ملت ایران: تیم فوتبال استقلال تهران روز گذشته به رغم در اختیار نداشتن تعدادی از نفرات اصلی خود درترکیب تیم توانست شاگردان فیرات آلمانی را در خانه حریف با شکست مواجه ساخته و به نوعی از یکی از اصلی ترین بزنگاه های فصل ماراتن وار سیزدهم با سربلندی بیرون بیاید. شاگردان امیرقلعه نویی با کسب سه امتیاز این دیدار خوهند توانست از این پس با انگیزه ای مضاعف راه رسیدن به کورس قهرمانی بازی ها را در پیش بگیرند. آرش برهانی، زننده تک گل پیروزی بخش آبی پوشان و بهترین بازیکن این دیدار، گفت و گویی را " گل " ترتیب داده که از نظر می گذرانید:
*پیروزی خوبی را کسب کردید، بازی را چطور دیدی؟
خب ما در این بازی به هر حال چند مهره اصلی مان را در ترکیب نداشتیم و بچه ها نتوانستند به دلیل محرومیت و مصدومیت در این بازی حضور داشته باشند که همین مسئله هم کار ما را سخت می کرد، با این وجود خدا را شکر می کنم که موفق شدیم در این بازی تیم خوب سایپا را شکست بدهیم. بچه ها برای کسب این سه امتیاز خیلی زحمت کشیدند و توانستند به خوبی جای خالی نفرات غیب مان را در ترکیب پر کنند. خوشحالم از اینکه این کار گروهی بچه ها با گل من به ثمر نشست و جا دارد از آنها بابت این بازی خوب شان تشکر کنم.
*میزبانی سایپا را چطور دیدی؟
میزبانی سایپا که واقعا عالی بود و تیم در زمین چمن انقلاب راحت کار کرد و خبری از چاله چوله های زمینی مثل ورزشگاه تختی نبود.
به نظر من همه عوامل دست به دست هم دادند تا در این بازی شاهد یک نمایش خوب از هر دو تیم باشیم و با قضاوت عادلانه داوری این دیدار کوچکترین مشکلی برای ذپدو تیم پیش نیامد.
*گل خوبی در این بازی زدی که با پاس نظری به ثمر نشست.
خب این گل روی یک حرکت تاکتیکی بود که با پاس قشنگ نظری توانستن بزنم و خوشحالم که این بازی با یک پیروزی شیرین همراه شد. در ضمن این را هم باید بگویم که برای بقیه بچه هام خوشحالم که توانستند بازی ایده آلی انجام دهند و استقلال را در این بازی سربلند کنند. مهدی رحمتی و علیرضا نیکبخت هم مثل تک تک بچه ها در این بازی زحمت کشیدند و مهدی با چند حرکت تماشایی مانع باز شدن دروازه مان شد و علیرضا هم بعد از چند هفته در این بازی توانست نمایشی در حد اسمش داشته باشد. به نظرم همه بچه ها با انگیزه بودند و کار تیمی را به معنای واقعی انجام دادند، حتی مهران قاسمی که برای چند دقیقه آخر به زمین آمد.
*شادی گل جدیدی را هم در این بازی رو کردی.
خب من بعد از مدتها توانستنم بار دیگر برای استقلال موثرباشم و یک گل حساس بزنم که فکر می کنم بوسیدن لوگوی استقلال کمترین شادی بود که می توانستم با این گل داشته باشم. همه بچه ها قبل از بازی به من گفتند که دوست دارند که گلزن این بازی من باشم و می توانم از عهده این کار بر بیایم، در آخر هم وقتی گل زدم سعی کردم شادی ام را با آنها هم تقسیم کنم.


*به عنوان بهترین بازیکن میدان هم که انتخاب شدی.
به نظر من در این بازی حق هر ۱۱ بازیکن استقلال بود که بهرتین بازیکن زمین باشند ولی خب قرعه به نام من افتاد این بار قسمت من شد که بعد از مدتها به زمین بیایم و بهترین بازیکن شدنم با یک گل هم همراه شود. امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد و به این بازی معطوف نشود. من به شما قول می دهم که این طور هم نماند. موتور گلزنی من تازه روشن شده و سعی می کنم که روشن هم نگه اش دارم.
*این بازی اولین بازی استقلال بدون فرهاد مجیدی بود، چه حسی داشتی؟
فرهاد همیشه جایش در استقلال خالی است. همیشه وقتی فرهاد در ترکیب نبود، ما این انگیزه را داشتیم که خب بالاخره می آید و از نیمه دوم یا بازی بعدی می رسد ولی این بازی با اینکه می دانستیم او برای همیشه از تیم رفته یک حس و حال خاصی داشتیم. هیچ وقت فراموش نمی کنم که وقتی من گل می زدم، اولین نفری که به سمت من می آمد، فرهاد بود و شادی ام را با اوتقسیم می کردم. حالا هم این گلم را به فرهاد مجیدی تقدیم می کنم و امیدوارم آقا فرهاد هر جا که هست، موفق و سربلند باشد.
