ملت ایران: در حساس‌ترین دیدار فوتبال باشگاهی در دنیا و از هفته دهم لالیگا اسپانیا، تیم‌های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در ال‌کلاسیکویی دیگر در شرایطی از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف هم رفتند که هر دو تیم مربیان جدیدی را روی نیمکت خود می‌دیدند.

این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود بارسلونا به پایان رسید.

بارسلونا در این دیدار با ترکیب ویکتور والدز، دنی آلوز، پیکه، ماسکرانو، آدریانو، ژاوی، بوسکتس، اینیستا، مسی، فابرگاس و نیمار به میدان رفت و پویول نیز روی نیمکت ذخیره‌های این تیم قرار داشت.

همچنین رئال مادرید با ترکیب دیگو لوپز، واران، په‌په، راموس، کارواخال، خدیرا، رونالدو، گرت بیل، مارچلو، مودریچ و دی‌ماریا به میدان رفت. نکته جالب در ترکیب رئال نیمکت‌نشینی ایکر کاسیاس و قرار گرفتن گرت بیل در ترکیب اصلی بود.

در این بازی هواداران بارسلونا با شعار " forca Tito " «تیتو مقاوم باش» در حمایت از سرمربی سابق خود که دچار بیماری مهلک سرطان است به میدان آمده بودند و تصاویری زیبا در ورزشگاه نیوکمپ شکل گرفته بود.

در این دیدار نیمار ستاره برزیلی و جدید بارسلونا موفق شد در دقیقه ۱۹ و روی پاس اینیستا گل اول مسابقه را به زیبایی وارد دروازه لوپز کند.

در دقیقه ۲۱ لیونل مسی در موقعیتی تک به تک توپ را به بیرون زد.

در دقیقه ۴۴ و در خطرناک‌ترین صحنه برای رئال مادرید، کریستیانو رونالدو روی حرکتی زیبا وارد محوطه جریمه بارسلونا شد و به خدیرا پاس داد که ضربه خدیرا را والدز دفع کرد، البته روی این صحنه رئالی‌ها به شدت نسبت به خطای پنالتی معترض بودند.

نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود بارسلونا به پایان رسید.

در دقیقه ۵۵ روی پاس اینیستا باز هم نیمار در موقعیتی تک به تک قرار گرفت که ضربه نیمار را لوپز دفع کرد. در دقیقه ۵۸ هم ضربه رونالدو را ویکتور والدز به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۱ رونالدو در محوطه جریمه بارسا سرنگون شد که داور پنالتی اعلام نکرد و همین امر موجب اعتراض رونالدو شد.

کریم بنزما در دقیقه ۷۲ با شوتی دیدنی تیرک افقی دروازه بارسلونا را به لرزه درآورد.

آلکسیس سانچز بازیکن تعویضی بارسا در دقیقه ۷۸ بالاخره برای بار دوم قفل دروازه رئال را با ضربه زیبای چیپ باز کرد تا آبی اناری‌ها نفس راحتی بکشند و از زیر فشار بسیار زیاد رئال مادرید که برای دقایقی بازی را کاملا در اختیار داشت بیرون بیایند.

در دقیقه ۸۴ حرکت زیبای دنی آلوز و توپی که از بین پاهای رونالدو رد کرد و با دروازه‌بان تک به تک شد جو ورزشگاه را به هم ریخت هرچند حرکت آلوز به گل ختم نشد.

رونالدو در دقیقه ۸۶ هم موقعیتی مناسب به دست آورد که ضربه او را والدز گرفت.

رئال مادرید در دقیقه ۱ + ۹۰ روی پاس زیبای رونالدو توسط خسه به گل رسید تا اختلاف به حداقل برسد.

این دیدار در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود بارسلونا به پایان رسید.

بارسلونا با این برد ۲۸ امتیازی شد و صدرنشینی خود را در جدول رده بندی تثبیت کرد. رئال مادرید نیز در امتیاز ۲۲ و مکان سوم باقی ماند.

در دیدار دیگر نیز سلتاویگو نیز با نتیجه ۵ بر صفر بر میزبان خود مالاگا غلبه کرد.