ملت ایران: چارلی رکساچ بازیکن سابق بارسلونا و مشاور ورزشی این باشگاه در صحبت هایی اعلام کرد که بارسا در بازی با آژاکس به مراتب بدتراز بازی با اتلتیک بود و یادآوری کرد که در بازیهایی مشابه با بازی یکشنبه مقابل اتلتیک، اگر مسی بود، مشکل بارسا حل می شد. البته او درعین حال به این نکته اشاره کرد که نباید بیش ازاین باختها را دراماتیک جلوه داد و گفته که بارسا، اتلتیکو و رئال مادرید از الان تا پایان فصل دو یا سه لغزش دیگر نیز خواهند داشت.
رکساچ در بدو ورود به مراسم اهدای جوایز مارکا در پاسخ به انتقاداتی مبنی بربازگشت مسی به آرژانتین گفت: «مسی برای هر تیمی بازیکن خیلی مهمی است. در برخی بازیها، شبیه بازی با اتلتیک، اگر مسی بود، می توانست گره کار را باز کند. البته بارسلونا در شرایط دیگر نشان داده که بدون مسی هم می تواند بازی کند.»
او ادامه داد: «برخی نظرات چرند است و فقط برای جنجال سازی برسرموضوعاتی است که واقعا وجود ندارند. بارسلونا درمقابل اتلتیک بهتر از بازی با آژاکس کار کرد. این دو بازی کاملا با هم متفاوت بودند. درآمستردام بارسا خیلی بدتر از ورزشگاه سن ممس بود. بازی یکشنبه ازآن دسته بازی هایی بود که با کمی خوش شانسی می توانسی پیروز شوی واگر بدشانس می بودی می باختی؛ شاید تساوی حالت نرمال بازی یکشنبه بود. باید بگویم که از الان تا پایان فصل شاهد دو یا سه لغزش بارسا، رئال مادرید واتلتیکومادرید خواهیم بود. چون تیم های دیگر هم بازی می کنند و می دانند که تو چطور بازی می کنی. باید مطمئن بود که درچنین بازی هایی که فکر می کنی می توانی به راحتی درآن به پیروزی می رسی، لغزش نداشته باشی. چرا که همین لغزش ها درپایان فصل می تواند گران تمام شود.»
رکساچ درآنالیز عملکرد اتلتیک در بازی یکشنبه مقابل بارسا گفت: «اتلتیک بیلبائو واقعا خوب بازی کرد آنها تهاجمی می جنگنیدند و به شیوه ای بازی می کردند که زندگی را برای بارسا سخت کرده بودند. تعویض اینیستا وژاوی تصمیم سرمربی است. می دانم که سرمربیگری چقدر سخت است وقتی یک تصمیم می گیری، برای بعضی ها قابل قبول است و برای برخی دیگر نه.»
رکساچ در مورد شرایط سلامت تیتو ویلانووا هم که جایزه بهترین سرمربی فصل گذشته مارکا را مال خود کرد صحبت کرد و گفت: «او به خاطر روند درمانی اش کمی سست وبی حال شده ولی انگیزه های زیادی دارد تااز شر این بیماری راحت شود وازنظر روحیه ای شرایطش خوب است.» این رکساچ بود که جایزه تیتو رااهدا کرد ولی خود تیتو نتوانسته بود در این مراسم شرکت کند ورکساچ درمورد او گفت: «تیتو الگویی برای تقلیداست. این را به خاطر اتفاقاتی که رخ داده نمی گویم. او فردی است که برای فوتبال زندگی می کند و امیدوارم که خیلی زود سلامتش را بازیابد. او انگیزه های زیادی دارد ولی به خاطر شیمی درمانی کمی سست و بی حال شده است.»
و درنهایت راجع به گواردیولا هم گفت: «او شخصیت فوق العاده ای دارد. او اهمیت فراوانی در موفقیت های بارسا در سالهای اخیر داشته.»