*هواداران در این بازی خیلی تشویقت کردند.
هواداران که بله خب در هر حال همیشه من مدیونشان هستم. آنها همیشه در بدترین شرایط از من حمایت کردند. در این چندماه با حمایت هایی که کردند، اجازه نداند روحیه من در آن شرایط بدتر شود و امیدوارم که با این گل توانسته باشمبه کوچکترین اندازه هم که شده جواب محبت های شان را بدهم. از آنها واقعا ممنونم.
*در این مدت سفر چند روزه ای را هم به امارات داشتی.
خب بله این سفر یک سفر اداری و کاری بود که چند حسن برایم داشت و آن هم این بود که مشکل اداری ام حل شد و مهمتر اینکه چند روزی از این حواشی و هیاهویی که در این ماه ها در گیرش بودم دور شدم و توانستم تمرکزم را به دست بیاورم و با آرامش بیشتری به اردوی تیم برگشتم و اعتماد به نفسم کامل شد.
*فکرمی کنی نیم فصل بتوانیم استقلال را در قامت قهرمانی ببینیم؟
به نظر من نیم فصل خیلی مهم نیست که تیم قهرمان باشد یا نه، مهم آخر فصل است که تیمها در نهایت در کدام جایگاه قرار می گیرند و کدام تیم می تواند جام را بالای سر ببرد. ما تمام فکر و تمرکزمان ای است که بدون اهمیت دادن به این مسائل، تمام ذهنیت مان را روی این بازی عقب مانده پیش رو و بازی های آینده کنیم و بتوانیم هرچه زودتر به نیم فصل برسیم.
*فشردگی بازی ها استقلال را اذیت نمی کند؟
خب دقیقا همین است، شما ببینید، ما چقدر بازیکن مصدوم در تیم مان داریم یا مثلا همین بازیکنان محروم هم بعضا به خاطر فشردگی بازی ها در زمین تمرکزشان را از دست دهد و عصبی می شوند و کارت های بیهوده می گیرند. نمونه اش همین بازی با مس بود که شمادیدی تیم ما چقدر خسته و سنگین در زمین توپ می زد و اینها همه از فشردگی بازی ها می تواند باشد. من فکرمی کنم که باید به این مسئله عادت کنیم تا به امید خدا از نیم فصل تیم مان بهتر و منسجم تر باشد و بتوانیم از این مقطع با قدرت بیشتری کار را برای قهرمانی استارت بزنیم.
*کدام تیم ها را رقبای استقلال در راه قهرمانی می دانی؟
البته الان دیگر مثل گذشته نیست که تیم ها با هم اختلاف فنی فاحشی داشته باشند. تیم های امسال همه سر سخت هستند ولی با این وجود من تیم های نفت تهران، فولاد، تراکتورسازی و سپاهان می توانند رقبای اصلی استقلال در قهرمانی باشند.
*یعنی پرسپولیس در این لیست تو نیست؟
من احترام زیادی برای این تیم قائلم ولی در جمع مدعیان قهرمانی جا ندارد.
*این هفته هم باید به مصاف تراکتورسازی در تبریزبروید.
بله خب تیم تراکتور تیم خیلی خوبی است و از مجموعه خوبی استفاده می کند و این چند بازی اخیر نشان می دهد که تراکتوری ها تا چه اندازه تیم خوبی هستند و از کادرفنی منسجم و خوبی بهره می برند و من فکر می کنم که این تیم از هواداران پرشوری حمایت می شود که بعد از هواداران استقلال در ایران خیلی دوست داشتنی هستند. باید در مقابل این تیم منسجم باشیم و با هوشیاری تمام برای ۳ امتیاز این دیدار به میدان برویم.
*راجع به این شایعات اخیر و بحثحضورت در لیست مازاد از سوی بعضی رسانه ها چه نظری داری؟
ببینید این موضوع واقعا من را ناراحت کرده است، من چندین سال در این باشگاه بوده ام و با تمام سختی ها و خوشی ها با استقلال مانده ام و این اصلا خوب نیست که نام من اینطور سر زبان ها بیفتد. اسم من هرروز در برخی روزنامه ها در لیست مازاد بود و هر روز نامم را در لیست یکی از تیم ها می نوشتند. با این که این مسئله بارها تکذیب شد، باز هم شاهد این بودیم که می نوشتند معاوضه برهانی با فلان بازیکن یا بیساز بازیکن و فکر کنم که با نصف بازیکن های لیگ معاوضه شدم و این رفتار با من اصلا درست نبود. در هر حال من با همه این مشکلات مبارزه کردم و با کمک هواداران همه حرف ها فراموشم شد. ولی امیدوارم که دیگر شاهد چنین رفتارهایی نباشیمو هر روز ننویسند برهانی در لیست مازاد استقلال.