«پرسپولیس با ماتئوس مذاکره کرده» این شایعه در حالی در راهروهای باشگاه شنیده می شود که هنوز هیچ کس با نیامدن دنیزلی کنار نیامده است.
اما مسوولان باشگاه که هزینه های زیادی را در فصل نقل و انتقالات کرده اند چند روز است به صورت پنهانی با چند مربی بزرگ خارجی مذاکره می کنند تا اگر لازم شد جایگزین سرمربی شان کنند. این در حالی است که دنیزلی با غیبت بلند مدتش هر روز به خروج از پرسپولیس نزدیک می شود. طبق خبرهایی از داخل باشگاه شنیده می شود پرسپولیس هرچند به کنارگذاشتن دنیزلی اصرار ندارد اما ادامه غیبت او سبب شده تا باشگاه برای سرمربی اش یک تایم پایانی درنطر بگیرد؛ ظهر امروز.
در صورتی که دنیزلی به ایران بازنگردد، گزینه های بررسی شده در اولویت قرار می گیرند و لوتار ماتئوس بیشترین شانس را برای جانشینی او دارد. ماتئوس در زمان بازیگری یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال بوده و رکورددار حضور در جام جهانی است. او از سال ۲۰۰۱ مربیگری را آغاز کرده و با وجود حضور در تیم‌های نه چندان بزرگ، قهرمانی لیگ صربستان و اتریش را جشن گرفته است.

کامل‌ترین هافبک تاریخ فوتبال

بسیاری از کارشناسان فوتبال جهان، ماتئوس را بزرگترین هافبک تاریخ فوتبال می‌دانند. بازیکنی که تمام زمین مسابقه را تحت سلطه خود داشت و در تمام پست‌های دفاعی، میانی و حمله به میدان رفته است. او در جام جهانی ۹۰ بازوبند کاپیتانی ژرمن‌ها را بر بازو بست و تیمش را به قهرمانی جهان رساند. ماتئوس علاوه بر کسب توپ طلای اروپا، اولین برنده جایزه برترین بازیکن سال جهان بود و ۸ قهرمانی لیگ، دو قهرمانی اروپایی، دو قهرمانی جام حذفی و دو سوپر کاپ با پیراهن باشگاهی و قهرمانی جهان و اروپا را با پیراهن تیم ملی بدست آورده است. آخرین شماره ۱۰ کلاسیک ژرمن‌ها فوتبال خود را مونشن گلادباخ آغاز کرد، بیشترین مدت دوران بازیگری خود را در بایرن بود و با پیراهن اینترمیلان بهترین بازیکن اروپا و جهان شد.

مربیگری کوتاه اما موفق

ماتئوس مربیگری خود را تنها یکسال بعد از کنار گذاشتن فوتبال آغاز کرد. او ابتدا سرمربی راپیدوین اتریش شد اما نتوانست با این باشگاه به موفقیت چندانی دست یابد. سال بعد روی نیمکت پارتیزان بلگراد نشست و به قهرمانی صربستان دست یافت. با وجود قهرمانی لیگ با نتایجی خیره کننده، ماتئوس صربستان را ترک کرد و مدتی بعد به عنوان سرمربی مجارستان انتخاب شد.
پس از ۲ سال مربیگری مجارستان و حضوری کوتاه در برزیل این مربی آلمانی به اتریش بازگشت و در فصل ۲۰۰۶ با ردبول سالزبورگ به قهرمانی لیگ این کشور دست یافت. ماتئوس تا سال ۲۰۱۱ چند تیم باشگاهی و ملی دیگر را تجربه کرد اما با وجود نتایج نسبتا خوب، در هیچ تیمی بجز بلغارستان بیش از یکسال ماندگار نشده است. چند سال قبل شایعه حضور ماتئوس در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی هم مطرح شده بود اما در نهایت فدراسیون فوتبال ایران با او به توافق نرسید.

قرارداد دنیزلی، مانع حضور ماتئوس

در صورتی که دنیزلی نخواهد از پرسپولیس جدا شود، پرونده ماتئوس به کلی بسته خواهد شد. پرسپولیسی‌ها ترجیح می‌دهند سرمربی خود را نگه دارند و با کمترین حاشیه به استقبال فصل آینده بروند. علاوه بر این، قرارداد میلیاردی دنیزلی هر تیمی را از فسخ قرارداد او منصرف می‌کند. در صورتی که دنیزلی بخاطر مشکلات شخصی به ایران بازنگردد، قرارداد او به صورت توافقی فسخ خواهد شد و راه برای حضور یکی از بزرگترین نام‌های فوتبال جهان در ایران باز می‌شود. هزینه حضور ماتئوس در پرسپولیس حدودا ۱.۵ میلیارد تومان است که خیلی از قرارداد دنیزلی بیشتر نیست. حضور ماتئوس روی نیمکت و کریمی در زمین مسابقه، می‌تواند تصویری خاطره انگیز برای پرسپولیسی‌ها ثبت کند.

منبع: ندای انقلاب