ملت ایران: کریم باوی مهاجم سرزن پرسپولیس در اواخر دهه ۶۰ و ابتدای دهه۷۰ که اخیرا مورد عمل جراحی قرار گرفته در باره شرایط خودش گفت: «با عنایت خدا، با تلاش پزشکان و لطف و همت دوستان و آقای رویانیان، حالا بعد از سال ها پای چپم صاف شده است و می توانم به خوبی از آن استفاده کنم و منتظرم با جراحی بعدی، پای راستم هم به همین حالت در بیاید.»
وی ادامه داد: «در این مدت آقایان حمید استیلی و بویژه اکبر یوسفی خیلی پیگیر کار من بودند. الحمدا… با همراهی آقای رویانیان مشکل پای چپم برطرف شد.»
باوی درباره نظراتی که پیرامون کیفیت بازی پرسپولیس وجود دارد، گفت: «در شرایطی که بازی ها فشرده می شود، کیفیت بازی ها تحت تاثیر قرار می گیرد. از سوی دیگر من خودم اعتقاد دارم که علی دایی الان فقط باید دنبال نتیجه باشد. هر گاه حاشیه امنیت بوجود آمد، فشار روانی هم کم می شود و کیفیت بازی هم بیشتر خواهد شد ولی در حال حاضر پرسپولیس باید امتیازاتی که لازم دارد را جمع کند.»
پیشکسوت خوزستانی فوتبال کشورمان که با سایت رسمی پرسپولیس صحبت کرده گفت: «با توجه به مشکلاتی که تیم در گذشته داشته است، باید مرحله به مرحله پیش رفت و همه چیز را یک جا از تیم نخواست. پرسپولیس واقعا تغییر کرده است و هر چه بگذرد قدرت و صلابت بیشتری پیدا می کند و من باور دارم که نفرات تیم هنوز هم باید با یکدیگر هماهنگ تر شوند.»
وی که خود زمانی از گلزنان برتر فوتبال ایران بود درباره عملکرد خط حمله گفت: «فکر می کنم در راستای پیشرفت مرحله به مرحله تیم در نیم فصل دوم، شرایط بهتری را شاهد باشیم. الان تیم ساختار دفاعی محکمی دارد و علی دایی می تواند روی گلزنی تمرکز کند. البته در همین بازی قبل دیدیم پیدا کردن جایگزین سخت است چون بازی در خط حمله پرسپولیس کار هر کسی نیست. در این بازی دیدیم که عالیشاه یک ضربه سر دقیق زد اما بازیکن سرزن نیست. پرسپولیس همیشه یک سرزن خوب داشته است، همایون بهزادی که اسطوره بود، فتح آبادی و من هم بودیم ولی آخرین نفر، خود علی دایی بود. البته مهاجمان خوبی هم داریم که به نظرم می توانند برای پرسپولیس خوب گل بزنند.»
از باوی درباره ارزیابی وی از حضور تماشاگران در بازی های اخیر پرسپولیس پرسیدیم و او اینگونه پاسخ داد: «یک مقدار مردم از فوتبال سرد شده اند ولی اعتقاد دارم حالا که پرسپولیس به صدر رفته است، تب حضور در ورزشگاه دوباره داغ می شود. طبیعی بود که برای بازی جام حذفی زیاد نیایند ولی شک ندارم که هواداران برای بازی های بعدی می آیند. اگر می خواهیم تیم همین روند را ادامه بدهد باید کمکشان کنیم. پرسپولیسی ها هیچ وقت تیمشان را تنها نگذاشته اند و باور دارم که در بازی با استقلال خوزستان با اینکه بازی وسط هفته است، حداقل ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر به ورزشگاه می آیند.»