ملت ایران: آندو تیموریان در شرایطی به تمرین استقلال بازخواهد گشت که این بار حمایت علی فتح اله زاده مدیرعامل آبی پوشان هم پشت سر خود دارد. آندو پس از حضور در دفتر باشگاه استقلال و صلح با مدیرعامل درباره این جمله امیر قلعه نویی که بامعرفت ها تیمشان را تنها نمی گذارند واکنش نشان داده و البته حرفش هم چندان بی منطق نیست. آندو در این باره توجه طرفداران استقلال را به تعهدات باشگاه به بازیکن جلب می کند و می گوید: همه چیز دو طرفه است و البته حق با اوست چرا که باشگاه استقلال عموما چندان متعهد به پرداخت قرارداد بازیکنانش نیست و همواره مشکلاتی از این دست آبی پوشان را تهدید کرده که همین مسئله تحلیلی برای تقویت تیم در نیم فصل دوم است.
گفت وگوی آندو را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:آندو پس از بازگشت توضیحاتی درباره دلیل غیبتش درتمرینات می دهد: «برادرم مصاحبه ای کرده بود که در آن دلایل غیبتم در تمرینات کاملا گفته شد. ضمن اینکه اگر محروم نبودم بازهم درتمرینات استقلال شرکت می کردم چون همیشه به تعهدی که دارم پایبندم. در این روزها که من به تمرین استقلال نرفتم بعضی ها سعی کردند من را از باشگاه استقلال دورکنند اما واقعیت این است که من استقلال را دوست دارم و با اینکه هنوز پولی از باشگاه نگرفته ام به تمرینات برگشته ام. مطمئنا اگر معرفت نداشتم دوباره به تمرینات برنمی گشتم. ما بازی حساسی با تراکتورسازی تبریز داریم و من دوست نداشتم در این شرایط تیم را تنها بگذارم. مسوولان باشگاه هم قول داده طبق قراردادی که من با آنها امضا کرده ام پولم را بدهند. من هم منتظرم که آنها به وعده شان عمل کنند.»
تیموریان درباره اینکه چه زمان باشگاه مابقی پولش را می دهد گفت: «گفته اند باید وزیر مشخص بشود من هم منتظرم تا این اتفاق رخ دهد و به پولم برسم. حقیقت این است که بازیکنان روی قراردادهایی که با باشگاه می بندند حساب می کنند. در اروپا که بودم پرداخت ها یک روز این طرف و آن طرف نمی شد. به همین دلیل بازیکنان با حواس جمع فوتبال بازی می کردند. متاسفانه در فوتبال ایران هنوز باشگاه بزرگی مثل استقلال در پرداخت حقوق بازیکنانش با مشکل روبرو است. امیدوارم این مشکلات که سد راه پیشرفت تیم های پرتماشاگر است از ریشه حل بشود و شاهد این وضعیت نباشیم.» از آندو درباره تقابل استقلال با تراکتورسازی هم پرسیدیم که او گفت: «هرتیمی از تک موقعیت ها استفاده کند برنده است.»