملی آلمان محسوب می‌شود، در اکثر بازی‌های این تیم در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت. جنگندگی بالا و توپ ربایی و شوت‌های سنگین از باستین شواینی اشتایگر یک هافبک نمونه ساخته است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا نسل طلایی فوتبال آلمان بالاخره می‌تواند در جام جهانی به قهرمانی برسد یا خیر؟

۳ - کریستیانو رونالدو

سن: ۲۸ سال

باشگاه: رئال‌مادرید

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۹۰.۳

کریستیانو رونالدو فوق ستاره بی چون و چرای دنیای فوتبال که همینک هم در تیم باشگاهی خود و هم در تیم ملی پرتغال روزهای اوج خود را سپری میکند امید اصلی تیم ملی پرتغال در جام جهانی برزیل خواهد بود. در انتخابی جام جهانی هم این تیم سرانجام با درخشش رونالدو در دیدار برابر سوئد بود که به جام جهانی رسید.. کریستیانو رونالدو با گل‌هایش در انتخابی جام جهانی توانست رکورد گلزنی اوزه بیو را بشکند. اکنون همه چیز پرتغال در او خلاصه می‌شود. در واقع تمام بار تیم ملی پرتغال بر روی دوش رونالدو قرار دارد. در حالی که نمی‌توان درباره توانایی‌های کریستیانو رونالدو چیز خاصی گفت.

۲ - لیونل مسی

سن: ۲۶ سال

باشگاه: بارسلونا

وضعیت: صعود به جام جهانی

امتیاز: ۹۰.۹

لیونل مسی ا