ملت ایران: بازی عصر چهارشنبه ورزشگاه آزادی می تواند نقش ویژه ای در تعیین قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر داشته باشد. دیدار پرسپولیس با استقلال خوزستان چهره های جذاب کم ندارد. این بازی محل رویارویی تیم دایی با چند بازیکن استقلال خوزستان است که پیش از این سابقه گلزنی در دربی های تهران و ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی را داشته اند. نگاهی به چهره هایی که می توانند بازی فردا را جذاب تر کنند، خواهیم داشت.
۱ - سیدجلال حسینی
پرسپولیس تنها تیمی است که تعداد گل های خورده اش در جدول رده بندی تک رقمی است. سیدجلال حسینی در ۱۴ هفته سپری شده از مسابقات، رهبر بهترین خط دفاع لیگ بوده و تدوام نمایش خوب این مدافع ۳۲ ساله اهل انزلی در بازی مقابل آبی پوشان خوزستان می تواند در رسیدن پرسپولیس به عنوان قهرمانی نیم فصل تأثیر زیادی داشته باشد. حسینی که در این فصل یک بار مقابل فولاد خوزستان گلزنی کرده، امیدوار است که در بازی مقابل دیگر تیم خوزستانی نیز بتواند از ضعف آبی های صنعتی در دفع ضربات ایستگاهی بهره برده و باز هم برای سرخ پوشان گل بزند.
۲ - حسین ماهینی
مدافع ملی پوش اهل بوشهر از شهر اهواز به فوتبال ایران معرفی شد. حسین ماهینی در ۲۰ سالگی برای استقلال اهواز، تیمی که اکنون در دسته اول حضور دارد، در لیگ برتر به میدان رفت و ادامه دوران فوتبالش با پوشیدن پیراهن تیم ملی همراه شد. ماهینی سال ها در کنار میلاد میداودی برای استقلال اهواز بازی کرده و حالا آشناترین چهره تیم قرمزپوش پایتخت برای بازیکنان استقلال خوزستان است. البته به غیر از ماهینی، غلامرضا رضایی دیگر پرسپولیسی که سابقه بازی در اهواز و هم تیمی بودن در فولاد با برخی از بازیکنان فعلی استقلال خوزستان را داشته، در بازی فردا حضور ندارد.
۳ - سهراب بختیاری زاده
مسن ترین بازیکن لیگ برتر جزو چهره های ویژه تیمش برای مقابله با تیم دایی است. سهراب بختیاری زاده که جزو نفرات موفق استقلال خوزستان در نیم فصل نخست بوده، باید مدافعان جوان تیم اهوازی که تا کنون برابر پرسپولیس در آزادی بازی نکرده اند را مقابل مدعی قهرمانی نیم فصل رهبری کند. استقلال خوزستان ۲۱ گل خورده در کارنامه دارد و اگر دروازه اش در آزادی نیز گشوده شود، متحمل بیشترین گل خورده نیم فصل خواهد شد. البته سهراب که سابقه گلزنی در دربی تهران را داشته، این شانس را هم دارد که در ضربات ایستگاهی ارسالی ایمان مبعلی بتواند دوباره به پرسپولیس گل بزند.
۴ - میلاد میداودی
میلاد میداودی دیگر بازیکن استقلال خوزستان است که سابقه گلزنی به پرسپولیس در دربی تهران را دارد.
میداودی که البته با پیراهن استقلال اهواز نیز در اهواز و تهران به پرسپولیس گل زده، پس از برگشتن به زادگاهش رفته رفته به روزهای خوب قبل از آن مصدومیت طولانی نزدیک می شود. میلاد تا کنون ۵ گل در لیگ سیزدهم زده و ۲ پاس گل به مهدی خیری در بازی برابر فولاد و راه آهن داده است تا با مجموع ۷ گل و پاس گل خطرناک ترین بازیکن تیم آبی پوش جنوب باشد.
اولین بازگشت میداودی به آزادی بعد از جدایی اش از استقلال تهران می تواند جذاب باشد و باید دید بهترین گلزن استقلال صنعتی در برابر بهترین خط دفاع لیگ چه خواهد کرد.
۵ - ایمان مبعلی
بعد از آن تکل معروف ایمان مبعلی در بازی سوپرجام سال ۸۴، همواره رویارویی مبعلی با تیم های دایی برای فوتبالدوستان جذابیت داشته است.
عملکرد فردی ایمان مبعلی ۳۱ ساله در این فصل بسیار خوب بوده و همین امر زمزمه بازگشت این هافبک طراح به فولاد و استقلال تهران را مطرح کرده است. مبعلی ۲ گل در بازی مقابل نفت تهران زده و ۴ پاس گل برای همبازیانش ارسال کرده است تا یکی از نفرات تأثیرگذار استقلال خوزستان در نیم فصل اول باشد.
مبعلی ۲ بار با پیراهن فولاد خوزستان به پرسپولیس گل زده و حالا برای زدن سومین گل تلاش می کند. ضربات ایستگاهی، کرنر و پنالتی ها در تیم استقلال صنعتی به ایمان ختم می شود؛ مگر ضربات آزاد با فاصله های دور که توسط میداودی نواخته می شوند.
۶ - عادل کلاه کج
زننده اولین گل استقلال خوزستان در تاریخ لیگ برتر، دیگر چهره ویژه تک بازی روز چهارشنبه لیگ برتر است.
عادل کلاه کج ۲۸ ساله که سابقه بازی در پرسپولیس و گلزنی مقابل استقلال در دربی تهران را دارد، می تواند یکی از بازیکنان ویژه مصاف با تیم دایی باشد. خصوصاً که به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس با دلخوری از جمع سرخ پوشان جدا شده و مصاحبه هایی علیه سعید شیرینی انجام داده است.
کلاه کج چندین هفته به دلیل شکستگی انگشت پایش از تمرینات دور بوده اما در آستانه بازی با پرسپولیس مجوز تمرین و بازی را از پزشکان گرفته است و برای مقابله با قرمزپوشان انگیزه بالایی دارد.