ملت ایران: روز گذشته مهدی مهدوی کیا میهمان برنامه میدان در شبکه ورزش بود. در این برنامه کاپیتان سابق پرسپولیس دقایقی طولانی با متانت خاص خود پاسخگوی سوالات مهدی توتونچی مجری برنامه بود که البته بیشتر در خصوص تیم نوجوانان و اتفاقات جام جهانی امارات پرسیده شد.

در این برنامه مهدوی کیا به شدت از علی دوستی مهر سرمربی تیم نوجوانان حمایت کرد و گفت: «همین که تیم ایران با این وضع فوتبال پایه ما به جام جهانی رفته چیزی شبیه معجزه است. حالا با این شرایط تیم ما مقابل آرژانتیمن که در رده پایه همیشه مدعی بوده مساوی کرده و مقابل یک تیم اروپایی که بازیکنانش از نظر فیزیکی یک سر و گردن بالاتر از تیم ما بوده اند برنده شده. باخت مقابل تیم نیجریه با توجه به توانایی های بازیکنان این تیم و قدرتی که نیجریه دارد طبیعی بود. به نظر من نیجریه شانس مسلم قهرمانی این رقابت هاست.»

وی در خصوص انتقادهایی که از علی دوستی مهر درباره بازی مستقیم و سیستم این تیم می شود گفت: «ایشان یک بار تیم نوجوانان را قهرمان آسیا کرده و دو بار هم به جام جهانی رسانده که هر دو بار از گروهش بالا برده و تیم هایی مثل هلند و اتریش را شکست داده است. بنابراین ایشان موفق ترین مربی در رده پایه هستند و فکر نمی کنم فردی بهتر از ایشان داشته باشیم.»

وی همچنین مسائل مربوط به نوع بازی تیم ایران را قبول نکرد و گفت: «علی دوستی مهر به سیستم های تهاجمی اعتقاد دارد و می گوید شیر تا وقتی درون قفس باشد گربه است و باید رها شود. ایشان با افکار تهاجمی مقابل حریفان ظاهر می شدند اما مقابل نیجریه وقتی بازیکن آنها با یک استارت چند متر جلوتر از بازیکن ما می افتد باید چه کار کرد؟»

در ادامه توتونچی در خصوص جدول خوانی پرسید و گفت عده ای معتقدند اگر دوستی مهر جدول خوانی می کرد شاید تیم ایران در دور دوم به نیجریه برخورد نمی کرد و با تونس مواجه می شد که این مساله ناراحتی کیا را به دنبال داشت و ضمن رد این مساله گفت: «هر کس فکر می کند بهتر از ایشان می تواند کار کند بیاید وسط. من اصلا به این مسائل اعتقاد ندارم چون در فوتبال نمی توانی روی این مسائل حساب کنی. مطمئنا همه تیم ها دوست دارند در گروه شان اول شوند اما باید شرایط بازی ها را هم در نظر گرفت.»

وی در خصوص هزینه هایی اردوی این تیم در آلمان هم گفت: «هزینه های آن اردو را حسین هدایتی و یک شخصی که در آلمان شرکت مواد غذایی دارند پرداخت کردند و من از طریق مدیر برنامه هایم کارهای هماهنگی آن اردو و بازی ها را انجام دادم.»

مهدوی کیا در پاسخ به این سوال که کدام یک از بازیکنان تیم نوجوانان از نظر شما می توانند در اروپا بازی کنند گفت: «از الان نمی شود در این باره صحبت کرد اما امیدوارم این بازیکنان مثل خود من که چند سالی در لیگ ایران بازی و رشد کردم خودشان را نشان دهند و سپس به لیگ های اروپایی بروند.»

مهدوی کیا درباره احتمال حضورش در پست های مدیریتی فوتبال قاره آسیا هم با علاقه مندی گفت: «الان که سفیر ای اف سی در فوتبال پایه هستم اما علاقه مندم در کمیته جوانان فیفا باشم و مسائل مربوط به فوتبال پایه را پیگیری می کنم.» در این هنگام مجری برنامه با شوخی گفت که امیدواریم روزی جای شیخ سلمان رئیس ای اف سی را بگیرید که کیا با خنده جواب داد: «نه تا این حد».

وی همچنین در خصوص مراسم استقبال از سپ بلاتر هم گفت: «به خاطر حضورم در بازی های تیم منتخب جهان و البته اردویی که با تیم هامبورگ در اتریش داشتیم چند بار بلاتر را دیده ام و به خاطر این شناخت و ارتباط خوب به استقبال ایشان خواهم رفت.»

مهدوی کیا درباره بازی خداحافظی اش و دیدار مقابل تیم منتخب ستارگان میلان هم گفت: «بگذارید انجام این بازی قطعی شودبعد درباره اش صحبت خواهم کرد. هنوز چیزی روی کاغذ نیامده و انجام این مسابقه قطعی نیست.»

در ادامه مجری برنامه میدان از او پرسید که اگر این بازی قطعی شود آیا در این مسابقه به میدان خواهد رفت که مهدوی کا جواب مثبت داد.

وی همچنینی درباره حضورش در کلاس مربیگری در آلمان هم گفت: «قرار است برای شرکت در کلاس مربیگری درجه ب اروپا به آلمان بروم اما هنوز زمانش مشخص نیست.»