ملت ایران: «علی دوستی مهر» پس از برتری یک بر صفر تیم ایران برابر اتریش و صعود به مرحله دوم جام جهانی امارات، در نشست خبری گفت: باید قدردانی کنم از عملکرد بازیکنانم که برابر تیم قدرتمند اتریش به پیروزی دست یافتند. اتریش تیم خوبی است که ۳ بازیکن آن در بوندسلیگا و ۶ تن از آنان در لیگ های اروپایی به میدان می روند.
به گزارش گل به نقل از ایرنا او درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مشکل گلزنی تیم ایران چه زمانی برطرف می شود، گفت: تمام اشتباهات فوتبالیست ها باید در همین رده سنی انجام شود تا آنان به مرور زمان به بازیکنان بزرگی تبدیل گردند. جام جهانی محلی برای حضور بهترین تیم های جهان است و بازی با آرژانتین، کانادا و اتریش آسان نخواهد بود، ضمن اینکه حساسیت دیدار امشب برابر اتریش بر استرس بازیکنان افزوده بود و یک لغزش می توانست منجر به حذف ما شود.
دوستی مهر گفت: همه چیز دست به دست هم داد تا در این چند بازی تیم ایران مشکل گلزنی داشته باشد. این بازیکنان در ابتدای راه فوتبال خود هستند و طول می کشد تا اشتباهات را تکرار نکنند.
روزها و ماه ها تمرین کرده ایم تا زمانیکه مهاجمان صاحب توپ می شوند، بازیکنان خط میانی به کمک آنان بیایند، اما همانگونه که گفتم استرس اجازه این مساله را نداد.
این مربی درباره بازی بعدی تیم نوجوانان گفت: نزدیک به ۳۰ سال در فوتبال پایه فعالیت دارم و بیست سال آن را در تیم های ملی رده های پایه ایران کار کرده ام، به خوبی می دانم که نیجریه همواره در مسابقات نوجوانان و جوانان جزو تیم های مدعی و پای فینال است.
تیم ایران کار سختی در این دیدار خواهد داشت و باید همچون دیدار مقابل آرژانتین فوتبالی با قدرت بازی کند.
دوستی مهر در خصوص تغییر پست امیرحسین کریمی در این دیدار، گفت: او یکی از بهترین نفرات تیم ایران است و به مدت ۱۰ دقیقه برای اینکه توان خود را بازیابد، پستش را تغییر دادیم.