ملت ایران: در شبی که لیونل مسی بار دیگر گلزنی هایش را از سر گرفت، بارسا با نتیجه ۳-۱ مقابل میلان به پیروزی رسید و صعود به دور بعد لیگ قهرمانان را قطعی کرد.

ستاره آرژانتینی در این دیدار دو گل زد تا نقش مهمی در پیروزی تیمش داشته باشد. دیگر گل آبی و اناری ها در این دیدار را سرخیو بوسکتس به ثمر رساند و تک گل هم میلان هم با اشتباه پیکه و گل به خودی او به ثمر رسید.

در این دیدار پویول بار دیگر در فهرست بارسا حضور نداشت؛ هرچند بعد از بازگشت از مصدومیت، دو بار در ترکیب بارسا قرار گرفته بود؛ به این ترتیب بار دیگر پیکه و ماسچرانو زوج قلب خط دفاعی بارسا را تشکیل دادند.

در سمت مقابل هم آلگری در این دیدار بالوتلی را روی نیمکت قرار داد و کاکا برای نودمین بار در لیگ قهرمانان به میدان رفت.

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و ضربه آزاد ژاوی اولین موقعیت خطرناک این تیم بود که از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از آن مسی یک موقعیت نصفه و نیمه داشت که منجر به گل نشد.

دفاع فشرده میلان باعثشد تا بارسا تا دقیقه ۲۱ صاحب موقعیت نشود. در این لحظه الکسیس می توانست روی ارسال آدریانو دروازه آبیاتی را باز کند اما توپ از مقابل او عبور کرد.

سرانجام در دقیقه ۳۰ نیمار در محوطه جریمه میلان توسط آباته سرنگون شد و داور این صحنه را خطای پنالتی اعلام کرد. مسی پشت ضربه قرار گرفت و توپ را به مرکز دروازه فرستاد.

شش دقیقه بعد ریکاردو مونتولیوو می توانست کار را به تساوی بکشاند اما ضربه او از کنار دروازه والدس به بیرون رفت.

در مقابل این بارسا بود که به گل دوم رسید. ارسال ژاوی به محوطه جریمه میلان، با ضربه سر بوسکتس به گل دوم آبی و اناری ها تبدیل شد البته در تصاویر آهسته به نظر می رسید هافبک بارسا در شرایط آفساید قرار داشت.

در حالی که به نظر می رسید بازی در نیمه اول با همین نتیجه به پایان خواهد رسید، حرکت کاکا به داخل محوطه جریمه بارسا و ارسال او، با دفع ناقص پیکه، به گل اول میلان تبدیل شد.

در آغاز نیمه دوم بالوتلی به جای روبینیو به بازی آمد و حضور او تحرک خط حمله میلان را بیشتر کرد. حرکت او از سمت چپ خط دفاعی بارسا و پاس عرضی اش به دهانه دروازه، می توانست به گل تساوی منجر شود اما کاکا توپ را به بیرون زد.

در سمت مقابل بارسا هم به حملاتش ادامه داد تا اینکه مسی روی همکاری با فابرگاس، با آبیاتی تک به تک شد و با یک ضربه چیپ دیدنی، گل سوم را هم به نام خود ثبت کرد.
در ادامه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بارسا ۱۰ امتیازی شود. بارسا قطعا به دور بعد راه یافته و هر سه تیم دیگر برای صعود بخت دارند. آژاکس(تحت شرایطی بسیار خاص) و میلان حتی می توانند اول گروه شوند.