ملت ایران: سپ بلاتر که در ایران به سر می برد، صبح امروز ساعت ۸:۳۰ با حضور در موزه تنوع زیستی پارک پردیسان با معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست ایران دیدار و گفت و گو کرد.
در این برنامه علی کفاشیان به همراه مهدی محمد نبی، هادی آیت اللهی و مهدی تاج از سوی فدراسیون بلاتر را همراهی می کردند و دکتر ابتکار هم در کنار شریعتمداری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان به استقبال بلاتر آمد.
در بدو ورود بلاتر، ابتکار توضیحاتی را در خصوص بحثمحیط زیست و لزوم پیوند آن به ورزش و از جمله فوتبال ارائه داد و در هنگام ورود به سالن هم حضار تصاویری از یوزپلنگ آسیایی و تلاش ایران برای حفظ این گونه را تماشا کردند و ابتکار به همراه همکارانش توضیحات لازم را در تلاش ایران در این راستا به بلاتر ارائه کرد. قرار است رییس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا و رییس سازمان محیط زیست صحبت هایی را درباره نقش محیط زیست در فوتبال و استفاده از ظرفیت های فوتبال برای توجه بیشتر به محیط زیست داشته باشد.
همچنین شب گذشته بلاتر در میهمانی شامی با حضور مسوولان فدراسیون فوتبال، فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت ورزش و جوانان و سفرای برخی از کشورها حضور پیدا کرد. این میهمانی با بازدید بلاتر و شیخ سلمان و هیات همراه ایشان از برج میلاد و نمایشگاه صنایع دستی ایران آغاز شد.
سفرای کشورهای برزیل، ایتالیا، بحرین، سوئیس، قطر و بحرین در این مراسم حضور داشتند. در این مراسم از یک فرش در حال بافت که به مناسبت حضور ایران در جام جهانی تهیه می شود، رونمایی شد. پس از صرف شام هم بلاتر و کی روش با یکدیگر دیدار و دقایق کوتاهی را با هم گفتگو کردند. - بازار گرفتن عکس یادگاری در پایان مراسم با رئیس فیفا هم داغ بود.