به گزارش ملت ایران به نقل از ورزش سه پیروز قربانی اظهار داشت: رسیدن به جام جهانی مهمترین هدف کشورهای دارای فوتبال است، چرا که تنها صرف حضور در این رقابت های مهم فوائد بسیاری برای فوتبال آن کشور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر رسیدن به جام جهانی در هیچ قاره ای کار آسانی محسوب نمی شود و از میان بیش از ۱۸۰ کشور دارای فوتبال تنها ۳۲ تیم می توانند جواز حضور در این رقابت ها را کسب کنند.

مدافع تیم فوتبال سایپای البرز افزود: با توجه به اینکه تنها ۳۲ کشور می توانند در جام جهانی بازی کنند، رقابت های مقدماتی در قاره ها به صورتی برگزار می شود که هیچ تیمی براساس شانس و اقبال نمی تواند صعود کند.

قربانی تاکید کرد: بنابراین قوی ترین ها می توانند در جام جهانی بازی کرده و از منافع حضور در عالی ترین سطح رقابت فوتبال در جهان بهره مند شوند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه عملکرد تیم ملی در مقابل قطر را چگونه ارزیابی می کند؟ گفت: همه تیم های حاضر در رقابت های مقدماتی با تمام توان وارد مسابقات شده و هیچ دیداری برای ما ساده نخواهد بود.

مدافع تیم فوتبال سایپای البرز افزود: در حال حاضر به جای انتقاد کردن باید از تیم ملی حمایت کنیم و در این زمینه همه علاقه مندان به فوتبال وظائف خطیری بر عهده دارند.

قربانی تاکید کرد: عملکرد تیم ملی در مقابل ازبکستان و قطر نشان داد که ما در برخی تاکتیک ها و همچنین خطوط دفاعی و میانی دچار نواقصی هستیم که باید برطرف شود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه کادر فنی و بازیکنان تیم ملی این توانایی را دارند که نواقص فوق را برطرف کرده و امروز باید به جای پرداختن به نقاط ضعف، از تیم ملی و عملکرد کادر فنی و بازیکنان حمایت کنیم.