ملت ایران: مشکلات ذوب آهن و اتفاقات عجیب و غریب این تیم در هفته های اخیر کاری کرده تا به محض شروع مکالمه با سپهر حیدری می گوید: «اتفاقاتی که در این چند وقت با آن مواجه شده ایم را در عمرم ندیده بودم.» مدافع خوش صحبت ذوبی ها درباره شرایط تیمش حرف های جالبی برای گفتن به گل دارد.
آقای حیدری چه بر سر ذوب آهن آمده؟
حقیقتش این است که در ذوب آهن همه چیز عالی است. مدیرعامل کارخانه، مدسیرعامل باشگاه، کادرفنی و بازیکنان همه عالی هستند اما نمی دانم چرا این اتفاقات می افتد. البته یک مقدارش را می توانم به خستگی تیم ارتباط بدهم چون ما قبل از فصل استراحت نکردیم و درگیر پلی آف بودیم. با بدن های خسته وارد فصل جدید شدیم و هر از گاهی نتایج خوبی گرفتیم اما طبیعی است که بدن ها افت کند. از طرفی بازی های نیم فصل اول را بر خلاف تمام سال ها با سرعت نور برگزار می کنند که ما اینطوری ضرر می کنیم. قبلا هر چهار هفته که برگزار می شد یک تعطیلی وجود داشت اما الان پشت سر هم بازی ها را برگزار می کنیم ضمن اینکه در این مدت در دو بازی جام حذفی هم به میدان رفته ایم. البته ما در زمینه بازیکن هم مشکلاتی داشتیم چون همه تیم ها بازیکن گرفته بودند و کسی منتظر نمانده بود تا تکلیف ما روشن شود. در عین حال من باز هم می گویم ما مجموعه خوبی داریم اما در این دو بازی آخر واقعا اتفافات عجیبی برایمان رخ داد. ما در بازی ها فوق العاده خوب در دفاع و حمله تمرکز می کنیم اما یک مرتبه ورق بر می گردد. همین بازی آخر هم دیدید که دو گل زده بودیم و دست های حریف بالا بود اما در عرض ده دقیقه ورق برگشت و اتفاقات شوکه مان کرد. الان منتظریم تا خیلی زود تعطیلات از راه برسد چون استراحت برایمان از نان شب هم واجب تر است. از طرفی باید دو سه بازیکن خوب هم جذب کنیم.
این باخت های متوالی تان کی تمام می شود؟
اتفاقات اخیر در ذوب آهن من را یاد اتفاقات دو سال قبل در پرسپولیس می اندازد. در آن مقطع آقای دایی سرمربی پرسپولیس بود و با اینکه ۵ بازی باختیم اما ایشان ماند و سایپا را بردیم و در نیم فصل دوم شرایط مان خیلی بهتر شد. الان هم ما با نفت بازی داریم و امیدوارم جمعه همان اتفاقی که دو سال پیش مقابل سایپا تجربه کردم تکرار شود تا با روحیه ای خوب به تعطیلات نیم فصل برویم. من خاطره خوبی از این حالت دارم و این شرایط را به فال نیک می گیرم. با ماندن لوکا بر سر کارش به فکر کسب یک نتیجه خوب در بازی جمعه هستیم تا با یک تیم کامل و آماده در نیم فصل دوم به میدان برویم و نتایج لازم را بگیریم.

ظاهرا بعد از باخت به راه آهن گریه کرده ای؟
خب شرایط طوری شده که ما احساس می کنیم با آبرویمان بازی شده. در آن بازی به غیر از من چند نفر دیگر تیم مان هم گریه کردند. چند بازیکن تیم ما حدود ۱۰ سال است که کنار هم بوده اند و کارشان را در ذوب آهن شروع کرده اند بنابراین برایمان سخت است که بازی دو بر صفر برده تا دقیقه ۸۳ را ببازیم آن هم در حالی که قبل از آن به اندازه انگشتان دو دست موقعیت داشتیم و حریف حتی یک موقعیت هم به دست نیاورد. بعد دیدیم که در عرض ۸-۷ دقیقه ورق برگشت. ما با این برد می خواستیم دل هواداران و کارگران ذوب آهن را شاد کنیم و البته به خانواده خودمان هم هدیه بدهیم اما باز هم ورق برگشت. به هر حال امیدوارم این بدبیاری ها دست از سرمان بردارد و خودمان هم دل مان را یکی کنیم و در ادامه نتیج خوبی بگیریم.
به نظر می رسد فاصله بین بازیکنان و لوکا و اینکه طرفین همدیگر را قبول ندارند باعثاین نتایج ضعیف شده؟
من بعید می دانم به این شدتی که شما می گوئید باشد. لوکا مربی بسیار بزرگی است و نظم ودیسیپلین خاصی دارد. من ترجیح می دهم در این باره صحبت نکنم.
درباره استعفا و بازگشت لوکا در عرض چند ساعت چه نظری داری؟
خود ما هم یک مقدار شوکه هستیم اما فکر کنم ماندن ایشان به نفع ذوب آهن باشد چون ایشان نه وقتی برای درست کردن تیم داشته نه بازیکن کافی در اختیارش بوده و نه فرصت استراحت و بدنسازی نصیبش شده. فکر می کنم با در اختیار داشتن این موارد باید لوکا را در نیم فصل دوم دید چون او توانایی کسب نتایج خوب را دارد.
بعد از این باخت خیلی ها سینا عشوری را مقصر اصلی شکست می دانند. آیا تو هم چنین نظری داری؟
اصلا، به هیچ وجه. عشوری یکی از باتعصب ترین بازیکنان ماست و فکر می کنم کاری که کرد در نتیجه خستگی زیاد بود. ما ۴ روز قبل از این بازی در ساری بازی کردیم اما با شرایط خیلی بدی به ساری رفتیم و برگشتیم. وقتی رفتیم از تهران به گرگان پروازمان ساعت یک نیمه شب بود و ساعت ۳ نیمه شب رسیدیم. در برگشت هم پروازمان باید ساعت ۴ صبح انجام می شد اما ساعت ۱۰ انجام شد و بعد از آن هم از تهران با اتوبوس آمدیم اصفهان. خستگی این سفر فشار فوق العاده ای را به بدن هایمان وارد کرد. از طرفی بعد از این اتفاق لوکا نمی دانست که باید در عرض دو روز به بدن ها فشار بیاورد یا تمرین سبک بگذارد. در هر صورت نمی شد کار سبک انجام داد چون بازی حساسی بود. به همین خاطر مطمئنم حرکت سینا عشوری از روی خستگی بوده. اتفاقا خود سینا که همه با لقب با تعصب صدایش می کنند خیلی نارحت بود و تا ساعت یک و دو نیمه شب بعد از بازی نمی توانست بخوابد. به نظر من در این باخت همه مقصر بودیم و بی انصافی است اگر تمام تقصیر ها را گردن سینا بیاندازیم.
ظاهرا تیم تان در پست تو قصد جذب یکی دو مدافع خارجی را دارد. با این شرایط کار برایت سخت نمی شود؟
اینکه نظر باشگاه و مربی است که در چه پست هایی بازیکن بیاورند و من کار خودم را انجام می دهد. ما ۴ مدافع هستیم و با حضور نفرات جدید اتفاقا رقابت به وجود می آید و هر بازیکنی شایسته تر باشد به میدان می رود. من مشکلی با این مساله ندارم و فکر می کنم رقابت در خط دفاعی به نفع ذوب آهن باشد