ملت ایران: امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی با مس کرمان گفت: نسبت به بازی قبلی ما هاشم بیک زاده و مهدی نظری را نداریم، علاوه بر بازیکنانی که پیش از این مصدوم بودند. نظری سه کارته شده است و ما با ۱۶ نفر به اردو رفته ایم. با این شرایط کار ما بسیار سخت می شود. ما با فولاد هم بازی خوبی انجام دادیم و اکنون شرایط تیم با توجه به مصدومیت ها سخت شده است، به جوانان تیم فولاد تبریک می گویم. من فیلم بازی با فولاد را دیدم، بازی کیفیت بسیار خوبی داشت و هر دو تیم از نظر کیفی بازی خوبی ارائه کردند. من به بازیکنان، کادر فنی و مدیریت فولاد تبریک می گویم. دهکردی از دوستان خوب من است.
فردا بازی سختی مقابل مس داریم، فرگوسن تیم های لیگ را به سه دسته تقسیم می کند و همیشه می گوید گروه سوم که در انتهای جدول قرار دارند بسیار سخت هستند. با توجه به اینکه بازیکنان ما خسته تر هستند اما ما برای آنکه در جدول بمانیم برای گرفتن هر سه امتیاز به میدان می رویم.
مصدومان استقلال و شرایط سخت تیم؟!
کار ما بسیار سخت است، دغدغه مالی هم داریم، استقلال بلاتکلیف است، مسائل مالی هم اذیت می کند، از نظر بدنی هم بسیار عقب هستیم، ۶ هفته دیرتر تمریناتمان را شروع کردیم و مصدومان هم زیاد شده اند. جا دارد از کادر پزشکی باشگاه هم تشکر کنم. باید از نظر بدنی به شرایط خوب برگردیم و از نظر تاکتیکی هم هماهنگ تر شویم. مس هم تیم خوبی است که بازی این تیم مقابل صبا و سپاهان را دیده ایم. دو بازی خارج از خانه اش را دیده ایم.
رای نیاوردن صالحی امیری از مجلس و شرایط باشگاه استقلال که زیر نظر وزارت ورزش است؟
اکنون که صالحی امیری انتخاب نشده است این را می گویم، ما یک فرصت را از ورزش گرفتیم، یک جلسه خدمت ایشان بودم، آرامشی که در چهره و صحبت ها و برنامه های ایشان بود می توانست به ورزش کمک کند، ایشان یک نیروی خوب بود که می توانست ورزش ما را متحول کند، من نمی خواهم بگویم چرا او انتخاب شد یا نشد و وارد جزئیات نمی شوم اما افسوس خوردم که صالحی امیری رای نیاورد زیرا می توانست ورزش ما را متحول کند، من یک بار او را دیدم، در برنامه هایش نگاهی که به ورزش داشت و چهره اش آرامش بود. از رای نیاوردنش ناراحت شدم. این مسئله به ضرر تیمی مثل استقلال هم هست و مشکلات ما را بیشتر می کند.
راهکاری برای حل مشکلات مالی استقلال دارید و آیا نمی خواهید از هواداران کمک بگیرید؟
باید نگاهمان را به ورزش عوض کنیم. من در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم گفتم باید برای فوتبال برنامه و چشم انداز داشته باشیم، چون برنامه نیست این مشکلات هم هست، همه مجموعه استقلال در حال تلاش هستند، از مدیر عامل گرفته تا هیئت مدیره و معاونین باشگاه در تلاشند تا این مشکل حل شود. من برای اولین بار است که می گویم در هفت ماه گذشته یک ریال هم از استقلال پول نگرفتم ضمن اینکه ۴۱۴ میلیون تومان هم پول دستی گرفته ام و به تیم دادم و بخشی از این پول هم به دوستم هم پرداخت نشده است، ۲ ماه است که قرار بود این پول پرداخت شود که اکنون فقط بخشی از آن پرداخت شده است. قرار بود هر دو ما یک بار این پول رادر ظرف ۴ ماه بازگردانند که این اتفاق نیفتاد.
فتح الله زاده و مقداد نجف نژاد هم تلاش خود را می کنند، یک سرمربی باید پول دستی هم بگیرد و به تیم بدهد.
شعار های هواداران پرسپولیس علیه شما؟!
این شعارها جدید است از پارسال پرسپولیسی ها شروع کردند و شروع کننده آن باشگاه پرسپولیس بود. یکی دوبار هم رویانیان با من تماس گرفت و نقطه نظراتش را گفت اما این مسئله ادامه پیدا کرد تا اپیدمی شد. لیدرهای استقلال را من به آرامش دعوت کردم اما آنها هم ناراحت هستند می گویند به شما و سرپرست تیم اهانت می شود و شما برخوردی نمی کنید در کل باید بگویم این مسئله به نفع فوتبال ما نیست.