تیم های استقلال تهران و ملوان بندر انزلی در تنها دیدار معوقه هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند. در این بازی که در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد تیم استقلال حریف خود را با یک گل شکست داد. حنیف عمران زاده در دقیقه ۳۱ تنها گل آبی پوشان را در این نیمه به ثمر رساند. استقلال با این برد ۲۷ امتیازی شد ولی به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول ایستاد. بدین ترتیب شاگردان علی دایی قهرمان نیم فصل شدند

نیمه اول این دیدار با یک گل به سود میزبان خاتمه یافت. استقلال که انگیزه های زیادی برای گشودن دروازه ملوان را داشت در دقیقه دوم بازی روی ضربه سر نیکبخت خطرساز شد. چهار دقیقه بعد سانتر این بازیکن با ضربه سر نظری همراه شد که پاشنکو به زیبایی این توپ را دفع کرد. بعد از این دو حمله ملوان کمی به خود آمد و سعی کرد بازی را به تعادل بکشاند. در دقیقه ۲۴ بازی ملوان پشت محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد ولی مازیار زارع نتوانست از این فرصت استفاده کند.

استقلال در دقیقه ۳۱ بازی روی یک ضربه کاشته توسط حنیف عمران زاده به گل رسید. سانتر آندو تیموریان را این مدافع پیش تاخته در حالی که از سوی بازیکنان حریف یارگیری نمی شد درون دروازه ملوان جای داد. شاگردان قلعه نویی در ادامه یکی دو بار دیگر شانس خود را برای گشودن دروازه ملوان امتحان کردند که ثمری نداشت و نیمه نخست با همان تک گل خاتمه یافت.

با شروع نیمه دوم تیم ملوان اندکی جلو کشید و بازی کاملا متعادل پیش می رفت. ضربه کاشته نکونام نخستین حمله میزبان در این نیمه بود. در دقیقه ۶۴ استقلال روی ضربه سر زیبای نکونام تا یک قدمی گل دوم پیش رفت ولی توپ او به شکل خطرناکی از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

ملوان در دقیقه ۶۶ فرصت خوبی برای گشودن دروازه استقلال پیدا کرد. امیرحسین فشنگچی با یک حرکت عرضی خود را در موقعیت شوتزنی قرار داد که ضربه او را رحمتی مال خود کرد. ملوان در ادامه کار بهتر از میزبان خود کار کرد و استقلال هم از تک حملاتش استفاده نکرد تا این بازی با همان تک گل خاتمه یابد.

استقلال با وجود این برد نتوانست عنوان قهرمانی نیم فصل را کسب کند. شاگردان قلعه نویی ۲۷ امتیازی شدند و به دلیل تفاضل گل ضعیف تر نسبت به پرسپولیسدر رده دوم ایستاد. فولاد خوزستان دیگر تیم ۲۷ امتیازی لیگ نیز در مکان سوم جدول قرار گرفته است. تیم ملوان بندرانزلی نیز با ۱۸ امتیاز در مکان نهم جدول باقی ماند.

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، پژمان نوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان(۹۰ - احمد جمشیدیان)، علیرضا نیکبخت واحدی، آرش برهانی(۷۰ - سیاوش اکبرپور)، محمد قاضی و محمدمهدی نظری(۶۳ - جی لوید ساموئل) در این دیدار برای استقلال به میدان رفتند.