ملت ایران: کاروان تیم تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۳:۳۰ وارد ورشگاه شده و پس از آن یعنی در ساعت ۱۳:۴۰ دقیقه کاروان استقلالی ها وارد ورزشگاه شد.
*حدود ۳۰۰۰ هوادار استقلال در میان خیل هواداران تبریزی خود را به ورزشگاه رسانده و مهیای آغاز این جدال حساس هستند.
*با توجه به تقارن این دیدار با ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان(ع)، برنامه هایی پیش از آغاز بازی برای عزاداری حاضرین در ورزشگاه از سوی مسئولین برگزاری بازی در نظر گرفته شده و اکثر هواداران دو تیم با لباس های مشکی رنگ در ورزشگاه حضور پیدا کرده اند.
*امیر قلعه نویی، سرمربی استقلال دقایقی پیش برای بازدید از چمن ورزشگاه به زمین مسابقه آمد که هواداران تراکتور با شعار امیر بی معرفت از وی استقبال کردند و این در حالی بود که با تندتر شدن شعارها، امیر سری به نشانه تاسف تکان داد و زمین را به سوی رختکن ترک کرد. گفتنیست ستارهمدانی نیز از این شعارها بی نصیب نمانده و تبریزی ها وی را نیز بی تعصب خوانده و اعتراض خود را به این نحو نشان داده اند.
*استقرار سامانه های تاکسی رانی و اتوبوس رانی منتهی به ورزشگاه یادگار، کار هواداران دو تیم را برای رسیدن به محل بازی راحت تر کرده است.
*بنر عریض و طویلی در کنار ورزشگاه به چشم می خورد که هواداران تراکتورسازی با شعار " یل یاتار طوفان یاتار، یاتماز تراختور پرچمی " آن را به رخ هواداران رقیب می کشند.
*ابتکار گوینده ورزشگاه در این دیدار قابل توجه به نظر می رسد. گوینده تبریزی در این دیدار با صدا زدن نام کوچک بازیکنان از هواداران خواست که نام فامیل نفرات تراکتور را صدا زده و با این روش گویندگان ورزشگاه آلیانس آره نا هواداران حاضر را به وجد آورد.
*از دیگر نکات جالب توجه این دیدارهنگام حضور رحمتی، دروازبان استقلال برای گرم کردن در زمین رخ داد که هواداران تراکتورسازی به محض دیدن وی، شروع به تشویقش کرده و این عمل نیز با تکان دادن دست از سوی سید مهدی رحمتی همراه شد.
*پرچم های منقش به نام " قمر بنی هاشم " و " اباعبدالله " در طبقه دوم ورزشگاه به چشم می خورد.
*جایگاه خبرنگاران ورزشگاه یادگار امام با ساماندهی و به سازی صورت گرفته در این بازی وضعیت خوبی را به خود می بیند. لازم به ذکر است که عدم صدور آی دی کارت رسانه ای جدید برای برخی خبرنگاران مشکل ساز شده و مانع ورود آنها به این جایگاه شد.
*علی کریمی، اسطوره قرمزها که این روزها در تبریز نیز از محبوبیت خوبی برخوردار است، به محض ورود به ورزشگاه با شعارهای متحد از سوی هواداران تبریزی مورد استقبال گرم قرار گرفت.
*غلامرضا بهروان، آلبرت گریگوریان و مهدی تاج، سه ناظر ویژه این دیدار هستند و با استقرار در جایگاه مخصوص اتفاقات رخ داده را رصد می کنند.
*اسکوربرد ورزشگاه یادگار امام با پخش تصاویری از عزاداری های مردم تبریز در ایام محرم، فضای خاصی به محل برگزاری بازی داده است.
*بازیکنان تراکتورسازی از ساعت ۱۴:۴۰ وارد زمین شده و به گرم کردن بدن های خود می پردازند.
*تشویق ممتد علی کریمی، با تبریک تولد وی توسط هواداران تراکتورسازی همراه شده و نشاط خاصی به این بازیکن داده.
*جایگاه ویژه ورزشگاه با حضور استاندار آذربایجان، مدیرعامل تراکتورسازی، مهدی پاشازاده و غلامحسین دین محمدی، برادر سیروس دین محمدی روز شلوغی را پشت سر می گذارد.
*خوش و بش آلبرت گریگوریان و آندو تیموریان قبل از آغاز بازی اتفاق جالب توجه این دیدار بود
میثم بائو، بازیکن تیم تراکتورسازی که سابقه حضور در اردوی آبی پوشان را در کارنامه دارد با اکثر بازیکنان استقلال به خوش و بش پرداخت. پ
*شعار علیه امیر قلعه نویی از سوی هواداران تراکتورسازی اما با گذشت ۴۰ دقیقه از آغاز مسابقه یکصدا مربی استقلال را رئیس مافیا خطاب کردند. نکته جالب اینکه، مجید جلالی نیز به عنوان مربی تراکتورسازی هیچ واکنشی نسبت به این مسئله نشان نداد.
*مجید جلالی و حمید زینی زاده که با شال قرمز رنگ وارد زمین شده بودند به شدت از سوی هواداران تراکتور تشویق شدند.
*دو تیم هنگام ورود به زمین با در دست داشتن بنری ایام عزاداری امام حسین(ع) را گرامی داشته و مقابل دوربین عکاسان ظاهر شدند.
* ستار همدانی و ایمان عالمی، مربیان استقلال با آغاز مسابقه روی سکوها رفته و بازی را از این محل تماشا کردند.
*بازیکنان تراکتورسازی مثل کاظمیان، کریمی، انصاری فر و طالبی به سمت نیمکت استقلال رفته و با قلعه نویی و کادرفنی این تیم به خوش و بش پرداختند. ضمن اینکه کریمی و انصاری فر دسته گلی را نیز برای سرمربی استقلال بردند.
*دکتر مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از حاضران ویژه بود و بازی را از نزدیک به نظاره نشست.
* نکونام، تیموریان، برهانی، عمران زاده و رحمتی نیز از نفراتی بودند که از تیم استقلال به سمت رختکن تراکتورسازی رفته و با مجید جلالی و نیمکت نشینان این تیم خوش و بش کردند.