ملت ایران: بازگشت ایمان مبعلی به فولاد خوزستان می تواند یکی از جذاب ترین انتقالات نیم فصل لیگ برتر را رقم بزند.
بحثبازگشت ایمان مبعلی به فولاد که از هفته گذشته مطرح شده بود، حالا به مرحله انجام نزدیک می شود و فولادی ها که منتظر برگزاری آخرین بازی استقلال خوزستان بودند، پروژه بازگرداندن نقش اول قهرمانی در لیگ چهارم را کلید زده اند. فرکی و مدیران فولاد به این نتیجه رسیده اند که برای بازگشت به جاده قهرمانی باید ستاره هایی به تیم اضافه کرد. ستاره هایی که قبلاً مسیر قهرمانی را طی کرده و بتوانند لیدر بازیکنان جوان تر فولاد باشند.
بازی های درخشان مبعلی در نیم فصل نخست لیگ سیزدهم که با ۲ گل و ۴ پاس گل همراه بوده، تیم سابق ایمان را برای دعوت از این بازیکن ترغیب کرد. همان طور که استقلال تهران نیز برای بازگرداندن مبعلی دست به کار شده است. بحثحضور مبعلی به فولاد از هفته قبل مطرح شده و این انتقالی است که به تیم دوست داشتنی اهواز جذابیت بیشتری می دهد.
خبر بازگشت مبعلی به خانه، خاطره سالی که ایمان با زدن ۱۲ گل در خط میانی فولاد کولاک کرد و قرمزهای جنوب قهرمان ایران شدند را برای فوتبالدوستان خوزستانی زنده می کند. مبعلی که محبوبیت خاصی بین هواداران فولاد دارد، سالی که تیمش قهرمان شد، در بازی های رفت و برگشت به پرسپولیس گل زد و برابر استقلال تک گل سه امتیازی فولاد را به ثمر رساند تا این تیم ۱۲ امتیاز کامل را از آبی و قرمزهای تهران بگیرد. مبعلی همچنین با زدن ۲ گل به پگاه گیلان باعثشد که فولادی ها قهرمانی را در شهر رشت و صدها کیلومتر دور از اهواز جشن بگیرند.
مطبوعات ورزشی در آن سال ها، مبعلی را شناسنامه قهرمانی فولاد لقب دادند و فولادی ها حالا، برای بازگرداندن شاه کلید تنها قهرمانی این تیم در لیگ برتر، باید مشکل رضایت نامه این بازیکن را حل کنند. راضی کردن عبدالله ویسی برای معاوضه مبعلی با هر یک از هافبک های فولاد، موضوعی است که باشگاه فولاد روی آن حساب ویژه ای باز کرده و با توجه به روابط حسنه ویسی و مسئولان باشگاه سابقش به نظر می رسد که مانع خاصی برای انجام این انتقال جذاب وجود نداشته باشد.