ملت ایران: حامد شیری هافبک دفاعی سایپا یکی از بازیکنان اصلی این به شمار می رود که در تمام ۱۴ بازی سایپا در این فصل به میدان رفته است. این بازیکن مازندرانی که توانایی بازی در پست دفاع وسط را هم دارد معتقد است سایپا می توانست تا اینجای کار امتیازهای بیشتری بگیرد و باید این موضوع را از بازی با صبا جبران کند. او در گفتگو با خبرنگار سایت گل از میزبانی کرج ابراز رضایت کرد.
*از بازی امروز شروع کنیم، به نظرت نتیجه بازی عادلانه بود؟
به نظر من نتیجه عادلانه نبود. ما نیمه اول خیلی جالب بازی نکردیم ولی بازهم موقعیت هایمان از استقلال بیشتر بود. در نیمه دوم آمدیم تا بازی نیمه اولمان را جبران کنیم که موفق بودیم و بازی خوبی انجام دادیم ولی روی ضد حمله غافلگیر شدیم. بازیکنان استقلال مزد تجربه شان را گرفتند. من فکر می کنم استقلال غیر از گل موقعیت دیگری نداشت.
*به هر حال هافبک دفاعی از ارکان دفاعی تیم محسوب می شود عملکرد دفاعی سایپا را مقابل استقلال چطور ارزیابی می کنی؟
ما تا اینجای کار ۱۱ گل خوردیم که هفت تایش در دوتا بازی بود. این آمار نشان می دهد تیم ما در بیشتر بازی ها عملکرد دفاعی خوبی داشته ایم. منتها مشکل ما این است که روی ضدحمله گل می خوردیم. باید راه حلی برای این مشکل پیدا کنیم.
*این فصل اولین فصل میزبانی سایپا در کرج از استقلال و پرسپولیس بود به نظر تو کرج در این دو میزبانی سربلند بود؟
به نظرم این اتفاق باید زودتر می افتاد. شما امتیازهایی که تیم های سایپا، نفت و راه آهن در این فصل از بازی های خانگی شان کسب کردند را با امتیازهای فصل قبلشان مقایسه کنید تا ببینید چقدر این تیم ها از بابت میزبانی سود بردند. میزبانی کرج هم بی نقص بود. سایپا تیمی است که طرفدار آنچنانی ندارد. میزبانی استقلال و پرسپولیس می تواند به ما کمک کند تا تماشاگر بیشتری پیدا کنیم.
*در تمامی ۱۴ بازی سایپا در این فصل بازی کردی آن هم در دو پست متفاوت، عملکرد خودت را در نیم فصل چطور ارزیابی می کنی؟
من دو بازی اول را دفاع بودم و بعد بقیه بازیها را هافبک دفاعی بازی کردم. من ابتدا در لیگ یک هافبک دفاعی بودم اما آنچه باعثشد که بازی ام در لیگ یک پیشرفت کند و به لیگ برتر راه پیدا کنم تغییر پست و بازی در پست دفاع آخر بود. خودم ترجیح می دهم دفاع آخر بازی کنم. بعد از اینکه در این فصل پستم تغییر کرد ابتدا کمی برایم سخت بود در هافبک دفاعی بازی کنم اما رفته رفته توانستم بهتر کار کنم. به زمان احتیاج داشتم که بتوانم در پست هافبک دفاعی بازی کنم.
*در بازی با استقلال به نظر خودت چطور بودی؟
از بازی ام در نیمه اول راضی نبودم اما در نیمه دوم خوب بودم و حتی می توانستم گل هم بزنم. به هر حال تلاش من این است که وظایفی که مربی بر عهده ام قرار می دهد را به خوبی انجام دهد.
*جمعه آخرین بازی دور رفت تان را مقابل صبا انجام می دهید با این حال بعید است از رتبه هفتم بالاتر بروید، از جایگاه سایپا در نیم فصل اول راضی هستی؟
ما می توانستیم بهتر کار کنیم. بازی با استقلال چهارمین دیداری بود که سایپا در کرج انجام می داد. ما بیشتر بازی هایمان در خارج از خانه بود. اما در نیم فصل دوم شرایط متفاوت خواهد شد. ما دردور برگشت فقط سه بار به شهرستانها سفر می کنیم یا در کرج بازی داریم یا در تهران و این می تواند به ما کمک کند تا راحت تر نتیجه بگیرم. اگر بازی با صبا را ببریم با ۲۳ امتیاز به کار خود در نیم فصل پایان می دهیم و این می تواند به ما کمک کند تا در نیم فصل دوم در جدول صعود کنیم.
*ایگن فیرات را چطور مربی ای می دانی؟
ایشان مثل تمامی مربیان آلمانی مربی ای سخت گیر است. تاکید دارد همه بازی ها را باید جدی گرفت حتی بازی با یک تیم دسته دومی را. امروز هم مدام می گفت فکر نکنید چون چند بازیکن استقلال نیستند کار برای ما ساده می شود. در کل ایشان مربی خوبی برای باشگاه است و می تواند کمک تیمی به این تیم کند.