پیروزی باارزش و تماشایی انگلیس برابر سوئد

انگلیس در یک دیدار پرگل و تماشایی سوئد را شکست داد.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، دو تیم سوئد و انگلیس در دومین دیدار خود در گروه D رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در پایان با برتری ۳ بر ۲ انگلیس به پایان رسید.

هر دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و در اوائل مسابقه شاهد بازی زیبایی نبودیم. در دقیقه ۱۵، میلنر توپ را درون محوطه جریمه سوئد برای ولبک سانتر کرد و ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت تا به این ترتیب، اولین موقعیت گلزنی دو تیم خلق شود.

در دقیقه ۲۰، شوت محکم زلاتان ابراهیموویچ کاپیتان تیم سوئد در دستان جو هارت دروازه‌بان انگلیس آرام گرفت. سه دقیقه بعد، استیون جرارد از میانه زمین توپ بلندی را درون محوطه جریمه سوئد سانتر کرد و اندی کارول بالاتر از مدافعان، ضربه سر خود را روانه دروازه حریف کرد تا نخستین گل مسابقه برای انگلیس به ثبت برسد.

در دقیقه ۳۳، ابراهیموویچ از میانه زمین حرکت پا به توپی را به سمت دروازه انگلیس آغاز کرد و در پشت محوطه جریمه، شوت محکمی را روانه دروازه حریف کرد اما پس از اینکهتوپ به مدافعان انگلیس برخورد کرد، از شدت ضربه کاسته شد و جو هارت کار سختی برای مهار آن نداشت.

در دقیقه ۳۶، یانگ مهاجم انگلیس درون محوطه جریمه سوئد از زاویه بسته اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او راهی به چارچوب پیدا نکرد. یک دقیقه بعد، ابراهیموویچ پشت محوطه جریمه انگلیس توپ را در اختیار کالستروم قرار داد ولی شوت این بازیکن نیز به اوت رفت.

در دقیقه ۴۱، الماندر در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان انگلیس قرار گرفت اما هارت موفق شد با یک خروج به موقع توپ را در اختیار بگیرد تا انگلیس در نیمه نخست با تک ‌گل کارول پیروز شده و دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند.

در نیمه دوم، بازیکنان سوئد که برای جبران گل خورده به میدان آمده بودند خیلی زود به نتیجه رسیدند. در دقیقه ۴۹، سوئدی‌ها در پشت محوطه جریمه انگلیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. ابراهیموویچ شوت محکمی به سمت دروازه حریف زد اما توپ او به دیواره دفاعی برخورد کرد. در ادامه خود ابراهیموویچ ضربه دیگری به توپ زد و باعثشد که ملبرگ درون محوطه جریمه حریف صاحب توپ شود. این بازیکن نیز دروازه هارت را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در دقیقه ۵۶، الم روی پاس عمقی هم‌تیمی‌هایش در آستانه تک به تک شدن با دروازه‌بان انگلیس قرار داشت اما تکل بلند جانسون توپ را دور کرد. با این حال، سه دقیقه بعد زردپوشان سوئد صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. لارسون توپ را روی دروازه انگلیس سانتر کرد و ملبرگ مدافع‌ پیش‌تاخته سوئد با یک ضربه سر چکشی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

کارول با یک ضربه سر زیبا گل اول انگلیس را به ثمر رساند

پس از این گل انگلیسی‌ها فشار زیادی روی دروازه سوئد وارد کردند. در دقیقه ۶۳، ولبک توپ را برای جان تری سانتر کرد و ضربه سر این بازیکن در آستانه ورود به دروازه قرار داشت اما ایساکسون دروازه‌بان سوئد در شرایط نامتعادلی توپ را روانه کرنر کرد.

در دقیقه ۶۴، بازیکنان انگلیس صاحب ضربه کرنر شدند. مدافعان سوئد ضربه سر اول را به توپ زدند و آن‌ را از محوطه جریمه خارج کردند اما در برگشت، والکات که دقایقی پیش به جای میلنر وارد میدان شده بود، با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه، دروازه سوئد را فرو ریخت تا بازی یک بار دیگر به تساوی کشیده شود.

در دقیقه ۷۵، مارتین اولسون از سمت چپ فراری را به سمت دروازه انگلیس شروع کرد و با یک پاس به بیرون، کالستروم را صاحب توپ کرد اما ضربه مهاجم سوئد دقیق نبود و به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، ابراهیموویچ به صورت ناگهانی شوت محکمی را روانه دروازه انگلیس کرد اما این توپ با واکنش به موقع هارت راهی کرنر شد.

در دقیقه ۷۸، والکات از راست به محوطه جریمه سوئد نفوذ کرد و با یک پاس عرضی، توپ را برای ولبک فرستاد. این بازیکن نیز در شرایطی نامتعادل و با پشت پا موفق شد دروازه سوئد را برای بار سوم باز کند تا انگلیسی‌ها یک بار دیگر از حریف خود پیش بیفتند.

در ادامه سوئدی‌ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند و خود را در آستانه حذف شدن از رقابت‌ها می‌دیدند، تلاش زیادی برای جبران نتیجه کردند اما عملکرد خوب انگلیس در خط دفاعی مهاجمان سوئد را ناکام گذاشت. در آخرین لحظات بازی چیزی نمانده بود که انگلیس به گل چهارم هم برسد اما ایساکسون به خوبی مقابل ضربه جرارد ایستادگی کرد. در نهایت این مسابقه با برتری ۳ بر ۲ انگلیس به پایان رسید.

پیش از این دیدار نیز فرانسه با نتیجه ۲ بر صفر از سد اوکراین گذشته بود. به این ترتیب، فرانسه با چهار امتیاز و تفاضل گل مثبت دو در صدر جدول قرار گرفت، انگلیس با چهار امتیاز و تفاضل گل مثبت یک رده دوم را به خود اختصاص داد. اوکراین با سه امتیاز در جایگاه سوم حضور دارد و سوئد نیز بدون امتیاز قعرنشین گروه است و دیگر شانسی برای صعود ندارد.

دیدارهای بعدی گروه D روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد و بر اساس آن‌ها، فرانسه به مصاف سوئد می‌رود و انگلیس باید مقابل اوکراین میزبان مشترک رقابت‌ها قرار بگیرد.

محل برگزاری مسابقه: ورزشگاه المپیک کیف اوکراین

هوا: ابری، ۱۹ درجه سانتی‌گراد، رطوبت ۶۷ درصد

داور: دمیر اسکومینا(اسلوونی)

ترکیب دو تیم:

سوئد: ایساکسون، ملبرگ، گرانگوییست(لوستیگ ۶۶)، مارتین اولسون، یوناس اولسون، الم(ویلهلمسون ۸۱)، لارسون، اسونسون، کالستروم، ابراهیموویچ، الماندر(روسنبرگ ۷۹)

انگلیس: هارت، جانسون، کول، تری، لسکات، جرارد، یانگ، میلنر(والکات ۶۱)، پارکر، کارول، ولبک(اوکسلاد چمبرلین ۹۰)

مالکیت توپ: انگلیس ۵۲ درصد - سوئد ۴۸ درصد