ملت ایران: محمد پنجعلی درباره شرایط پرسپولیس و البته احکامی که علیه پرسپولیس صادر شده گفت: «من از روز اول هم که بحثهای فساد در فوتبال راه افتاد، حدس می زدم کار به اینجا بکشد که بخواهند همه چیز را جمع و جور کنند. گفته بودم ممکن است در پیگیری مسائل به یکسری افراد برسند که توانایی برخورد نداشته باشند و بخواهند همه چیز را از بیخ و بن منکر شوند.به خاطر همین مثل خیلی های دیگر که خورده و برده ای در فوتبال ندارند، خواستم یکسری مراجع ذیصلاح بیایند و دخالت کنند و کار را به دست بگیرند چون در توان تشکیلات فوتبال نیست که بخواهد با مافیای فوتبال برخورد کند چون آنها همه جا نفوذ کرده اند.»
مدیر تیم پرسپولیس ادامه داد: «روز اول صحبت از یک شخص بود اما آنچه می خواستیم مقابله با جریان فساد بود. وقتی نمی توانند، باید مراجع بالاتر بیایند که توانایی، قدرت، امکانات و ابزار لازم را داشته باشند. مگر می شود پس از تمام این حرف و حدیثهایی که وجود داشت حالا بگویند اصلا هیچ چیز در کار نبوده است. یعنی واقعا در فوتبال ما هیچ چیز وجود ندارد؟ اصلا می توان کسی را پیدا کرد که این را باور کند؟! مهم است که چه افرادی در چه جاهایی با چه همت و امکاناتی دنبال کار باشند.»
وی با حالت گلایه آمیز گفت: «آخر همه این ماجراها که فقط شد ضرر و زیان و تنبیه پرسپولیس! چرا باید اینطور باشد؟! پرسپولیس امتیازات بازی با سپاهانش را از دست داد. مولایی آن همه مسائل را گفت، تازه گفتند یک چیزهایی را نگفته ای. بعد حالا چطور می شود که می گویند همه تبرئه می شوند و اصلا چیزی نبوده است؟ این وسط امتیاز پرسپولیس پرید. هوادار پرسپولیس خون به جگر شد، تازه بدنساز تیم ما را هم معلق کردند.»
پنجعلیدرباره شرایط تیم می گوید: «چند روز قبل می گفتند اینکه بازی استقلال - تراکتورسازی مساوی شد از خوش شانسی پرسپولیس بود. در حالی که خوش شانس، استقلال بود و ما بدشانس بوده ایم. هیچکس فکر نمی کرد تیمی که آنقدر مشکل داشت، بعد از چند ماه مدعی اول قهرمانی بشود. بچه ها و بویژه کادر فنی، علی دایی و مدیریت باشگاه زحمت زیادی کشیدند تا به این نقطه رسیدیم. ما در خیلی از بازی ها بدشانس بودیم. مثل بازی با سپاهان، صبا و همین بازی آخر که باید با آن همه موقعیت می بردیم. در حالی که استقلال همین اواخر چه در بازی با تراکتورسازی و چه در بازی قبل از آن خوش شانس بود.»
کاپیتان سابق تیم های ملی و پرسپولیس درباره ارزیابی خود از عملکرد بازیکنان در نیم فصل اول و پیش بینی خود از نیم فصل دوم، گفت: «در شروع فصل بچه ها تا حدی با هم غریبه بودند. یکسری برای اولین بار بود به پرسپولیس آمده بودند و جو اینجا برایشان خیلی سنگین بود. الان آن شرایط را پشت سر گذاشته ایم. آنها به این فضا خو گرفته و جا افتاده اند. نسبت به هم شناخت بهتری دارند. خودباوری در تیم بوجود آمده است و من فکر می کنم در یک روند طبیعی در نیم فصل دوم به مراتب، بهتر عمل خواهیم کرد.»
پنجعلی درباره اینکه بازی های نیم فصل دوم دشوارتر خوانده می شود، گفت: «ما بازی های خارج از خانه زیادی داریم. اصفهانی ها به تهران می آیند ولی ما باید دو بار به تبریز و دوبار هم به اهواز برویم. کار سخت است ولی می توانیم از همین موضوع به نفع خودمان استفاده کنیم. پرسپولیس الان در صدر جدول است و ممکن است این امر باعثشود که بچه ها خودشان را در تهران از پیش برنده فرض کنند و بازی ها را آسان بگیرند اما برای بازی های خارج از خانه، انگیزه ها فرق می کند. حواس ها جمع تر است و هیچکس در ذهنش هم کار را ساده نمی گیرد.»