ملت ایران: تیم استقلال تهران طبق برنامه می بایست در چارچوب رقابت های لیگ سیزدهم فردا در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف تیم تراکتورسازی این شهر برود. امیر قلعه نویی، سرمربی آبی پوشان دقایقی پیش در نشست خبری پیش از بازی حاضر و درباره وضعیت استقلال در آستانه جدال با تراکتورسازان گفت: به طور قطع ما بازی سختی در پیش رو داریم و کار آسانی برای پیروزی در بازی فردا در پیش نخواهیم داشت. ما برای این بازی ۳ بازیکن مان را در اختیاز نداریم ولی سوای این مسئله سایر نفرات در خدمت استقلال هستند و به امید خدا تمام تلاش مان را در وهله اول برای کسب امتیاز در این بازی و درثانی برای تصاحب امتیازات کامل آن به کار خواهیم بست و من امیدوار هستم که بازی با تراکتورسازی برای ما خوش یمن باشد، چرا که تمام هدف ما کسب پیروزی در این دیدار است.
قلعه نویی همچنین با اشاره به تیم حریف اذعان کرد: تیم تراکتورسازی تیم خوب و قابل احترامی است که از کادرفنی خوب و بازیکنان توانمندی بهره می برد و باید در مقابل این تیم تمام هوشیاری مان را روی بازی متمرکز کنیم تا بتوانیم با شکست تراکتورسازی به کورس قهرمانی نزدیک تر شویم.
سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: طبق قانون باید ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه یادگار امام در اختیار هواداران استقلال قرار بگیرد که امیدوار هستم تا با همکاری مسئولین محترم تبریزی این مهم انجام شده و هواداران ما هم بتوانند از نزدیک در کنار استقلال حضور داشته باشند.
قلعه نویی ضمن اشاره به تجربه حضورش در تبریز ادامه داد: مردم آذربایجان در قلب من جای دارند و هیچ گاه محبت های شان را فراموش نخواهم کرد. من خاطرات خوبی از حضور یکساله در تبریز دارم و برای مردم این شهر احترام زیادی قائل هستم. امیدوارم که تیم تراکتورسازی هم با حمایت مردم فهیم تبریز بتواند در ادامه کار خود موفق باشد.

سرمربی استقلال درباره شرایط تیمش گفت: ما روز به روز شرایط خوبی پیدا می کنیم. در بازی فردا خسرو حیدری و بیک زاده را در اختیار نداریم. ما طبیعتاً در نیم فصل چند بازیکن خارجی را مدنظر داریم و می توانیم یکی، دو بازیکن را به تیممان اضافه کنیم.

سرمربی استقلال درباره خداحافظی مجیدی از استقلال اظهار داشت: مجیدی برای استقلال زحمات زیادی کشیده است و ما باید بازی کردن بدون او را تجربه کنیم و به آن عادت کنیم. برای فرهاد آرزوی موفقیت دارم و
امیدوارم در عرصه های جدید و مربی گری موفق باشد.

قلعه نویی ادامه داد: استقلال در ابتدای فصل فرصت چندانی برای بدنسازی و ریکاوری نداشت چون هم درگیر تیم ملی بودیم و هم جام باشگاه های آسیا. از استقلالی که مدنظرمان است فاصله داریم البته در رابطه با نتایج تیم ها زمین های نامناسب ورزشگاه ها هم مؤثر بوده است تقریباً به غیر از ورزشگاه آزادی اکثر زمین ها بی کیفیت هستند و باعثمی شود در نهایت در بازی ها تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: من در استقلال جوانگرایی نکردم چون بحثتجربه برایم مهم تر بود به خصوص تجربه بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا برایم اولویت داشت.

سرمربی درباره انتقادات اخیر نسبت به داوران و قضاوت آنها گفت: در دو سال گذشته که من مربی تراکتور بودم دو بازی به من لطمه زد بازی مقابل سپاهان و بازی برگشت مقابل استقلال. من اعتقاد دارم باید فضا را عوض کنیم. فضای داوری فضای بسیار پاکی است و اینکه بگوییم که نسبت به عملکرد داوران نگرانیم درست نیست. ما هیچ نگرانی بابت داوری نداریم. داوران احتمال دارد که دچار اشتباه شوند به طور مثال در بازی مقابل داماش، داور واقعاً می توانست برای ما یک یا دو پنالتی بگیرد اما این اتفاق رخ نداد. ما نباید به داوران فشار وارد کنیم و من بابت داوری اصلاً نگران نیستم و نتیجه هم دست خداست.

قلعه نویی افزود: خوشبختانه در نیم فصل دوم بازیکنان مصدوم به تیم اضافه خواهند شد و اکثر بازی های ما در تهران خواهد بود و این پوئن مثبت برای ما است. ساختار دفاعی استقلال خوب شده است و جناح چپ ما هم عملکرد مناسبی را به خصوص پس از حضور نیکبخت واحدی مقابل سایپا ارائه کرده است. قطعاً با بازگشت خسرو حیدری و هاشم بیک زاده شرایط ما در نیم فصل دوم بهتر هم خواهد شد.

وی درباره ترک باشگاه تراکتورسازی گفت: من سه شرط را برای مدیریت باشگاه تعیین کردم که در صورتی که این شروط محقق می شد قراردادم را تمدید می کردم. اول اینکه می خواستم بازیکنانی که می خواهم را در باشگاه حفظ کنم، دوم بازیکنانی که می خواهم را جذب کنند و سوم، نفراتی که از تیم جدا می شوند با آن ها به طور کامل تسویه کنند. من دوست داشتم در تراکتورسازی بمانم اما قسمت نبود متأسفانه باید بگویم برخی از شما هستید که فکر مردم را خراب می کنید و می گویید که من قصد جدایی از باشگاه را داشتم.
راهبر فنی آبی پوشان در آخر نیز گفت: مردم تبریز واقعا مرا شرمنده لطف خود کردند و از آنها بابت استقبال شان و حضور در فرودگاه صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم همه در کنار هم شاهد بازی بدون حاشیه و جوانمردانه باشیم