ملت ایران: کارلوس کی روش در کنفرانس خبری پیش از دیدار لبنان و ایران با رویی گشاده رو در روی خبرنگاران حاضر شد و با ارامش خاصی پاسخ تک تک سوالات را داد.
او جملاتش را در این کنفرانس اینچنین اغاز کرد: «تیم ملی ایران همانند بازی های قبلی سعی دارد در این بازی موفق باشد و در این بازی می خواهیم صعودمان را قطعی کنیم. می دانیم بازی سختی برابر لبنان داریم اما می خواهیم با پیروزی برابر این تیم صدرنشین گروهمان شویم و به جام ملت ها صعود کنیم. سعی می کنیم در برابر لبنان تعهد کامل خودمان را نشان دهیم و بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. از شرایط لبنان خبر داریم و وضعیت آنها را کاملا می دانیم. شاید به یکی، دو بازیکن جوان فرصت دهیم تا طراوت تازه ای به تیم بدهند.»
کی روش سپس توضیح داد که دنبال انتقام نیستند: «در پاسخ به این سوال که مقابل لبنان به دنبال انتقام هستیم باید قاطعانه بگویم؛ خیر، چنین چیزی نیست. باید بگویم لغاتی مانند جنگ و دعوا کلماتی نیست که در زبان فوتبال از آن استفاده کنیم. همه می دانیم در بازی مقدماتی جام جهانی چه اتفاقی افتاد و به چه شکل تیم ایران شکست خورد. در آن بازی خودمان مقصر بودیم و شکست خوردیم. آن موقع در شرایط بسیار سختی قرار داشتیم و بازی قبلی مصدومان زیادی روی دست ما گذاشته و کیفیت زمین هم بسیار پائین بود اما با این حال هیچ کدام از اینها نمی تواند برای شکست ما توجیه باشد. ما باید از این چالش ها برای خودمان انگیزه درست کنیم و اگر شکست خوردیم کاملا خودمان مقصر بودیم. باید بازی را از لبنان می گرفتیم و اگر آنها ما را بردند ما بد کار کردیم. باید اشاره کنم که نگرش ما به هیچ وجه گرفتن انتقام نیست و نمی خواهیم از این بازی به عنوان بازی انتقامی یاد کنیم. انتقام در فوتبال وجود ندارد و اصلا چنین نگرشی در ذهن ما نیست.»