ملت ایران: علیرضا منصوریان درباره آخرین وضعیت تیم ملی زیر ۲۲ سال و همچنین مصاحبه اش با یکی از خبرگزاری ها توضیحالتی را داد.
توضیح در مورد مصاحبه
امروز من دیدم که در یکی از روزنامه ها گفت و گویی به نقل از من چاپ شده که البته من با یک خبرگزاری مصاحبه کرده بودم. تیتری از این مصاحبه انتخاب شده که به صورت زیرکانه ای می خواسته مصاحبه من را به مسیر مقایسه دو رئیس کنونی و رئیس قبلی فدراسیون فوتبال ببرد و طوری وانمود کند که من در حال مقایسه محمد دادکان و علی کفاشیان هستم در حالی که اصلا اینطور نیست. واقعیت این است که دوست دارم هیچ سوء تعبیری از گفت وگوی من نشود چرا که محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون شخص قابل احترامی است. او بازیکن باشگاه پرسپولیس و تیم ملی بوده و برای فوتبال ایران زحمات بسیاری کشیده است اما من با فدراسیون کنونی قرار داد دارم. شاید در برخی مواقع به برخی مسائل فنی و لجستیکی اعتراض داشته ام اما هرگز فراموش نمی کنم که علیرضا منصوریان در فدراسیون علی کفاشیان وارد عرصه مربیگری ملی شد و حالا من تولید و خروجی این فدراسیون هستم و دو سال و نیم است که با کارلوس کی روش، کار می کنم، چند ماهی هم با افشین قطبی کار کردم. به خاطر کار کردن با این دو مربی بود که مسیر مربیگری ام تغییر کرد و یاد گرفتم که تیم و گروه فنی داشته باشم. به جز مسایل تیمم کارگروه تشکیل دهم تا بتوانم همه مسایل را کنترل کنم و به موفقیت برسم.
آب دهان در غذا
یک ضرب المثل بین فوتبالیست های بزرگ وجود دارد که دوست دارم در این گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال که اعتماد ویژه ای به این سایت دارم بکار ببرم. من هیچ وقت یاد نگرفته ام به داخل غذای اعضای خانواده ام، آب دهانم را بیندازم. من قدرناشناس نیستم و همه من را می شناسند. جمله ای که من از دادکان به کار بردم مربوط به حضور وی در برنامه نود چهار سال پیش بود که در گفت و گو با مجری به نکته ای اشاره کرد و اصلا منظور من این نبود که رئیس فعلی و قبلی را مقابل هم قرار بدهم یا بخواهم مقایسه ای بین عملکرد این دو رئیس داشته باشم.
سو تعبیر نشود
بازهم اعلام می کنم از تیتری که روزنامه ها نوشته اند سوء تعبیر نشود و من از صحبت های محمد دادکان در برنامه ۴ سال پیش نود، برای مدیریت خودم مثال زدم و بازگو کردم و حتی گفتم اگر می خواهم در کار مربیگری موفق شوم باید دخل و تصرف بیشتری داشته باشم. این را از کی روش یاد گرفته ام که در امور مدیریتی تیمش به خوبی و به جا دخل و تصرف دارد و به همین دلیل موفق است. من مدیریت مربیگری خودم را و هر امری که مربوط به کار من بوده است را مثال زدم و منظورم مقایسه مدیریت دو فدراسیون نبوده است. من امروز با یکی از شبکه های رادیویی گفت و گو کردم و همه حرف هایی که در گفت و گو با سایت فدراسیون بر زبان آوردم را آنجا هم گفتم.