ملت ایران: کم بتوان ژوزه مورینیو را مانند پس از دیدار با نیوکاسل درون گرا و منتقد از خود دید.
مربی چلسی گاهی تلاش می کند در سخنان نغزش پس از بازی ها پیامی به بازیکنان یا طرفداران بفرستد. اما او این بار واقعا از خود انتقاد می کرد. او گفت که ۱۱ اشتباه در سنت جیمزز پارک انجام داده است.
مورینیو می گفت ترکیب اشتباهی را انتخاب کرده: «سال هاست مربی هستم و از همان اول اتفاقاتی که قرار بود بیفتد را بو می کردم. تیمم را امروز دوست نداشتم.»
مشکل مربی پرتغالی این است که بهترین ترکیبش را نمی شناسد. هرچند که گفته در حالت ایده آل دیگر حالا باید برای لیگ برتر ترکیبش را می شناخت.
این مشکل را می شد در عملکرد بازیکنان دید. آنها بیش از حد نگران جایگاهشان در ترکیب اصلی بودند و بسیار عصبی بازی کردند.
ساموئل اتوئو ماه گذشته پس از زدن اولین گلش برای چلسی در بازی بعد نیمکت نشین شد. گری کیهیل هم با آن که بهترین مدافع میانی تیم در این فصل بوده این هفته ذخیره بود.
خوان ماتا به حدی به ترکیب آمده و از ترکیب بیرون رفته که نگران جایگاهش در اسپانیا برای جام جهانی است و به فکر انتقال در زمستان است.
این تغییرات مداوم باعثشده بازیکنان حسی از عدم قطعیت بیابند. آنها به گفته مقامات آگاه در چلسی آشفته هستند و نمی توانند داخل میدان خونسرد باشند.
این را می شد در نمایش ضعیف در خانه نیوکاسل دید؛ جایی که چلسی تحت فشار نیمه دوم در هم شکست.
انتقاد مورینیو از ترکیب تیمش شامل بازیکنان قدیمی و محبوب او هم می شد؛ از جمله جان تری و فرانک لمپارد. او همچنان به دنبال شایسته سالاری است.
چلسی در لیگ برتر دوم است. آنها پنج امتیاز کمتر از آرسنال دارند و تنها رکورد صددرصد برد در خانه لیگ را در اختیار دارند. اما مورینیو برخلاف دوره اول حضورش در چلسی نتوانسته به سرعت جا بیفتد و مشکلاتی که با تیم داشته باعثشده آنها در خارج از خانه خوب نتیجه نگیرند.
از صحبت های او می توان دریافت که به این نتیجه رسیده که یک ترکیب ثابت برای لیگ برتر داشته باشد. این می تواند مایه نگرانی امثال ماتا و اتوئو باشد. اما بی تردید بهترین راه برای حل مشکلات باشد، به ویژه در حال حاضر که چلسی شش بازی کاملا قابل بردن پیش رو دارد – مقابل وست بروم، وستهم، ساوتهمپتون، ساندرلند، استوک و کریستال پالاس و سپس در ۲۳ دسامبر با آرسنال بازی خواهد کرد.