ملت ایران: تراکتورسازی از حیثمصدومیت مدافعان خود در این فصل جزو بدشانس ترین تیمهای لیگ برتر بوده است.
آنها بعد از مصدومیت شدید محمد ایران پوریان از ناحیه چشم، محسن ربیع خواه که در ابتدای فصل هم چند بازی را به خاطر مصدومیت از دست داده بود را با پارگی رباط صلیبی تا آخر فصل از دست دادند.
در آستانه دیدار بزرگ مقابل استقلال هم مرتضی اسدی کاپیتان همه فن حریف تراکتور به خاطر پارگی عضلات دوقلو این دیدار را از دست داد تا باثبات ترین بازیکن لیگ طی ادوار اخیر از ترکیب تیمش بیرون برود.
اما تراکتورسازی به غیر ز این مصدومیت ها با لشکری از بازیکنان دو اخطاره پای به دیدار با استقلال گذاشت و در نهایت با دریافت سه کارت زرد از سعید مظفری زاده دو بازیکن خود را برای دیدار هفته اول نیم فصل دوم مقابل پرسپولیس از دست داد.
در این دیدار حبیب گردانی مدافع چپ و محمد نصرتی مدافع میانی تراکتور با دریافت کارت زرد از داور سه اخطاره شده و بازی ۷ آذرماه مقابل پرسپولیس را از دست دادند تا مشکلات جلالی در خط دفاع تیمش ادامه داشته باشد.
حال باید دید در فاصله بیست روزه تا شروع نیم فصل دوم و بازی بزرگ با پرسپولیس آیا اسدی و ایرانپوریان آماده بازی خواهند شد یا تراکتور با دو مدافع مصدوم و دو مدافع محروم به مصاف حریف خود می رود.
در صورت تداوم مصدومیت اسدی و ایرانپوریان، جلالی می تواند از زوج فرشید طالبی – سید محسن حسینی احتمالا برای اولین بار در یک بازی رسمی استفاده کند اما برای جناح چپ باید دلخوش به استفاده از جوانی به نام شهریار شیروند باشد