ملت ایران: اگرچه فرهاد مجیدی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده اما در دنیای مجازی او همچنان مرد شماره یک آبی ها به شمار می رود. بعضی از طرفداران استقلال در شبکه های اجتماعی اعتقاد دارند سابقه و عملکرد مجیدی در تیم شان در قیاس با ستاره های قرمز بسیار بهتر بوده است. عده دیگر پا را فراتر گذاشتند اعلام کردند امثال دایی، کریمی، مهدوی کیا و باقری در مجموع به اندازه مجیدی در لیگ ایران گل نزدند!

از آنجایی که این بازیکنان سال های زیادی را خارج از ایران سپری کردند به زعم خیلی از طرفداران امروزی فوتبال، آنها سابقه چندانی در لباس پرسپولیس ندارند. اما این همه واقعیت نیست. سایت گل به بررسی دقیق تعداد بازی ها و گل های زده این بازیکنان در استقلال و پرسپولیس پرداخته که این آمار از قرار زیر است.

علی دایی: ۴۰ بازی لیگ آزادگان(۲۸ گل زده) / ۲۸ بازی لیگ برتر(۱۶ گل زده) / آسیا: ۴ بازی و ۲ گل زده. در مجموع: ۷۲ بازی و ۴۶ گل زده در … ۵/۳ سال حضور پرسپولیس

کریم باقری: ۲۵ بازی لیگ آزادگان(۶ گل زده) / ۱۷۸ بازی در لیگ برتر(۲۹ گل زده) / آسیا: ۱۱ بازی و ۳ گل زده. در مجموع: ۲۱۴ بازی و۳۸ گل زده … در ۱۰ سال حضور پرسپولیس

مهدی مهدوی کیا: ۷۰ بازی لیگ آزادگان(۲۲ گل زده) / ۲۷ بازی در لیگ برتر(۳ گل زده) / آسیا ۱۴ بازی و ۴ گل زده. درمجموع: ۱۱۱ بازی و ۲۹ گل زده … در ۵/۵ حضور پرسپولیس.

علی کریمی: ۵۴ بازی در لیگ آزادگان(۱۵ گل زده) / ۶۱ بازی در لیگ برتر(۱۸ گل) / آسیا: ۲۷ بازی و ۱۰ گل زده. در مجموع: ۱۴۲ بازی ۴۳ گل زده … در ۶ سال حضور پرسپولیس

فرهاد مجیدی: ۳۹ بازی لیگ آزادگان(۲۵ گل زده) / ۱۳۸ بازی در لیگ برتر(۴۶ گل زده) / آسیا: ۴۳ بازی ۲۱ گل زده. در مجموع: ۲۲۰ بازی ۹۲ گل زده … در ۷ سال حضور استقلال.

همانطور که می بینید علی دایی در ۶۴ درصد بازی‌های انجام داده با پیراهن سرخ گل زده و مجیدی تقریبا در ۴۲ درصد بازی های استقلال که درون زمین بوده موفق به گلزنی شده است.