ملت ایران: هفته پایانی دور رفت لیگ برتر " دوره سیزدهم " در شرایطی به خط پایان خود نزدیک می شود که فردا دو تیم پرسپولیس واستقلال خوزستان اخری بازی خود را برگزار خواهند کرد، هچنین روز جمعه با دیدار دو تیم تراکتور سازی واستقلال هر چند بدلیل یک بازی عقب افتاده(استقلال – ملوان) پروند ه نیم فصل اول ایندوره بطور کامل بسته نمی شود اما تقریبا تکلیف قهرمان نیم فصل به احتمال قریب به یقین مشخص خواهد شد.
سپاهان ونفت تهران با تساوی در مقابل هم عملا همدیگر را از رسیدن به صدر جدول بازداشتند وبا۲۵ و۲۶ امتیاز به ترتیب رده های پنجم وسوم را فعلا بخود اختصاص دادند، برای بررسی شرایط چهارتیم مدعی قهرمانی نیم فصل نگاهی خواهیم داشت به بازی های باقی مانده واحتمالات پیش رو که چگونه می تواند این قهرمانی مشخص شود.
پرسپولیس: ارزو های چندین ساله عملی می شود؟
۱ - پرسپولیس تهران در تنها دیدار باقی مانده خود به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت، برد سرخپوشان با حداقل یک گل آنها را در امتیاز ۲۹ وتفاضل گل مثبت ۸ بعنوان یکی ازکاندیداهای اصلی قهرمانی معرفی خواهد کرد، این جایگاه تنها می تواند با تساوی پرسپولیس عملا بی رنگ شود و شاگردان علی دایی را با ۲۷ امتیاز منتظر اتفاقات بعدی کند تا مشخص شود که درچه جایگاهی قرار می گیرند، باخت پرسپولیس احتمال سقوط تا رده پنجم را برای این تیم در پی دارد.
حداکثر صعود: رده اول
حداکثر سقوط: رده پنجم
تراکتور سازی: استارت قهرمانی ازپایان دور رفت.
۲ - تراکتور سازی دیگر تیم سرخپوش به دیدار استقلال تهران خواهد رفت، تراکتور ۲۵ امتیازی با تفاضل گل مثبت ۹ بهترین آوراژرا از آن خود کرده است، کسب پیروزی در مقابل ابی های پایتخت این تیم را ۲۸ امتیازی می کند و استقلال را عملا از رسیدن به صدر محروم می کند، برد تراکتوری ها اگر همراه با توقف پرسپولیس باشد این تیم را بعنوان قهرمان نیم فصل معرفی خواهد کرد، تساوی دو تیم بهترین خبر برای پرسپولیس وحتی فولادی خواهد بود که چشم به این بازی دارند، باخت تراکتور سازی راه را برای استقلالی ها برای رسیدن به صدر جدول هموار خواهد کرد. تراکتورسازی با ۲۵ امتیازفعلا رده چهارم را بخود اختصاص داده است.
حداکثر صعود: رده اول
حداکثرسقوط: رده پنجم
استقلال: در محاصره قرمز پوشان مدعی
۳ - استقلال تهران برای رسیدن به عنوان قهرمانی نیم فصل یک مانع مهم واصلی را بنام تراکتور سازی در پیش رو دارد، استقلال با ۲۳ امتیاز در حالی در رده ششم جدول قرار دارد که تنها با کسب ۳ امتیاز دیدار ادینه پیش رو می تواند نسبت به قرار گرفتن در صدر امید وار باشد، تساوی ویا باخت این تیم در مقابل سرخپوشان تبریزی عملا این شانس را به رقیب دیرینه(پرسپولیس) خواهد داد تا در صورت برتری در مقابل هم تای خوزستانی ابی ها چشن قهرمانی نیم فصل را بر پا کند، دیدار با ملوان متاثر از نتیجه بازی با تراکتور سازی خواهد بود تا مشخص شود که ژنرال وسربازانش دنبال چه خواسته ای هستند، به نظرتوقف پرسپولیس در مقابل استقلال خوزستان امید ها را برای ۳ تیم دیگر، تراکتور، استقلال وحتی فولاد خوزستان برای قرار گرفتن در رده های اول تا سوم بیشتر خواهد کرد.
حداکثر صعود: رده اول
حداکثر سقوط: رده ششم
فولاد خوزستان: در پی کسب شخصیت قهرمانی
۴ - فولاد خوزستان که بهترین فرصت را برای رسیدن به این عنوان در مقابل گسترش فولاد تبریز داشت در کمال ناباوری همه گان انرا از دست داد، تا قبل از اغازایندیداراز فولاد خوزستان وپرسپولیس با توجه به میزبانی از دو تیم غیر مدعی وپایین تر جدول(گسترش واستقلال خوزستان) بعنوان بیشترین شانس برای تصاحب عنوان قهرمانی نیم فصل یاد می شد که این فرصت برای پرسپولیسی ها تا فردا وتا پایان بازی کماکان پا برجاست وباید دید سرخپوشان تهرانی عملکردشان چه تفاوتی با همتای خوزستانی(فولاد) خواهد داشت، ایا علی دایی وشاگردانش از شرایط مناسب این تیم نسبت به تراکتور واستقلال استفاده لازم را خواهند برد، یا نه؟ در روی کاغذ تنها در شرایطی فولادی ها در جایگاه اول جدول لیگ ماندگار وعنوان قهرمانی را به نام خود ثبت خواهند کرد که از سه دیدار باقی مانده، پرسپولیس در مقابل استقلال خوزستان باشکست مواجه شود ودو دیدار تراکتور سازی با استقلال واستقلال با ملوان با برتری تراکتور واستقلال همراه نباشد.
از بین تیم های پرسپولیس، تراکتور سازی، استقلال و فولاد خوزستان شانس قهرمانی را برای کدام تیم بیشتر می دانید؟ شما هم می توانید برای تعیین تیم قهرمان نیم فصل نظر خود را برای ما ارسال فرمائید.