ملت ایران: ماه نوامبر برای تیم صدرنشین لیگ برتر انگلیس که امسال بعد از چندین فصل ناکامی بوی جام و قهمرانی می دهد ماه ویژه ای است. آنها این ماه را با یک برد فوق العاده مقابل دیگر غول به پا خاسته یعنی لیورپول با پیروزی پشت سر گذاشتند اما در ادامه راه کار سختی در پیش خواهند داشت.
توپچی های لندن بعد از بازی با لیورپول که روز ۲ نوامبر برگزار شد به ترتیب در تاریخ های ۶،۱۰، ۲۳،۲۶ و ۳۰ نوامبر مقابل تیم های بورسیا دورتموند، منچستر یونایتد، ساوتهمپتون، مارسی و کاردیف باید به میدان برود که در صورت سربلند بیرون آمدن از این بازی ها می تواند به قهرمانی امیدوار شود.
این اتفاق به نحوی دیگر و با کمی تفاوت در فوتبال ایران و در خصوص تراکتورسازی تبریزهم مصداق دارد.
تراکتورسازی که در صورت شکست یا مساوی پرسپولیس مقابل استقلال صنعتی خوزستان می تواند با پیروزی مقابل استقلال به قهرمانی نیم فصل برسد در ادامه راه بازی های بزرگی را در پیش دارد.
در اتفاقی بی سابقه تراکتورسازی در ۵ بازی آینده خود میزبان است و جالب اینکه سه بازی از این ۵ مسابقه مقابل تیم های مدعی قهرمانی برگزار خواهد شد.
تراکتورسازان در هفته پایانی نیم فصل و در تاریخ ۱۷ آبان ماه یعنی همین جمعه پیش رو باید از استقلال میزبانی کند. بازی بعدی سرخ ها ی آذربایجان حدودا ۲۰ روز بعد و مقابل پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام برگزار خواهد شد که جنبه انتقامی هم دارد. پس از آن شاگردان مجید جلالی باید در تاریخ ۱۵ آذر در دربی تبریز مقابل تیم جوان خطیبی بازی کنند.
دیدار با ذوب آهن نیز دوباره در تبریز و روز ۲۲ آذر برگزار خواهد شد. و بالاخره اینکه تراکتورسازان روز ۲۹ آذر باید به مصاف سپاهانی بروند که فصل قبل تا آخرین روزها با تراکتور در کورس قهرمانی قرار داشت و در نهایت یک پله پائین تر از این تیم در جدول ایستاد.
به هر حال به نظر می رسد اگر تراکتورسازی در این ۵ بازی تعیین کننده و بزرگ به امتیازات لازم برسد گام بزرگی در راه قهرمانی خواهد برداشت؛ اتفاقی که طی دو فصل گذشته تا دو قدمی اش رسید اما به آن دست نیافت